TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако не е Таравари, тогаш Касами ќе биде кандидат за шеф на државата од опозициската коалиција кај Албанците

360 степени - 12.02.2024

„Г. Таравари рече дека не е заинтересиран, но ние не разговараме за лични интереси, за лични претензии, туку разговараме за интересот на Албанците за носење промена“, вели лидерот на Движење Беса Ако Арбен Таравари остане на ставот дека не е ...

Таравари: На никој не сум вршел притисок за да ме поддржи

24 Вести

(ВИДЕО) Таравари: Кај нас почна да се случува она за кое го критикувавме ДУИ, не сум вршел притисок да ме поддржат

Lider

Таравари ја има на маса понудата за претседател – ДУИ се уште не одлучила дали ќе има свој кандидат

ТВ21

„Игра на нерви“ поради неврологот Таравари

Слободен Печат

Села за Таравари: Голема грешка, тогаш јас инсистирав и го поставив за претседател на партијата (ВИДЕО)

ТВ21

Синоќа средба на Таравари во градоначалничкиот кабинет со лидерите на албанската опозиција

Либертас

еМагазин Телма ТВ21 ТВ21 Алсат-М 24 Вести 24 Вести Фокус

Дали хетерогеноста на опозициската коалиција е предност за ДУИ – одговара Билал Касами

360 степени - 12.02.2024

„Не, никако. Јас верувам дека веќе ДУИ не е хомогена. ДУИ е трансформирана во внатрешна диктатура, монархија“ – вели лидерот на Беса Кој би му бил соговорник од опозициската коалиција кај Албанците на идниот мандатар со оглед на тоа што „Европскиот ...

Неделава ќе се официјализира коалицијата на албанската опозиција заедно со Алијанса на Таравари

Слободен Печат

Албанската опозиција се комплетира – дали кај Албанците ќе има два блока на изборите?

ТВ21

Mуртезани: Работни групи на ЕСП ќе ја сплотат АА во опозициската коалиција

МКД

Таравари на средба со Касами, Гаши и Меџити во Гостивар за идната коалициска соработка

Канал5

(ВИДЕО) Вечерва во 360°: Ако Мицкоски ја преферира опозицијата кај Албанците, дали и тие го преферираат ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Европскиот сојуз за промени и Алијанса почнаа конкретна соработка

Алсат-М

Курир 360 степени МКД еМагазин А1 On Во Центар Либертас Нова ТВ

Мицкоски: Непримерно е тоа што го прават СДСМ и ДУИ, директно се вклучени во случувањата во АА

24 Вести - 11.02.2024

Непримерно е тоа што го прават СДСМ и ДУИ, директно се вклучени во случувањата во АА, но тоа е нивна работа, ВМРО не се меша во внатрешните работи на политичките партии, изјави лидерот на МВЕО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Шокирачки е што ДУИ и СДСМ се мешаат во случувањата во Алијанса за Албанците

Алсат-М

Мицкоски за случувањата во АА: За разлика од СДСМ и ДУИ кои се директно вклучени, ние не се мешаме во внатрешните работи на политичките партии

Курир

Принципиелност во политиката: Мицкоски зазема став на немешање во внатрешните работи на АА – СДСМ и ДУИ со поинаков пристап

Lider

Шокиран сум од мешањето на СДСМ и ДУИ во случувањата во Алијанса, вели Мицкоски

Локално

Мицкоски за АА: За разлика од СДСМ и ДУИ кои се директно вклучени, ние не се мешаме

Канал5

Мицкоски: Имаме победничка програма за трансформација на Македонија

МКД

А1 On Нетпрес ТВ21 +инфо Макфакс Република Денешен Вечер Прес

Таравари: Ако некој мисли дека партијата е нечија сопственост, нема проблем, ќе му ја однесеме дома

360 степени - 10.02.2024

Претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари вечерва од Гостивар порача дека по 24 години промените во албанскиот блок мора да се случат. Тоа според него е главната порака од партискиот собир под мотото „Промената започна“.

Арбен Таравари: Алијанса за Албанците не е ничија сопственост, после 24 години промените во албанскиот блок мора да дојдат

Телма

Таравари: Промените во албанскиот блок мора да дојдат по 24 години, судот ќе одлучи кој ќе ја води АА

Н.Македонија

Таравари: Алијанса на Албанците не е ничија сопственост, промена ќе се случи!

4NEWS

Таравари: На 8-ми мај промената ќе се случи и никој не може да ја сопре

Gostivarpress.mk

Таравари: Промените во албанскиот блок мора да дојдат по 24 години

Zoom

Таравари: Промените во албанскиот блок мора да дојдат по 24 години

Република

Курир Во Центар +инфо ТВ21 МКД Во Центар Сител Слободен Печат