TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подготовки за четвртата трансплатација на срце

Нова ТВ - 10.06.2021

Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, напиша на својот фејбик профил Министерот за здравство Венко Филипче. Досега беа направени две трансплатации на срце во Македонија.

Донор е 44-годишна скопјанка која починала од мозочен удар: Вечерва ќе се изведе четвртата трансплантација на срце во Македонија!

Точка

Последни подготовки за четвртата трансплантација на срце во земјава

Локално

Тимот е подготвен: Вечерва четврта трансплантација на срце на Кардиохирургија

Вечер Прес

Четврта трансплантација на срце вечерва на кардиохирургија, дарител е 44-годишна жена

Сакам да кажам - 10.06.2021

На Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје во тек се подготовки за четвртата трансплантација на срце во земјава, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Д-р Маја Мојсовска – Мијовска, национална координаторка за трансплантација ...

И четвртото срце го дарува жена

Zoom

И четвртото срце го дарува жена

Република

Четврта трансплантација на срце вечерва на кардиохирургија, дарител е 44-годишна жена

Либертас