TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евролига: Зенит се одбрани од Ефес, победи на Звезда и Барселона

Екипа - 27.01.2022

Зенит им се врати на победите во Евролигата откако славеше на домашен терен против актуелниот шампион Ефес со 76-67. Појтрес ги предводеше домаќините до 13. триумф во сезоната со 21 поен и 9 скока, додека Василије Мициќ беше лидер на гостите со 22 ...

Звезда прва го доби Олимпијакос дома, Зенит го собори шампионот

Макфакс - 27.01.2022

Црвена звезда стана првиот тим кој успеал да го победи Олимпијакос на гостински терен оваа сезона во Евролигата, заминувајќи си од Пиреја со 74:70 победа, по вкупно 10 домашни победи на Олимпијакос.

Ефес со очајни десет минути ја загуби пресметката со Зенит

Gol.mk - 27.01.2022

Актуелниот европски првак Анадолу Ефес запиша нов пораз во Евролигата, откако турскиот клуб загуби во дуелот со Зенит (76-67) во рамки на отворањето на 23-тата рунда во најквалитетното континентално кошаркарско натпреварување.

Нов пораз на европскиот првак, виси учеството во плејофот (Видео)

Спортманија - 27.01.2022

Актуелниот европски првак Анадолу Ефес доживеа уште еден пораз во Евролигата што ќе му го загрози и учеството во плејофот за титулата. Руски Зенит од Санкт Петербург денеска беше подобар ривал и победи со 76:67, со што се проби на четвртото место на ...