TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРАГЕДИЈА ВО КАТАР, НАВИВАЧ ПОЧИНА ПО НАТПРЕВАРОТ! Дојде со синот на Мундијал, но не се разбуди !

Во Центар - 26.11.2022

Навивачот на Велс, Кевин Дејвис (62) почина во Катар. Трагедија во Катар, навивач на Велс почина по натпреварот. Кевин Дејвис (62) беше меѓу 5.000 Велшани кои присуствуваа на поразот на велшкиот тим од Иран на стадионот Ахмед бин Али во петокот и ...

Трагедија во Катар: Почина навивач на Велс

Локално - 26.11.2022

Фудбалската асоцијација на Велс потврди дека 62-годишен велшки навивач починал на Светското првенство чиј домаќин е Катар, пренесуваат дел од островските медиуми, Констатирано е дека навивачот починал од природна смрт, а на првенството престојувал ...

Голманот на Велс, само трет чувар на мрежата исклучен во историјата на СП

Макфакс - 25.11.2022

Во првиот натпревар од второто коло од групната фаза на Мундијалот во Катар, Иран го победи Велс со 2:0 со голови доцна во судиското надополнување. Чешми во 98. минута и Разеиан во 101. минута донесоа важен триумф за Иранците.

СП Катар 2022: Иранците го надиграа Велс, до победата во продолжението

Нетпрес - 25.11.2022

Во првиот дуел од второто коло од Групата Б, на Светското фудбалско првенство во Катар одигран во петокот на стадионот „Ахмад бин Али“, репрезентацијата на Иран со 2:0 ја совлада селекцијата на Велс.

ВИДЕО: Иран го шокира Велс и остана во игра за нокаут рундата на мундијалот во Катар

Фактор - 25.11.2022

Репрезентацијата на Иран запиша победа против Велс во рамки на групата „Б“ на мундијалот во Катар. Средбата беше решена во финишот, двата гола беа постигнати во 98 и 101 минута, а беа дело на Чешми и Рамин.