TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ставила неколку капки од овој сируп на темето и ја вратила сета изгубена коса во рекордно време

Lady - 29.05.2020

Веруваме дека голем број луѓе имаат проблем со косата, односно со опаѓањето. Многу лица сакаат косата да расте и никогаш да не оќелават. Не трошете пари на производи полни со хемикалии кои нема да ви помогнат. Овој рецепт наистина ќе ви користи.

Брз и едноставен регенератор за коса од маслиново масло

iPortal - 28.05.2020

Во текот на летото косата има потреба од посебна нега. Доколку сте решиле да ја намалите употребата на разни вештачки препарати, ова ке биде вистинска работа за вас. Ставете помала количина маслиново масло на дланките, тријте ги за да го ...

10 состојки што ги имате дома кои можат да ви помогнат при кршливи и слаби нокти

Убавина и Здравје - 28.05.2020

Пукањето на ноктите е прилично чест проблем и може да биде предизвикано од сувост, премногу влага, прекумерна употреба на ацетон и слично. За среќа, има многу едноставни природни работи кои можат да ви помогнат да го постигнете изгледот на ноктите ...

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен Печат - 27.05.2020

Со помош на овие совети ќе имате квалитет на коса за кој отсекогаш сте сонувале. Секоја жена тежнее кон здрава и блескава коса, а за да можете да се пофалите со нејзиниот квалитет потребно е да и посветите големо внимание.