TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер го прави Икарди најскапиот играч во Серија А

Кајгана - 14.02.2018

Италијанскиот фудбалски клуб Интер, планира со нов договор да ја отстрани клаузулата од 90 милиони евра за најдобриот фудбалер и стрелец во тимот, Мауро Икарди. Клубот од Милано сака да ја избегне можноста Реал Мадрид на лето да ја понуди ...

Раиола се обидува да посредува меѓу Манчестер Јунајтед и Икарди

Стандард - 14.02.2018

Суперагентот Мино Раиола, кој несомнено е највлијателната фигура во однос на дојдовни трансфери во Манчестер Јунајтед во последно време, повторно сака да се замеша во евентуална голема зделка на „Олд Трафорд“.

Икарди не оди во Јунајтед поради…Раиола!

Локално - 14.02.2018

Манчестер Јунајтед пројавува сериозен интерес за напаѓачот на Интер Мауро Икарди, но договор може да нема, бидејќи Аргентинецот не сака да работи со Мино Раиола, кој е многу близок до Жозе Мурињо.

Раиола во акција: „Пакет“ од Милано го сели во Париз

Спортски - 14.02.2018

Како што пренесуваат италијанските медиуми Мино Раиола ќе го преземе „случајот Икарди“ и набрзо официјално ќе стане негов менаџер. Неговиот сегашен агент, сопругата Ванда Нара ќе добие помош од Мино Раиола кој ќе ги води преговорите за неговиот ...

Интер има план како да ја тргне клаузулата на Икарди, но Аргентинецот има свои барања

24Фудбал - 14.02.2018

Во ваков луд трансфер пазар, 90 милиони евра за еден врвен напаѓач како Икарди не се проблем за големите гиганти. Според информациите кои ги пренесува „Кориере дело Спорт“, Интер сака да ја тргне откупната клаузула вредна 90 милиони евра во ...

Мино Рајола го презема случајот „Икарди“

Sport 1 - 14.02.2018

Најпознатиот фудбалски менаџер во светото, а воедно и еден од најконтраверзните, Мино Рајола се очекува да го преземе Мауро Икарди како клиент за да му договори трансфер од соништата. Капитенот не Интер е на излезни врати од „Џузепе Меаца“.

Раиола во акција: „Пакет“ од Милано го сели во Париз

Таратур - 14.02.2018

Како што пренесуваат италијанските медиуми Мино Раиола ќе го преземе „случајот Икарди“ и набрзо официјално ќе стане негов менаџер. Неговиот сегашен агент, сопругата Ванда Нара ќе добие помош од Мино Раиола кој ќе ги води преговорите за неговиот ...