TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден од најголемите таленти на Барселона заминува во Порто

Sport 1 - 28.09.2020

Барселона повеќе не им дава премногу шанса на играчите од својата академија со исклучок на Ансу Фати, па еден од најголемите таленти Рики Пуиџ ќе мора да оди на позајмица. Ова јасно го кажа и тренерот Роналд Куман, кој лично му соопштил на Пуиџ дека ...

Зошто гигантите се луди по него? Фати ли да шутира, Ансу не промашува

Спортманија - 28.09.2020

Имаше понуда од 150 милиони евра за брилијантниот тинејџер, но Барса без размислување ја одби и по мечот со Вилјареал се покажа и зошто за него не сака ни да преговара. Ансу Фати е новата гол-машина на Барселона, а одигра брилијантен меч против ...

Ансу Фати скромен: Меси ми помага да бидам уште подобар

Екипа - 28.09.2020

Ансу Фати ги собра комплиментите на премиерниот натпревар на Барселона, откако младиот голгетер учествуваше со два гола и еден изнуден пенал во триумфот од 4-0 над Вилјареал. Крилниот офанзивец останува максимално скромен, а како најзаслужен за ...

Фати го победи Виљареал, а не беше прогласен за играч на натпреварот

TopSport - 28.09.2020

Тинејџерот Ансу Фати синоќа ѝ овозможи на Барселона да стартува со победа во новата сезона. Барса убедливо го совлада Виљареал со 4:0, Фати ги постигна првите два гола во 15 и 19 минута, а потоа избори пенал кој Меси го реализираше за водство од 3:0.

Кутињо беше расположен за игра, па го издрибла и главниот судија на натпреварот (Видео)

Дерби - 28.09.2020

Пристигнувањето на Роналд Куман не беше добра вест за неколку играчи на Барселона кои веќе си заминаа од клубот, но ако треба да се издвои еден добитник од тренерската смена на „Камп Ноу“, тогаш тоа дефинитивно е Филипе Кутињо.

Кутињо ги издрибла сите, па дури и – судијата! 🎥

СуперСпорт - 28.09.2020

Барселона ја почна сезоната со убедлив триумф против Виљареал од 4-0, па може да се каже слободно дека ќе бидат едни од главните фаворити за трофејот во Ла Лига. Ансу Фати блесна на мечот и постигна два гола, но и Филипе Кутињо играше добро додека ...

Кутињо против Виљареал го издрибла судијата 🎥

Спортски - 28.09.2020

Барселона вчера со четири гола во првото полувреме стигна до убедлива победа против Виљареал од 4:0. Два гола постигна Ансу Фати, но и Фелипе Кутињо не одигра лош натпревар. Кутињо на теренот беше до 70 минута кога беше заменет со Педри, победникот ...

ВИДЕО: Кутињо ги дрибла сите, па дури у судијата на мечот со Вилјареал

Дриблинг - 28.09.2020

Барселона го демолира Вилјареал со 4-0, Роналд Куман дебитираше со победа во Ла Лига, мечот изобилуваше со добри потези, еден во фокусот на вниманието, дриблингот на Кутињо, низ нозе на судијата.

Нова ера во Барса: Куман го ослободува тимот од зависноста од Меси

Спортклуб - 28.09.2020

Првиот натпревар на Роналд Куман на клупата на Барселона најави нови нешта во играта на каталонскиот клуб. Години наназад се се вртеше околу Лионел Меси, во секоја акција тој мораше да ја допре топката и да ги разигра соиграчите, а со тоа се ...

Куман испофали еден фудбалер на Барселона и најави дека ќе добива голема минутажа оваа сезона

Дерби - 28.09.2020

Екипата на Барселона остана без услугите на Луис Суарез кој буквално беше избркан од клубот и приморан да направи трансфер в Атлетико Мадрид. И додека многумина очекуваа клубот да донесе директна замена за Уругваецот, сепак тоа нема да се случи, а ...

Фати: Играњето со Меси е сон што го имав уште од детството

Опсервер - 28.09.2020

Барселона, 28 септември 2020 () – Напаѓачот на Барселона, Ансу Фати, кој синоќа постигна два гола на мечот од 3. коло на Шпанскиот шампионат против Виљареал (4:0), ја забележа важноста на напаѓачот Лионел Меси за неговиот развој.

(ВИДЕО) Кутињо синоќа беше толку добар што го дриблаше и судијата

Спортклуб - 28.09.2020

Фелипе Кутињо синоќа го одигра првиот меч по враќањето во Барса од позајмицата во Баерн и веднаш ги освои симпатиите на навивачите на клубот. Беше еден од најдобрите на теренот против Виљареал за што причина е и тоа што играше на својата регуларна ...

Кутињо го издрибла и судијата, му ја протна топката меѓу нозе (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.09.2020

Бразилецот е во плановите на новиот тренер Роналд Куман, а во убедливата победа против Вилјареал успеа да запише една асистенција. Барселона со 4-0 го доби дуелот на домашен терен против Вилјареал, а шоуто го украде Ансу Фати кој постигна два гола ...

Барселона моќно ја започна сезоната во Ла Лига

Сител - 28.09.2020

Екипата на Барселона моќно и со четири постигнати голови во мрежата на Виљареал ја започна новата сезона во шпанската Ла Лига. Турболентното лето очигледно е веќе заборавено, па избраниците на новиот тренер Роналд Куман на најдобар можен начин ја ...

Куман задоволен од перформансите на Барселона на мечот против Виљареал, тренерот го пофали Фати

Опсервер - 28.09.2020

Барселона, 28 септември 2020 () – Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“.

Ансу Фати има свој штитеник: Новиот херој на Барса откри која ѕвезда најмногу се грижи за него

Дерби - 28.09.2020

Суперталентираниот Ансу Фати се претвори во главна ѕвезда во премиерниот меч на Барселона во новата натпреварувачка сезона во Ла Лига, бидјеќи 17-годишниот тинејџер ги постигна првите два гола за комотно водство против Вилјареал.

Испадна дека јас сум негативецот во филмот

Вечер Прес - 28.09.2020

Новиот предводник на каталонскиот гигант Барселона, Роналд Куман, одржа прес-конференција пред првенствената пресметка против екипата на Вилјареал која заврши со триумф на „сино-црвените“ од 4:0.

На Барса ѝ беше доволно едно полувреме со Вилјареал

Нетпрес - 28.09.2020

Фудбалерите на Барселона во својот прв натпревар во новото шпанско првенство со 4:0 (4:0) го победија Вилјареал, на премиерата на новиот тренер Роналд Куман. Победникот беше решен веќе во првото полувреме, кога Барселона ги постигна сите четири ...

Куман: Не не интересира што прави Суарез, ниту ќе плачеме, ниту ќе се радуваме

24Фудбал - 28.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман вели дека нe треба да ги интересира што прави Луис Суарез и другите кои си заминале, и додава дека нема ниту да плачат, ниту пак да се радуваат на парформанците на Уругваецот.

Куман импресиониран од Фати: Многу сум среќен, пред него е блескава иднина

Дерби - 27.09.2020

Барселона имаше победнички старт на новата сезона во Примера, а во триумфот над Вилјареал од 4-0 дефинитивно се истакна талентираниот Ансу Фати. Бисерот на каталонците беше двоен стралец, плус врз него беше направен пеналот кој во погодок го ...

Фати не беше прогласен за играч на натпреварот, причината – бизарна!

Спортклуб - 27.09.2020

Иако постигна два гола и изнуди пенал од кој Меси зголеми на 3-0, тинејџерот во редовите на Барселона, Ансу Фати не беше прогласен за играч на натпреварот против Виљареал. Општо беше изненадувањето на социјалните мрежи поради ова, имајќи предвид ...

Барса суверено на домашен терен против Виљареал (видео)

SportMedia - 27.09.2020

Не дозволи тимот на Барселона на домашен терен да биде изненаден од страна на Виљареал и целата оваа ситуација која што се случува во клубот да влијае на резултатски план. Успеа Барса на стартот на шампионатот и на првиот меч под водство на Роналд ...

Барса даде четири гола за полувреме, па застана да не ја потопи комплетно Жолтата подморница (Видео)

Спортманија - 27.09.2020

Ансу Фати и Лионел Меси блескаа на деби мечот за Каталонците во новата сезона во Ла Лига, а гостите се спасија од поголема катастрофа Барселона постигна четири гола во првото полувреме против Вилјареал и потоа подзастана за спас на Жолтата ...

Примера: Барселона за 45 минути го „збриша“ Виљареал (видео)

OhridNews - 27.09.2020

На Барселона и беа доволни само 45 минути да го „збрише“ составот на Виљареал и да ја прослави победата на стартот од новата сезона во Примера. Каталонците во првото полувреме постигнаа четири погодоци, а тој резултат на семафорот остана до крајот ...

Куман тргна со победа, Меси постигна гол но шоуто го украде тинејџерот Ансу Фати (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.09.2020

Барселона со 4-0 славеше над Виљареал во првиот официјален натпревар на Роналд Куман, Лео Меси погоди од белата точка но шоуто го украде младиот Ансу Фати со два погодока. Ерата на Роналд Куман започна со убедлива победа од 4-0 над Виљареал.

(ВИДЕО) Подморницата потона за едно полувреме, летечки старт на Барса!

Спортклуб - 27.09.2020

Наспроти проблемите со кои се соочи по дебаклот во Лигата на шампионите, Барселона на фантастичен начин ја почна новата сезона во шпанското првенство. Во својот прв меч од шампионатот, а во рамките на третото коло на Лига, каталонскиот гигант го ...

Барса ја торпедираше „жолтата подморница“ за едно полувреме

TopSport - 27.09.2020

Шпанскиот вицешампион Барселона тргна со убедлива победа во новата сезона во шпанската Ла лига. Екипата летово доживеа многу турбуленции – добија нов кормилар, Роналд Куман, си отиде од екипата еден од најдобрите стрелци во историјата на клубот – ...

Барселона го прегази Вилјареал во првиот меч во ерата на Куман (ВИДЕО)

Дерби - 27.09.2020

Екипата на Барселона имаше идеален старт на новата сезона во Примера и тоа со убедлива победа над Вилјареал од 4-0. Во првиот официјален меч во ерата на Роналд Куман каталонците делуваа одлично, беа организирани, ги користеа шансите со што испратија ...

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.09.2020

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, со победа дебитираше на клупата. Барселона која во текот на летото беше во центарот на вниманието поради хаосот кој владееше во нивните редови, сезоната во Ла Лига ја започна со убедлив триумф.

ВИДЕО: Барса го „потопи“ Виљареал и експресно им ги затвори устите на критичарите!

Gol.mk - 27.09.2020

Барселона за само деведесет минути им за затвори устите на бројните критичари кои цело лето пишуваа дека каталонскиот гигант е во голема криза и тешко веројатно дека ќе може да се исправи на патот по кој се движеше во претходните години.

Барселона за едно полувреме го потопи Вилјареал: Победнички старт на Куман (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.09.2020

Барселона изминатово лето имаше многу проблеми, но се чини дека тоа не влијаеше на играта на фудбалерите, кои вечерва во првиот натпревар сезонава во Ла Лига го уништија Вилјареал со 4-0. Каталонците ја завршија работата уште во првото полувреме за ...

Магично полувреме на Барса за убедлив старт на Куман во Ла Лига… (ВИДЕО)

Екипа - 27.09.2020

Барселона славеше убедлива победа од 4-0 против Виљареал во првиот свој натпревар од новата сезона во Ла Лига. Каталонскиот тим одигра одлично прво полувреме во кое беа постигнати сите четири погодоци.

ВИДЕО: Нема криза во Барселона, Виљареал прегазен за едно полувреме

Дриблинг - 27.09.2020

Сите проблеми кои настанаа во Барселона и заминувањето на дел од првотимците се чини дека се минато. Ова е заклучокот од денешната представа на избраниците на Куман во дуелот со Виљареал. Барселона победи со 4:0, двоен стрелец беше Ансу Фати, еден ...

ВИДЕО: Барса одигра атомски 45 минути на „Камп Ноу“ и му даде ЧЕТИРИ гола на Виљареал!

Gol.mk - 27.09.2020

Барселона е пред сигурна победа во своето прво издание во новата сезона на Примера , откако по првите 45. минут има убедлива предност од 4-0 против Виљареал . На „Камп Ноу“ сè беше решено уште на самиот почеток, а за тоа се погрижи младата ѕвезда ...

Проблемите на страна, на терен - Барселона гази како во најдобрите денови (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.09.2020

Барселона води со фантастични 4-0 против Вилјареал по едно полувреме на својот прв натпревар сезонава во Ла Лига. Проблемите во текот на целото лето, заминувањето на Луис Суарез и обидот на Лионел Меси исто така да исфорсира трансфер, очигледно не ...

ВИДЕО: Ансу Фати е чудото на Барселона, Меси со прв гол сезонава во Ла Лига

Дриблинг - 27.09.2020

Барселона води со 4:0 по првото полувреме против Виљареал благодарение на одличниот Ансу Фати. Чудото од дете ги постигна двата воведни гола, во 15 минута и во 19 минута. На 3:0 зголеми Лионел Меси со својот прв гол оваа сезона во Ла Лига.

Куман: Изгледам како негативец, но не е баш така

Фокус - 27.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман се огласи по критиките на негова сметка поради заминувањето на Луис Суарез. – Изгледаше како да сум негативец од филм, но не беше така. Од почетокот се однесував со почит кон Суарез.

Куман: Изгледам како негативец од филм, но не е баш така

Денешен - 27.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман се огласи по критиките на негова сметка поради заминувањето на Луис Суарез. – Изгледаше како да сум негативец од филм, но не беше така. Од почетокот се однесував со почит кон Суарез.

Куман тргна со победа, Меси постигна гол но шоуто го украде тинејџерот Ансу Фати (ВИДЕО)

МКД - 27.09.2020

Барселона со 4-0 славеше над Виљареал во првиот официјален натпревар на Роналд Куман, Лео Меси погоди од белата точка но шоуто го украде младиот Ансу Фати со два погодока. Ерата на Роналд Куман започна со убедлива победа од 4-0 над Виљареал.

Барса ја торпедираше „жолтата подморница“ за едно полувреме

Макфакс - 28.09.2020

Шпанскиот вицешампион Барселона тргна со убедлива победа во новата сезона во шпанската Ла лига. Екипата летово доживеа многу турбуленции – добија нов кормилар, Роналд Куман, си отиде од екипата еден од најдобрите стрелци во историјата на клубот – ...

Барса ја торпедираше „жолтата подморница“ за едно полувреме

Опсервер - 28.09.2020

Шпанскиот вицешампион Барселона тргна со убедлива победа во новата сезона во шпанската Ла лига. Екипата летово доживеа многу турбуленции – добија нов кормилар, Роналд Куман, си отиде од екипата еден од најдобрите стрелци во историјата на клубот – ...

Барселона го прегази Вилјареал во првиот меч во ерата на Куман

Точка - 28.09.2020

Екипата на Барселона имаше идеален старт на новата сезона во Примера и тоа со убедлива победа над Вилјареал од 4-0. Во првиот официјален меч во ерата на Роналд Куман каталонците делуваа одлично, беа организирани, ги користеа шансите со што испратија ...

Ансу Фати има свој штитеник: Новиот херој на Барса откри која ѕвезда најмногу се грижи за него

Точка - 28.09.2020

Суперталентираниот Ансу Фати се претвори во главна ѕвезда во премиерниот меч на Барселона во новата натпреварувачка сезона во Ла Лига, бидјеќи 17-годишниот тинејџер ги постигна првите два гола за комотно водство против Вилјареал.

Куман задоволен од перформансите на Барселона на мечот против Виљареал, тренерот го пофали Фати

Sport M - 28.09.2020

Барселона, 28 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“.

Куман: Неопходно е да се истакне играта на Фати

Денешен - 28.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“. – Неопходно е да се истакне играта на Фати.

Куман задоволен од перформансите на Барселона на мечот против Виљареал, тренерот го пофали Фати

А1 On - 28.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“. – Неопходно е да се истакне играта на Фати.

Куман задоволен од перформансите на Барселона на мечот против Виљареал, тренерот го пофали Фати

Сител - 28.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“. Неопходно е да се истакне играта на Фати.

Куман задоволен од перформансите на Барселона на мечот против Виљареал, тренерот го пофали Фати

MakPress - 28.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци по мечот со Виљареал (4:0) во третото коло од Шпанското фудбалско првенство. Тој го пофали Ансу Фати, кој направи „дабл“. - Неопходно е да се истакне играта на Фати.

Фати: Играњето со Меси е сон што го имав уште од детството

Sport M - 28.09.2020

Барселона, 28 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Барселона, Ансу Фати, кој синоќа постигна два гола на мечот од 3. коло на Шпанскиот шампионат против Виљареал (4:0), ја забележа важноста на напаѓачот Лионел Меси за неговиот развој.

Фати: Играњето со Меси е сон што го имав уште од детството

24 Вести - 28.09.2020

Напаѓачот на Барселона, Ансу Фати, кој синоќа постигна два гола на мечот од 3. коло на Шпанскиот шампионат против Виљареал (4:0), ја забележа важноста на напаѓачот Лионел Меси за неговиот развој. „Да играм со Меси е сон што го имав уште од детството.