TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем пожар во пристаништето во Анкона,затворени училиштата и парковите (ВИДЕО)

Канал5 - 16.09.2020

Голем пожар го зафати ноќеска и утрово пристаништето Анкона. Нема жртви или повредени, но материјалната штета е значителна. Чадот навлезе и во поширокиот центар на градот.Сè уште несвесни колку може да биде отровно, општинските власти им порачаа на ...

Гореше италијанско пристанишите, властите ги предупредија граѓаните да не отвораат прозори (ВИДЕО)

ТВ21 - 16.09.2020

Голем пожар изби синоќа на пристаништето во италијанскиот град Анкона. На лице место беше забележан голем густ чад и оган, јавува Ројтерс. Засега не се пријавени жртви. Пожарот зафатил неколку магацини, а на лице место пристигнале 16 екипи ...

(Видео) Голем пожар во италијанско пристаниште, изгореа неколку складишта

Макфакс - 16.09.2020

Голем пожар избувна синоќа во близина на пристаништето Анкона, италијански град на јадранскиот брег. Огромен чад и оган можеле да се забележат на самото место, пренесува Ројтерс, но засега нема извештаи за жртви.

Голем пожар на јадранско пристаниште: Се запалија неколку магацини...

Точка - 16.09.2020

Голем пожар ноќеска изби на подрачјето на пристаништето на Јадранското море во италијанскиот град Анкона, пренесуваат италијанските медиуми. Како што може да се види на фотографиите и видеата кои се појавија на социјалните мрежи, на лице место може ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Курир - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Опсервер - 16.09.2020

Рим, 16 септември 2020 () – Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни екипи.

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

24Инфо - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Слободен Печат - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангажирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Либертас - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Сител - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

А1 On - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангажирани 16 противпожарни ...

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

Независен - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

Голем пожар на јадранско пристаниште: Се запалија неколку магацини во италијанскиот град Анкона

Press24 - 16.09.2020

Голем пожар ноќеска изби на подрачјето на пристаништето на Јадранското море во италијанскиот град Анкона, пренесуваат италијанските медиуми. Како што може да се види на фотографиите и видеата кои се појавија на социјалните мрежи, на лице место може ...

Неколку складишта изгореа во голем пожар во италијанско пристаниште

Н.Македонија - 16.09.2020

Голем пожар избувна синоќа во близина на пристаништето Анкона, италијански град на јадранскиот брег. Огромен чад и оган можеле да се забележат на самото место, пренесува Ројтерс, но засега нема извештаи за жртви.

Голем пожар во близина на пристаништето во Анкона

MakPress - 16.09.2020

Во близина на пристаништето на италијанскиот град Анкона синоќа изби пожар, во кој нема повредени луѓе. Пожарот изби 30 минути по полноќ и зафати неколку магацини. За гаснење на огнот беа ангаќирани 16 противпожарни ...

(Видео) Голем пожар во италијанско пристаниште

Скопје1 - 16.09.2020

Голем пожар избувна синоќа во близина на пристаништето Анкона, италијански град на јадранскиот брег. Огромен чад и оган можеле да се забележат на самото место, пренесува „Ројтерс“, но засега нема извештаи за жртви.