TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Златни бодови за Хрватска, Франција конечно победи, Холандија и Белгија без грешка

Gol.mk - 22.09.2022

Хрватска го доби директниот дуел против Данска (2-1) и скокна на првото место во Група 1 од Лига А во Лигата на нации. Домашната репрезентација прокнижи три важни бода на „Максимир“. Борна Соса беше човекот кој донесе почетна предност на овој меч.

Ловро Мајер влезе и донесе победа за Хрватска, Ериксен постигна прекрасен гол за Данска (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.09.2022

Во еден натпревар со три гола надвор од шеснаесетникот, Хрватска со 2-1 ја победи Данска и сега е на врвот во групата од Лигата на нации. По мирното прво полувреме, во 49. минута Соса донесе водство за Хрватска од 1-0. Во 77.

ЛН: Хрватска е прва во групата, голчиште на Ериксен, Франција конечно победи (видео)

SportMedia - 22.09.2022

Во Лига А на Лигата на нациите се одиграа четири натпревари. Во групата 1 Хрватска ја совлада Данска со 2:1 и направи скок на првото место на табелата пред одигрувањето на 6. коло. Хрватите поведоа со гол на Борна Соса во 49.

ЛН: Хрватите ја надиграа Данска

МакФудбал - 22.09.2022

Репрезентацијата на Хрватска славеше со 2-1 против Данска и е на добар пат да го освои првото место во групата 1 од Лигата на нации. Соса ја доведе Хрватска во водство, но Ериксен израмни во 77.минута. Сепак, Мајер донесе триумф.

Супер интересен натпревар на „Максимир“: Ериксен даде голчиште, но трите бода се за Хрватска (ВИДЕО)

Спортманија - 22.09.2022

Најинтересната средба од „елитната“ фаза на Лигата на нациите се одигра на „Максимир“, каде што Хрватска со 2:1 ја победи Данска во рамките на групата 1. Борна Соса во 49-тата минута ја донесе првата радост за домаќините.