TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Динамовците напишаа историја, па заиграа оро

Независен - 09.11.2018

Фудбалерите на Динамо Загреб и натаму продолжуваат да газат во Лига Европа. Во натпревар од четвртото коло во групната фаза, ја забележаа и четвртата победа. На распродадениот Максимир падна Спартак од Трнава со 3-1 (2-0), со што популарните „модри“ ...

Риека му честиташе на Динамо Загреб, а потегот ептен го налути – Стефан Ристовски!? (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2018

Македонскиот репрезентативен десен бек Стефан Ристовски беше еден од милениците на навивачите на Риека, „Армада“, па тој денеска ги собра уште еднаш симпатиите на приврзаниците, откако луто и иронично ја искоментира честитката од неговиот поранешен ...

Мамиќ: Со крв и многу пот придонесовме Динамо да има европска пролет по 49 години!

Sport 1 - 09.11.2018

Контроверзниот Здравко Мамиќ, фудбалската алфа и омега во Хрватка, кој моментно е во бегство во БиХ поради судската пресуда од шест ипол години затвор за малверзации со трансфери, не го криеше воодушевувањето по пласманот на неговиот Динамо Загреб ...

Ријека му честиташе на Динамо, а тоа не му се допадна на Стефан Ристовски (ФОТО)

24Фудбал - 09.11.2018

Ријека му честиташе на Динамо Загреб за пласманот во шеснаесетфиналето од Лига Европа, на некои тоа не им се допадна, меѓу нив е и нашиот Стефан Ристовски. Динамо Загреб со вчерашната победа над Спартак Трнава на две кола пред крајот од групната ...

Адеми: Испишавме историја, Динамо долго чекаше европска пролет

Екипа - 09.11.2018

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми очекувано не го криеше задоволството по обезбедената и дефинитивно европска пролет за Динамо Загреб. „Модрите“ како првопласирани, веќе се поизвесно, од Групата Д ќе ја очекуваат пролетта во Европа.

Адеми: Испишавме историја и на сите им покажавме колку е моќен овој Динамо!

Gol.mk - 09.11.2018

Екипата на Динамо Загреб во чии редови настапува нашиот репрезентативец Аријан Адеми, синоќа одигра уште една одлична партија во Лига Европа и со победата од 3-1 над Спартак Трнава се чекира во елиминационата фаза на ова натпреварување.

Од оваа глетка ќе се смеете со солзи: Во соблекувалната на Динамо Загреб ечат најпознатите хитови на Балканот и се врти ...

Курир - 09.11.2018

Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна музика. После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор ...

Мисловна именка за македонските клубови: Динамо ја наполни касата до врв – еве колку заработи

Спортклуб - 09.11.2018

Динамо Загреб со победата на Трнава од 3-1, на две кола пред крајот на групаната фаза во Европа лига, го обезбеди пласманот во следната фаза, а со тоа ја наполни клупската каса до врв. Тимот од „Максимир“ со четирите победи заработи 2.2 милиони ...

Адеми: Не можам да опишам колку ми значи овој успех со Динамо!

Sport 1 - 09.11.2018

Ако Македонија сезонава нема клуб во европското клупско друштво, ниту претставник во елитната ЛШ, барем ќе има најмалку еден во пролетните елиминации откако репрезентативниот фудбалер за врска Аријан Адеми со Динамо Загреб синоќа и официјално ...

Во моментите за историја „динамовци" славеа со песни на Синан, Митар (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2018

Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна музика. После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор ...

Динамо на Адеми после 49 години во нокаут фаза: Славеа со Синан Сакиќ и Митар Мириќ! (ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Хрватски Динамо Загреб вчера ја победи Спартак Трнава со 3:1 и за прв пат после 49 години ќе игра во нокаут фаза во едно европско натпреварување. После важната победа фудбалерите на Динамо помеѓу кои беше и нашиот Арјан Адеми имаа големо славје кое ...

Луда прослава во соблекувалната на Динамо: Адеми и соиграчите во транс (ВИДЕО)

Екипа - 09.11.2018

Хрватскиот тим Динамо Загреб по половина век оствари историски пласман во Лигата на Европа. По триумфот (3-1) над Трнава, „модрите“ по далечната 1970 година за првпат ќе презимат на европската сцена.

Динамо историскиот успех го прослави со – српска музика (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Динамо Загреб по 49 години повторно ќе игра европска пролет, откако синоќа со победата од 3-1 против Спартак Трнава и официјално обезбеди виза за шеснаестинафиналето, а фудбалерите на „модрите“, меѓу нив и капитенот и македонски репрезентативец ...

ЛЕ: Динамо З. низ густа магла до европска пролет по 49 години

Нова ТВ - 09.11.2018

Седум клуба обезбедија осминафинале по мечевите од четвртото коло во фудбалската Лига на Европа. Два се англиски (Челзи и Арсенал), два се германски (Баер Леверкузен и Ајнтрахт Франкфурт) и по еден од Италија (Лацио), од Швајцарија (Цирих) и од ...

По 49 години Динамо Загреб избори пласман во елиминациската фаза во Европа!

МКД - 08.11.2018

Динамо Загреб со Аријан Адеми во тимот со 3-1 ја победи Спартак Трнава и на две кола до крајот на групната фаза со 12 бодови го завери учеството во елиминациите во Лига Европа. Динамо Загреб за прв пат по 49 години ќе игра во елиминациона фаза во ...

Мамиќ дочека: Динамова пролет во Загреб, конечно, по долги 49 години!

Gol.mk - 08.11.2018

Хрватскиот тим Динамо Загреб по долги години ќе има европска пролет. „Модрите“, во чии редови настапува Аријан Адеми , со 3-1 ја совладаа Спартак Трнава и влегоа во нокаут-фазата во Лигата на Европа.

ЛЕ: Адеми со Динамо Загреб ќе презими во Европа

Екипа - 08.11.2018

Хрватскиот тим Динамо Загреб, чиј член е македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, ќе презими во Европа, откако ја оствари клучната победа (3-1) над Трнава на „Максимир“. „Модрите“ со максимални 12 бода се на врвот на табелата во групата Д.

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја (Видео)

Дерби - 08.11.2018

Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот шампион над Трнава со 3-1 со што оваа генерација испиша историја.

Четврта победа за Динамо Загреб и Адеми, кои и напролет ќе бидат дел од Лига Европа

Спортклуб - 08.11.2018

Капитенот на Динамо Загреб и македонски репрезентативец Аријан Адеми (одигра 90 минути) заедно со својот тим избори пласман во следната фаза од Лига Европа. Хрватскиот првак е еден од четирите тима кои имаат максимален учинок по 4.коло – 12 бода ...

ВИДЕО: Тричко и Мојсов до бод во Бугарија, Адеми и Динамо се „чекираа“ во плеј-офот

Gol.mk - 08.11.2018

Македонските интернационалци Иван Тричковски и Даниел Мојсов освоија бод со нивната АЕК Ларнака во Лигата на Европа, на гостувањето во Бугарија кај Лудогорец (0-0). Двата тима одиграа дуел без голови, по ремито во Кипар кое исто така заврши без ...

Динамо Загреб со триумф против Трнава обезбеди пласман во нокаут-фаза (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2018

Вечерва беше комплетирано четвртото коло во групната фаза од Лигата на Европа, а екипата на нашиот интернационалец Аријан Адеми, односно Динамо Загреб победи со 3-1 против Спартак трнава и обезбеди пласман во нокаут-фазата.

Победничка вечер за Македонците во ЛЕ

Оff.net - 08.11.2018

Аријан Адеми со Динамо Загреб е првиот патник од македонските претставници во нокаут фазата од ЛЕ. Елмас со Фенербахче и Ристовски со Спортинг се со една нога во следна фаза, а важна победа оствари и Николов со МОЛ Види.

Адеми и Динамо Загреб „газат“ во Лига Европа, во „аут“ Мојсов и Тричковски (ВИДЕО)

SportMedia - 08.11.2018

Вечерва се комплетираше четвртото коло од групната фаза во фудбалската Лига Европа и дознавме нови учесници во 1/16 финалето, помеѓу нив и еден македонски репрезентативец. Аријан Адеми со Динамо Загреб дојдоа и до четвртиот триумф по ред славејќи на ...

ЛЕ: Седум тима обезбедија европска пролет

ТВ21 - 08.11.2018

Екипите на Челзи, Ајнтрахт Франкфурт, Лацио, Арсенал, Динамо Загреб, Баер Леверкузен и Цирих, се пласираа во 1/16 финалето од Лигата на Европа после вечерашното четврто коло од групната фаза.

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

TopSport - 08.11.2018

Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од четири меча, радувајќи ја десетилјадната публика на „Максимир“ опкружен со магла.

Проблеми во Загреб: Теренот на „Максимир“ не се гледа од – магла (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Динамо Загреб вечерва од 21 часот ќе го почне својот четврти натпревар во групната фаза од Лигата на Европа во која ќе го пречека Спартак Трнава на свој терен. Хрватскиот тим има шанса уште вечерва со победа да обезбеди пласман во нокаут-фазата, но ...

ФОТО: Проблеми во Загреб – Погледнете како изгледа „Максимир“ пред натпреварот

Sport M - 08.11.2018

Динамо вечерва со почеток во 21 часот ќе го започне натпреварот од 4. коло од групата Д, а ќе биде домаќин на Спартак Трнава. Фудбалерите на Динамо Загреб имаат шанса со победа да обезбедат пласман во следната фаза на Лига Европа, но пред почетокот ...

Четврто коло во фудбалската Лига Европа

Телма - 08.11.2018

Вечерва се играат натпреварите од 4-тото коло во Лига Европа. Фенербахче на нашиот репрезентативец Елиф Елмас е домаќин на Андерлехт, МОЛ Види за кој настапува Боби Николов го пречекува ПАОК, Спортинг Лисабон на Стефан Ристовски во Лондон се соочува ...

Адеми со Динамо ќе заверува европска пролет, Елмас и Николов за исчекор кон елиминации

Sport 1 - 08.11.2018

Македонскиот репрезентативен фудбалер за врска, Аријан Адеми, капитенот на Динамо Загреб денеска (21 часот) ќе ја има првата шанса со Динамо Загреб за да обезбеди европска пролет во Лига Европа, првпат по 48 години за хрватскиот великан во мечот ...

На Стефан Ристовски не му се допадна честитката на Ријека за успехот на Динамо Загреб (ФОТО)

МКД - 09.11.2018

Ријека му честиташе на Динамо Загреб за пласманот во шеснаесетфиналето од Лига Европа, на некои тоа не им се допадна, меѓу нив е и нашиот Стефан Ристовски. Динамо Загреб со вчерашната победа над Спартак Трнава на две кола пред крајот од групната ...

Од оваа глетка ќе се смеете со солзи: Во соблекувалната на Динамо Загреб ечат најпознатите хитови на Балканот и се врти ...

Sport M - 09.11.2018

Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна музика. После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор ...

Четврта победа за Динамо и Адеми за пласман во елиминационата фаза

24Фудбал - 08.11.2018

Динамо Загреб со Аријан Адеми во тимот со 3-1 ја победи Спартак Трнава и на две кола до крајот на групната фаза со 12 бодови го завери учеството во елиминациите во Лига Европа. Динамо Загреб за прв пат по 49 години ќе игра во елиминациона фаза во ...

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја

Точка - 09.11.2018

Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот шампион над Трнава со 3-1 со што оваа генерација испиша историја.

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Макфакс - 09.11.2018

Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од четири меча, радувајќи ја десетилјадната публика на „Максимир“ опкружен со магла.

Проблеми за Динамо Загреб вечерва: Теренот не се гледа од густата магла (ФОТО)

Sport M - 08.11.2018

Динамо Загреб вечерва од 21 часот ќе го почне својот четврти натпревар во групната фаза од Лигата на Европа во која ќе го пречека Спартак Трнава на свој терен. Хрватскиот тим има шанса уште вечерва со победа да обезбеди пласман во нокаут-фазата, но ...

Адеми и Динамо испишаа историја

ЗаЗабава - 09.11.2018

Тимот на Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа, а ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот шампион над Трнава со 3-1 со што оваа генерација испиша историја.