TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатени разбојниците кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје

24 Вести - 14.02.2018

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбојници кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје и за еден месец извршија седум кражби во главниот град. По нецел месец полицијата изврши претреси во домовите на осомничените лица и ...

Тинејџери со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје - полицијата изврши претрес во нивните домови

Press24 - 14.02.2018

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбјници кои со безбол палки иножеви извршија седум кражби во Скопје. Полицијата изврши претрес во домовите на осомничените и таму ги пронајде сите предмети кои недостасувале од кражбите.

Тинејџери со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје – полицијата изврши претрес во нивните домови

Sky - 14.02.2018

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбјници кои со безбол палки иножеви извршија седум кражби во Скопје. Полицијата изврши претрес во домовите на осомничените и таму ги пронајде сите предмети кои недостасувале од кражбите.

Фатени разбојниците кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје

Локално - 14.02.2018

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбојници кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје и за еден месец извршија седум кражби во главниот град. По нецел месец полицијата изврши претреси во домовите на осомничените лица и ...

МВР ВО АКЦИЈА: Тинејџери разбојници напаѓале во продавници и одземале дневни промети

Фактор - 14.02.2018

Во акција на полицијата е откриена разбојничка група која оперирала низ Скопје. За ова денеска информираа од МВР од каде што велат дека се поднесени кривични пријави за делото „разбојништво“ и тоа за тројца 18-годишници, еден деветнаесет годишник и ...

Група тинејџери од Скопје за еден месец извршиле 7 кражби: Ограбувале маркети со палки, ножеви и пиштол

Скопје24 - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Фатени матуранти кои ограбувале маркети и краделе цигари

Локално - 14.02.2018

Фатени се петмина разбојници кои извршиле седум кражби во маркети низ Скопје. Тројца од нив се матуранти, еден е 17-годишник, а еден д 19-годишник. Според полицијата при грабежите им се заканувале на вработените со безбол палка, а освен дневниот ...