TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јајоска: Со скандалозни одлуки, Арсовска покажува целосна негрижа за граѓаните на Скопје

А1 On - 15.01.2022

Се што прави Данела Арсовска во првите месеци од мандатот е негрижа за грааните и Град Скопје рече на прес конференција советничката во Град Скопје од СДСМ Рената Јајоска. – Првата штетна одлука на Арсовска беше прекинување на проектот за Бас рапид ...

Со скандалозни одлуки, Арсовска покажува целосна негрижа за граѓаните на Град Скопје

24Инфо

Јајоска: Арсовска покажува тотална негрижа за граѓаните на Скопје

МКД

(Видео) СДСМ: Во првите месеци од мандатот Арсовска покажа целосна негрижа за скопјани

Макфакс

СДСМ: Во првите месеци од мандатот Арсовска покажа целосна негрижа за скопјани

Zoom

​СДСМ: Арсовска покажува целосна негрижа за граѓаните на Град Скопје

Канал5

(Видео) СДСМ: Во првите месеци од мандатот Арсовска покажа целосна негрижа за скопјани

MTM

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ објавува вчерашни соопштенија, проблемот со парното е решен

Скопје1 - 15.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ објавува вчерашни соопштенија и не знае или се прави дека не знае дека за проблемот со парното Владата предводена од СДСМ најде решение и дека скопјани нема веќе да имаат ладни радијатори.

ВМРО-ДПМНЕ не знае дека проблемот со парното го реши Владата предводена од СДСМ, откако Арсовска ги заборави скопјани

24Инфо

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не знае дека проблемот со парното го реши Владата

Канал5

СДСМ контра Арсовска: Градот нема пари за парно, а има за партиски вработувања

ТВ21

СДСМ контра Арсовска: Градот нема пари за парно, а има за партиски вработувања

Zoom

СДСМ: Неспособната Данела ги остави скопјани сами на себе, нема парно, ЈСП во хаос, пари има само за партиски вработувања

Сител

Арсовска од градоначалничка станува портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо

Канал5 Press24 А1 On Независен Zoom Сител Frontline Бриф

СДСМ бара одговори од Арсовска за новата смена на директорот на „Градски Паркинг“

360 степени - 14.01.2022

Од СДСМ велат дека не постои никаков критериум за изборот на Христовски, покрај тоа што е член на ВМРО-ДПМНЕ За само десет дена, Арсовска го менува директорот на ЈП „Градски Паркинг”, кадар на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Скандалозни одлуки на Арсовска, за 10 дена менува директор

Канал5

(Видео) Попов: Арсовска за 10 дена менува директор и поставува разузнавач, близок до ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

СДСМ: Арсовска за 10 дена менува директор и поставува разузнавач близок до ВМРО-ДПМНЕ

Сител

СДСМ: Арсовска поставува некомпетентни кадри на раководни позиции во градот

Вечер Прес

Скандалозни одлуки на Арсовска, за 10 дена менува директор и поставува разузнавач, близок до ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо

Попов: Арсовска менува директор и поставува разузнавач, близок до ВМРО-ДПМНЕ

Press24

А1 On Република Нова ТВ Centar Frontline Локално Либертас MTM

СДСМ: Арсовска вдомува 109 активисти и членови на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните ги остава сами да се снаоѓаат во време на ...

Press24 - 14.01.2022

Данела Арсовска и градоначалниците на општините во Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ воопшто не се грижат за граѓаните. „Арсовска тврди дека Градот немал пари да се вклучи во субвенционирањето на цената на топловодна енергија.

Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и ги игнорира потребите на скопјани

24Инфо

СДСМ: Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и ги игнорира потребите на скопјани

Бриф

СДСM: Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и ги игнорира потребите на скопјани

Локално

СДСМ: Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и ги игнорира потребите на скопјани

Канал5

СДСМ: Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ и ги игнорира потребите на скопјани – Град Скопје: Наместо одржливи и реални решенија за проблемите на граѓаните, СДСМ продолжува со лаги и манипулации

ТВ21

СДСМ го повикува Град Скопје да се вклучи во субвенционирање на топлинската енергија

Сител

Centar