TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Макфакс - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Среде Скопје камион прегазил пешак и ИЗБЕГАЛ!

Вечер - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ товарно возило управувано од едно лице удрило во пешакот М.Р.(77) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Удрил со возило во 77-годишен пешак, а потоа избегал

ТВ21 - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ товарно возило управувано од едно лице удрило во пешакот М.Р.(77) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Опсервер - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Вечер - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пешак, возачот побегнал

Н.Македонија - 18.10.2020

Во полиција вчера во утринските часови било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ во Скопје, товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Точка - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пешак во Скопје, возачот побегнал

24Инфо - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Удрил во старец, па избегал од местото

Курир - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 09:30 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ товарно возило управувано од едно лице удрило во пешакот М.Р.(77) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

iPortal - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Centar - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...

Товарно возило удрило во пашак во Скопје, возачот побегнал

Граѓански збор - 18.10.2020

Во утринските часови на 17. октомври во полиција било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ товарно возило удрило во 77-годишен пешак и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската ...