TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за градоначалникот на општина Петровец и уште четири лица

24 Вести - 24.09.2021

Во пресрет на локалните избори градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски, неговиот брат сопственик на фирмите „Аце Транс Компани“ и „ЛЕОМА ТРАНС“ како и уште тројца други и уште две фирми заработија кривични пријави за повеќе кривични дела.

Градоначалникот на Петровец и неговиот брат пријавени за злоупотреба на службената положба и перење на повеќе од 500 ...

360 степени - 24.09.2021

Одговарајќи на новинарско прашање, Николовски отфрли дека во случајот има политички реваншизам, иако пријавата се поднесува два дена пред почетокот на кампањата за локалните избори, на кои актуелниот градоначалник на Петровец повторно е кандидат на ...

Политички прогон или расчистување на криминалот – власта се пофали за акција против градоначалникот на Петровец

Алфа - 24.09.2021

Градоначалникот на Петровец и уште четири физички и три правни лица заработија кривични пријави поради злоупотреба на службената положба и перење пари. На само два дена до почетокот на изборната кампања, Управата за финансиска полиција се фати за ...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ДОБИ КРИВИЧНА Финансиската полиција го обвинува дека злоупотребил половина милион евра

+инфо - 24.09.2021

Според директорот на финансиската полиција, гадоначалникот знаел дека наведените работи во фактурите не биле извршени, фактурите биле заверувани со потпис и печат. На само два дена пред официјалниот почеток на изборната кампања за локалните избори, ...

Управа за финансова полиција: Над половина милион евра злоупотребени во Општина Петровец

Канал5 - 24.09.2021

Кривичните пријави се поднесни до Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал. Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава за актуелниот градоначалник на општина Петровец и уште четири физички и три правни лица поради сомнеж ...

Муареми: Градоначалникот на Петровец и неговиот брат испрале над половина милион евра од општината

Локално - 24.09.2021

Денес заедно со заменик-претседателот на Владата за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски одржавме заедничка прес-конференција, на која ја информирав јавноста за поднесената кривична пријава против 5 ...

На два дена пред почетокот на кампањата власта со кривична против кандидат на опозицијата

Алсат-М - 24.09.2021

Пред избори и на само два дена пред официјалниот почеток на трката за советници и градоначалници, Финансиката полиција му поднесе кривична пријава на актуелниот градоначалник на општина Петровец од редовите на ВМРО ДПМНЕ, а кој ќе се бори и за нов ...

Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на службена положба и оштета ...

ТВ21 - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Кривични пријави за злоупотреба на службена положба и перење пари во општина Петровец

Либертас - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Фокус - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

Пет лица, меѓу кои и градоначалникот на Петровец испрале над половина милион евра од општинатa-откри вицепремиерот ...

Нова ТВ - 24.09.2021

Над половина милион евра биле злоупотребени во општина Петровец, откри вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски. Тој кажа дека во месец мај од страна на анонимен подносител добил претставка за злоупотреба на службена положба за ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Centar - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

На два дена пред да почне кампањата, отворена истрага за еден од тројцата градоначалници на опозицијата

4NEWS - 24.09.2021

На два дена пред официјално да започне изборната кампања, Финансиската полицијата покренува постапка против еден од тројцата градоначалници на опозицијата. Интергрално го пренесуваме соопштението од Финансиска полиција, до овој момент немаме добиено ...

Градоначалникот на Петровец и неговиот брат добија кривична пријава од Финансиска полиција

Пулс24 - 24.09.2021

Ве известуваме дека Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против пет физички и три правни лица, од кои: првопријавениот – Одговорното лице во Општина ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на ...

4NEWS - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец

Канал5 - 24.09.2021

Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на службена положба и оштета од над половина милион евра. Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив ...

(ВИДЕО) Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна ...

Бриф - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на ...

Centar - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Н.Македонија - 24.09.2021

Директорот на Управата за финасиска полиција, Арафат Муареми, денеска информираше дека Управата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција против пет физички и три правни лица за сторени ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Скопско Ехо - 24.09.2021

Директорот на Управата за финасиска полиција, Арафат Муареми, денеска информираше дека Управата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција против пет физички и три правни лица за сторени ...

(Видео) Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Точка - 24.09.2021

Директорот на Управата за финасиска полиција, Арафат Муареми, денеска информираше дека Управата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција против пет физички и три правни лица за сторени ...

Финансиската полиција е новото СЈО за СДСМ: Три дена пред кампања, гони кандидат за градоначалник на опозицијата

Република - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...