TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алиоски има нов клуб, заминува во Саудиска Арабија

Република - 30.07.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езџан Алиоски, ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија во клубот Ал Ахли. Како што објавија од клубот, Алиоски ќе потпише двегодишен договор, односно до летото 2023 година.

ВИДЕО: Алиоски официјално нов играч на Ал Ахли

Дриблинг - 29.07.2021

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски стави крај на шпекулациите околу неговата иднина , откако и официјално стана член на Ал Ахли од Саудиска Арабија. Македонскиот фудбалер ќе добие бонус за потписот, а се шпекулира дека заработката ќе му ...

Алиоски потпиша двегодишен договор и испрати порака до сите фанови на Ал-Ахли (Видео)

Спортманија - 29.07.2021

Македонскиот репрезентативец го пронајде новиот клуб Езџан Алиоски во следните две сезони ќе го носи дресот на Ал Ахли. Популарниот Џани веќе потпиша двегодишен договор, а засега уште не се знае кој број ќе го носи.

ВИДЕО: Веќе нема дилеми, Ах Ахли го промовираше Алиоски

Слободен Печат - 29.07.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски од денеска и официјално е член на тимот од Саудиска Арабија, Ал Ахли. Клубот денеска на својот официјален профил на Твитер го промовираше Алиоски како ново засилување за следната сезона.

Повеќе нема дилеми: Алиоски го доби тоа што го сакаше и ќе биде соиграч со Паулињо (ВИДЕО)

Дерби - 29.07.2021

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски и официјално го реши најважното прашање, клубот за кој ќе настапува во наредниот период. Алиоски ја заврши приказната со Лидс Јунајтед и како слободен играч можеше да бира каде ќе се пресели.

ОФИЦИЈАЛНО: Ал Ахли на специфичен начин со „роденденска честитка“ го промовираше Џани Алиоски! (ВИДЕО)

Екипа - 29.07.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгијан Алиоски конечна ја заврши сагата околу идната своја кариера. И официјално Алиоски продолжува во Ал Ахли, клубот од првенството на Саудиска Арабија.

Официјално: Алиоски замина во Саудиска Арабија – ќе игра за Ал Ахли! (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.07.2021

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски и официјално е нов член на саудиски Ал Ахли од Џеда, откако денеска новиот клуб со интересно видео го промовираше за свој нов фудбалер. После долга сага околу тоа каде Алиоски ќе ја продолжи кариерата, ...

Алиоски и официјално од следната сезона во Саудиска Арабија

Спортклуб - 29.07.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец и доскорешен член на Лидс Јунајтед, Езџан Алиоски, својата кариера ја продолжува надвор од Европа. 29-годишниот фудбалер одлучи да го наплати сето она што досега го има направено во кариерата и негова следна ...

Официјално: Алиоски нов играч на Ал-Ахли!

Спортски - 29.07.2021

Maкедонскиот репрезентативец Езгjан Алиоски и официјално кариерата ја продолжува во Саудиска Арабија. Трансферот го потврди неговиот клуб Ал-Ахли Џеда. Официјално платата не е објавена, но се шпекулира дека станува збор за 2.5 милиони евра годишно и ...

ОФИЦИЈАЛНО: Алиоски ја продолжува кариерата во Саудиска Арабија!

Gol.mk - 29.07.2021

Езџан Алиоски ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија . Тоа го потврди неговиот нов клуб Ал-Ахли Џеда. Македонскиот фудбалер ќе добие бонус за потписот, а се шпекулира дека заработката ќе му изнесува 2,5 милиони годишно.

ПОТВРДЕНО: Ал Ахли е новиот клуб на Алиоски!

SportMedia - 29.07.2021

Ал Ахли ќе биде новиот клуб на Езџјан Алиоски. И официјално, македонскиот репрезентативец го потпиша договорот. Според најавите, Алиоски потпиша двегодишен договор, според кој ќе заработи околу 5 милиони евра. Долго време траеше сагата на Алиоски.

Официјално: Ал Ахли со специјално видео го најави трансферот на Алиоски (ВИДЕО)

24Фудбал - 29.07.2021

Веќе нема дилеми, Езгјан Алиоски е нов фудбалер на Ал Ахли, клубот со специјално видео го најави неговиот ангажман. Ал Ахли денеска го потврди трансферот на Езгјан Алиоски кој во тој клуб пристигнува како голема ѕвезда.

Ал Ахли со специјално видео го најави трансферот на Алиоски (ВИДЕО)

МКД - 29.07.2021

Веќе нема дилеми, Езгјан Алиоски е нов фудбалер на Ал Ахли, клубот со специјално видео го најави неговиот ангажман. Ал Ахли денеска го потврди трансферот на Езгјан Алиоски кој во тој клуб пристигнува како голема ѕвезда.

Алиоски испрати емотивна порака до сите во Лидс: Секогаш ќе бидете во моето срце!

Gol.mk - 29.07.2021

Езџан Алиоски е без клуб, откако замина од Лидс Јунајтед по истекот на неговиот договор. Бекот на македонската фудбалска репрезентација бара нова средина, преговара со неколку клубови, а по речиси еден месец откако беше објавено дека официјално ...

Нов пресврт во ситуацијата на Алиоски, Ал Ахли ги прифатил барањата на македонскиот фудбалер

24Фудбал - 29.07.2021

Езгјан Алиоски синоќа им кажа збогум на фановите на Лидс, а наскоро се очекува да го комплетира трансферот во Ал Ахли од Саудиска Арабија. Ал Ахли и Алиоски имаа постигнато договор, но потоа стигна информација дека зделката е стопирана откако ...

Ал Ахли се предомисли, Алиоски потпишува за клубот од Саудиска Арабија

МКД - 29.07.2021

Езгјан Алиоски синоќа им кажа збогум на фановите на Лидс, а наскоро се очекува да го комплетира трансферот во Ал Ахли од Саудиска Арабија. Ал Ахли и Алиоски имаа постигнато договор, но потоа стигна информација дека зделката е стопирана откако ...

Алиоски месец дена подоцна се збогуваше со навивачите на Лидс

MTM - 29.07.2021

Еден месец по крајот на неговиот договор, македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски се збогуваше со навивачите на Лидс јунајтед, праќајќи им емотивно видео на социјалните мрежи. Алиоски помина четири години на „Еланд роуд“, од кои три под Марсело ...

Алиоски со емотивна порака се прости од Лидс и им вети една работа

Спортклуб - 29.07.2021

Езѓан Алиоски од следната сезона нема да го носи дресот на Лидс Јунајтед. По три сезони минати во клубот од “Иланд Роуд“, за Алиоски ќе биде прифатлив нов предизвик во кариерата. Се веруваше дека тоа ќе биде АЛ АХЛИ, но договорот со таа екипа ...

Ал Ахли се откажа од преговорите: Алиоски им барал премногу пари!

Sport 1 - 28.07.2021

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски нема да се пресели ниту во Ал Ахли, иако пред неколку дена се појавија шпекулации дека левиот бек си договорил двегодишна соработка, а причина за прекина на преговорите се финансиските услови.

Ал Ахли: Алиоски нема да биде наш фудбалер, неговите финаниски барања се превисоки

Спортски - 28.07.2021

Репрезентативецот на Македонија, Езгјан Алиоски нема да премине во Саудиска Арабија во редовите на Ал Ахли поради превисоките барања. Трансферот изгледаше како скоро договорен, се најавуваше дека преостануваат само формалности.