TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крилото на Села ги добива печатите од АА

24Инфо - 02.04.2024

Печатите од партијата Алијанса за Албанците (АА) ги добива крилото предводено од Зијадин Села. Оваа одлука ја донел Основниот суд во Тетово каде по расколот во партијата меѓу на крила, едно предводено од претседателот Арбен Таравари и другото од ...

Адвокатот на Таравари: Не знам како Судот донел одлука кога денеска немаше рочиште

ТВ21

Села за Канал 5: Адвокатот ме информираше дека ја добив правната битка со Таравари за АА

Канал5

НАЈНОВА ВЕСТ: Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд

Телма

СЕЛА ГИ ДОБИЛ ПЕЧАТИТЕ НА АЛИЈАНСАТА Клан Македонија се повикува на одлука на тетовскиот суд

+инфо

ЈА ДОБИ ПРАВНАТА БИТКА: Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса за Албанците

Фактор

Судот му ги даде печатите на АА на Зијадин Села

еМагазин

ТВ21 Скопје инфо Фокус Денешен 24 Вести

Вреди „пикира“ и на изборните едници 3 и 4, ќе има свои кандидати

МКД - 02.04.2024

По изјавата на претседателскиот кандидат Арбен Таравари од неговото крило во Алијанса за Албанците дека ќе имаат свои кандидати за пратеници и во изборните единици 3 и 4, и од Движењето Беса, која партија е дел од коалицијата Вреди, потврдија дека ...

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

А1 On

Коалицијата „Вреди“ со свои носители и кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Локално

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Слободен Печат

Коалицијата „Вреди“ најавува кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Во Центар

Таравари: АА ќе освои 5-6 пратеници, а ВРЕДИ најмалку 15

Алсат-М - 01.04.2024

Aлијанса за Албанците на состанок на Централното собрание попладнево ги финализираше листите со кандидати за пратеници. Лидерот на партијата Арбен Таравари очекува само неговата партија да освои 5 или 6 пратеници, додека коалицијата ВРЕДИ да добие ...

Ексмуфтијата Сулејмани противкандидат на Зијадин Села во „петката“

Слободен Печат

ТАРАВАРИ: „ВРЕДИ“ ќе освои најмалку 15 пратеници

Денешен

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Zoom - 01.04.2024

На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА) во Тетово, крилото на Арбен Таравари ги избра кандидати за пратеници кои ќе бидат дел од заедничките листи на коалицијата „Вреди“. АА на Таравари ќе има само еден носител на изборна листа во ИЕ5, а ...

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

А1 On

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Н.Македонија

Таравари со еден носител на листа во коалицијата „Вреди“

Р.С.Европа

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари ги утврди кандидатите за пратеници, очекува 7 места во Собранието

Слободен Печат

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Во Центар

АА на Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Gostivarpress.mk

Независен Фокус MakPress Пулс24