TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мишустин останува руски премиер откако досега не покажа големи политички амбиции, неизвесна судбината на Шојгу

Сакам да кажам - 10.05.2024

Владимир Путин повторно го назначи технократот Михаил Мишустин за руски премиер, откако тој не покажа големи политички амбиции во својот претходен мандат. Согласно руските закони, владата на 58-годишниот Мишустин прво поднесе оставка откако Путин го ...

ТЕХНОКРАТОТ КОЈ ПАК ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР НА РУСИЈА Мишустин ја надгледуваше секоја трансакција во земјата

+инфо - 10.05.2024

Кажано напросто, Мишустин со помош на вештачката интелигенција и големите бази податоци на еден техничко-авториратарен начин ја надгледуваше секоја трансакција во Русија. Ако пак биде избран за премиер, неговата нова задача ќе биде „зголемување на ...

Путин предложи кандидат за премиер, се чека одлука на Думата

Фокус - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин денеска до Државната дума поднесе предлог за кандидатурата на Михаил Мишустин за функцијата премиер на Русија. „Претседателот Владимир Владимирович Путин достави до Државната дума предлог за кандидатурата на Михаил ...

Путин го избра премиерот

Макфакс - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин го избра премиерот

Опсервер - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Бизнис Вести - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Слободен Печат - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин одлучи кој ќе биде руски премиер

360 степени - 10.05.2024

Откако Путин во вторникот положи заклетва за нов шестгодишен претседателски мандат, тамошната влада, според одредбите на рускиот Устав, поднесе оставка Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер и во ...

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Независен - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Либертас - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин одлучи кој ќе биде руски премиер

А1 On - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Сител - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин го избра премиерот

MTM - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин одлучи кој ќе биде руски премиер

Скопје1 - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин го избра премиерот

Точка - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

24Инфо - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин повторно го предложи Мишустин за премиер

Р.С.Европа - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави во петок (10 мај) претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

24 Вести - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Н.Македонија - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави „Хина“.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Курир - 10.05.2024

Путин првпат го номинираше Мишустин за премиер во јануари 2020 година, кога Владата предводена од Дмитриј Медведев поднесе оставка по најавените важни уставни промени во политичкиот систем на земјата од страна на претседателот.

Путин го предложи Михаил Мишустин за премиер на Русија

МКД - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Нетпрес - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Канал5 - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав Володин, јави Хина.

Путин одлучи кој ќе биде премиер на Русија

Вечер Прес - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин денеска до Државната дума поднесе предлог за кандидатурата на Михаил Мишустин за функцијата премиер на Русија. „Претседателот Владимир Владимирович Путин достави до Државната дума предлог за кандидатурата на Михаил ...

Путин го избра премиерот

Centar - 10.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин предложи повторно именување на Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов претседателски мандат, изјави утрово претседателот на Државната дума, долниот дом на рускиот парламент.