TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адеми со гол и асистенција го предводеше Динамо до убедлива победа среде Будимпешта (ВИДЕО)

МКД - 13.08.2019

Динамо Загреб со убедливи 4-0 славеше на гостувањето кај Ференцварош и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите, Аријан Адеми со гол и асистенција беше еден од подобрите поединци на „модрите".

„Ве молам, драги гледачи, станете и дајте му аплауз на овој човек – Аријан Адеми“

SportMedia - 13.08.2019

Динамо е во еуфорија. Елиминиран е Ференцварош, тимот ита кон групите на Лигата на шампионите. Македонскиот интернационалец Аријан Адеми одигра фантастично и беше најзаслужен за пласманот на Динамо во плеј-офот.

Хрватите во транс: Ајде сите да станеме и да му се поклониме на Адеми

Екипа - 13.08.2019

Аријан Адеми одигра уште еден извонреден натпревар за Динамо Загреб во Будимпешта против Ференцварош, со гол најавувајќи ја убедливата победа од 0-4. За тоа колкава е почитта на хрватската јавност кон Адеми најдобар доказ е изјавата на хрватскиот ...

Адеми со гол и асистенција го испрати Динамо во плејофот за ЛШ (Видео)

Дерби - 13.08.2019

Динамо Загреб славеше со преубедливи 4:0 на гостувањето кај Ференцварош и обезбеди место во плејоф рундата за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот првак одигра само 1:1 на домашен терен, но го поправи впечатокот на реваншот предводен од ...

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.08.2019

Хрватскиот тим во реваншот кој се одигра во Будимпешта славеше со убедливи 0:4. Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.

Адеми и Динамо Загреб на еден чекор до ЛШ

Екипа - 13.08.2019

Аријан Адеми и Динамо Загреб се наоѓаат на само еден чекор до влез во групната фаза од Лигата на шампионите, откако вечерва во голем стил го елиминираа Ференцварош во третото квалификациско коло за елитното европско натпреварување.

Ференцварош посрамотен на свој терен од Динамо Загреб, гол и асистенција на Адеми во убедливата победа (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.08.2019

Македонецот со гол и асистенција беше еден од двигателите во играта на хрватскиот првак кој продолжи во плејоф рундата од квалификациите за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Гол и асистенција за Адеми, Динамо Загреб го „размонтира“ Ференцварош во ЛШ!

Gol.mk - 13.08.2019

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми одигра фантастичен натпревар во дресот на Динамо Загреб. Хрватскиот тим по разочарувачкото реми пред својата публика од 1-1, вечерва го „размонтира“ Ференцаворш со 0-4 и обезбеди плеј-оф во квалификациите за ...

Адеми со гол и асистенција го однесе Динамо на чекор до ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.08.2019

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, е најзаслужен за пласманот на Динамо Загреб во последното коло од квалификациите во Лигата на шампиони, откако капитенот на „модрите“ прво му донесе предност на својот тим од 1-0, а потоа и асистираше при ...

Адеми погоди за водство на Динамо Загреб против Ференцварош (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.08.2019

Македонецот во манир на расен стрелец погоди против унгарската екипа, а со тоа му донесе барем за момент поволен статус на Динамо Загреб во обидите за пласман во следната рунда квалификации.

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

TopSport - 13.08.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Адеми со мајсторски волеј донесе „сина“ радост во Унгарија!

Gol.mk - 13.08.2019

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ги замолкна Унгарците, откако по само 15 минути игра во дуелот со Ференцварош донесе предност за Динамо Загреб од 1-0, во реванш средбата од третото коло на Лигата на шампионите.

Мајсторски гол на Аријан Адеми сред Будимпешта (Видео)

СуперСпорт - 13.08.2019

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми донесе голема радост за Динамо Загреб на реванш средбата против Ференцварош. Адеми во 16. минута ја затресе мрежата на домашниот тим и донесе голема радост за хрватските фанови на трибините во ...

Маестрален погодок на Македонецот: Динамо поведе на гостувањето во Унгарија со голот на Адеми (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.08.2019

Хрватскиот фудбалски шампион, Динамо Загреб, дојде до посакуваното водство на гостувањето кај унгарски Ференцварош и тоа со погодок на македонкиот репрезентативец, Аријан Адеми, во 16. минута.

Блесок на Адеми – Динамо води во Будимпешта (видео)

Екипа - 13.08.2019

Динамо Загреб поведе на гостувањето во Будимпешта против Ференцварош благодарение на Аријан Адеми, откако македонскиот репрезентативец одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник и со прецизен удар со левата нога го совлада домашниот голман.

Олмо асистира, Адеми погодува, Динамо води во Будимпешта 🎥

SportMedia - 13.08.2019

На Динамо Загреб му треба победа за да се пласира во плеј-офот на Лигата на шампионите. По оние 1:1 на „Максимир“ сега треба да го совлада унгарскиот шампион или барем да одигра ефикасно реми.

ВИДЕО: Динамо Загреб има резултат за пласман во последно коло во ЛШ – Адеми стрелец

Спортклуб - 13.08.2019

Динамо Загреб по 60 минути игра на гостувањето кај Ференцварош, води со 0:2, а првиот гол вечерва го постигна македонскиот интернационалец, Аријан Адеми. Динамо од Загреб однесе резултат 1:1, а вечерва на гостувањето како да настапуваат растеретено ...

Адеми со гол и асистенција го водеше Динамо до убедлив триумф над Ференцварош

iPortal - 13.08.2019

Maкедонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми беше најдобар поедниец на натпреварот во Будимпешта каде неговиот тим славеше со убедливи 0:4 над Ференцварош и обезбеди место во плејоф рундата за пласман во Лигата на шампионите.

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

Макфакс - 13.08.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите.

(VIDEO) Мајсторски гол на Аријан Адеми во Будимпешта

Нетпрес - 13.08.2019

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми донесе голема радост за Динамо Загреб на реванш средбата против Ференцварош. Адеми во 16. минута ја затресе мрежата на домашниот тим и донесе голема радост за хрватските фанови на трибините во ...