TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Европскиот парламент ослободува место за велосипеди во европските возови

Факултети - 11.10.2018

Членовите на Комитетот за транспорт и туризам (ТРАН) при Европскиот парламент гласаа за поддршка на предлогот за воведување минимум осум места за велосипеди во сите нови или реновирани европски возови.

Во Куманово тинејџер со велосипед прегази старица

Сител - 10.10.2018

Вчера во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од с.Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово. Со тешки телесни повреди се здобила Ј.Б.

Кумановка тешко повредена кога во неа удрил велосипед

Макфакс - 10.10.2018

Шеесет и осумгодишна кумановка добила тешки повреди кога во текот на вечерните часови на вчерашниот ден во неа удрил велосипед управуван од 18-годишник од село Биљановце. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на кумановската улица ...

Љубиша Кондев – 15 години државен првак на Македонија во велосипедизам

ТВ21 - 09.10.2018

Во студио пристигна со својот омилен другар – велосипедот за градско возење. Вели дека ова е негов живот а не само спорт и животен успех. Во неговото 20 годишно искуство со велосипедите, 15 пати беше државен првак на Македонија, организира еден куп ...

Пешак тешко повреден од велосипедист

Слободен Печат - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Пешак удрен со велосипед, тешко повреден пренесен на Ургентен

Курир - 10.10.2018

На 09.10.2018 година во 19:15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од с.Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово. Со тешки телесни повреди се здобила Ј.Б.

Жена тешко повредена откако во неа удрил велосипедист

МКД - 10.10.2018

Кумановката Ј.Б.(68) бил тешко повредена откако во него удрил велосипедист, вчера во Куманово. Според полицијата, несреќата се случила во 19.15 часот на улицата Народна револуција. М.К.(18) од кумановското село Биљановце, возејќи велосипед удрил во ...

Жена пешак тешко повредена од велосипедист

MTM - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Велосипедист удрил во пензионерка во Куманово

Фокус - 10.10.2018

68-годишна жена од Биљановце, кумановско се здобила со тешки телесни повреди откако 18-годишно момче од истото село удрило со велосипед во неа. „На 09.10.2018 година во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ ...

Пешак тешко повреден од велосипедист

+инфо - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19.15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Куманово: Со велосипед удрил старица, со тешки повреди завршила на ургентен

Република - 10.10.2018

Вчера околу 19 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К. (18) од с.Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово. Со тешки телесни повреди се здобила Ј.Б.

Пешак тешко повреден од велосипедист

Канал5 - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Велосипедист тешко повреди пешак во Куманово

Кумановски м. - 10.10.2018

Вчера во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од село Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово. Како што информираат од полицијата до тешки телесни повреди се ...

Пешак тешко повреден од велосипедист

А1 On - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Велосипедист прегази и тешко повреди пешак во Куманово

Независен - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Велосипед удри во жена - итно пренесена на Ургентен

Press24 - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од 18-годишниот М.К.

Жена тешко повредена од велосипедист

Н.Македонија - 10.10.2018

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот било пријавено дека велосипед управуван од М.К.

Во Куманово тинејџер со велосипед прегази старица

iPortal - 10.10.2018

Вчера во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од с.Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово. Со тешки телесни повреди се здобила Ј.Б.