TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ: Ф4 буди специјално чувство…Родригез: Посебен предизвик за ЦСКА

Екипа - 17.05.2018

Завршниот турнир на четирите најдобри екипи во кошаркарската Евролига е финалето на одличната клупска сезона на Стариот континент. Во Белград за трофејот ќе се борат најдобрите четири екипи во сезонава.

Дончиќ бара помош од белградските навивачи

Спортклуб - 17.05.2018

Завршницата на Ф4 турнирот од кошаркарската Евролига ќе се одржи утре и во ендела во Белград. Еден од учесниците е и „кралскиот клуб“ Реал Мадрид, каде главна звезда во тимот е Словенецот Лука Дончиќ. – Големо задоволство е да се игра во Белград.

На Ф4 само со карта и обавезно дојдете порано

Вечер - 17.05.2018

Македонските љубители на кошарката, кои овој викенд ќе сакаат да проследат некој од натпреварите на Ф4 турнирот во Евролига што ќе се одиграат во „Штарк Арената“ во Белград, ќе мора да почитуваат одредени правила и прописи кои ги налага Евролига.

Милакнис: Не дојдовме како туристи во Белград

Вечер - 17.05.2018

Кошаркарите на Жалгирис се најголемото изненадување на Ф4 турнирот во Евролига, па затоа важат и за најголем аутсајдер кога во прашање е титулата во ова натпреварување. Ова за нив е прв Ф4 турнир по 1999 година. Сето ова е ново за нас. Возбудени сме.

Паметен потег на нашиот северен сосед: Платија 2,25 милиони евра за Ф4 турнирот, а ќе инкасираат десеткратно повеќе

Дерби - 17.05.2018

Популарниот Ф4 турнир во Евролигата кој ќе започне со одржување утре и ќе трае до 20 мај во ,, Комбанк Арена” се очекува да му донесе на Белград неверојатни од 18 до 20 милиони евра. Ф4 директно ќе се пренесува во повеќе од 200 држави, а предвидено ...

Белград очекува 18 милиони евра приход од Ф4

Канал5 - 17.05.2018

Завршниот „Фајнал фор“ турнир од кошаркарската Евролига што претстојниот викенд ќе се игра во Белград ќе донесе приход од 18 милиони евра за српската метропола, смета градскиот менаџер Горан Весиќ.

Белград од фајнлфорот во Евролигата ќе заработи – 18 милиони евра!

Sport 1 - 17.05.2018

Завршниот турнир во кошаркарската Евролига на српската престолнина Белград ќе и донесе приход од 18 милиони евра од туризмот, објави градскиот менаџер Горан Весиќ. Фајнл-форот, кој ќе мине без српски клуб стартува утре со полуфиналните мечеви.

ЕХФ со чудење го одбележа неверојатното и историско достигнување на Лазаров (Фото)

Дерби - 16.05.2018

Покрај европскиот шампион Вардар, македонски претставник на еден фајнал-фор турнир во Лигата на шампионите повторно ќе биде Кирил Лазаров, неповторливиот „бомбардер“ од десната бековска позиција кој на годинешното издание на турнирот во Келн ќе се ...

Платија 2,25 мил. евра за Ф4, а ќе инкасираат 10 пати повеќе

Вечер - 17.05.2018

Популарниот Ф4 турнир во Евролигата кој ќе започне денеска и ќе трае до недела во „Комбанк Арена“ се очекува да му донесе на Белград неверојатни од 18 до 20 милиони евра. Ф4 директно ќе се пренесува во повеќе од 200 држави, а предвидено е да го ...

Белград подготвен: Уште еден ден до Фајнал-фор

+инфо - 17.05.2018

Од утре до недела во Белград за титулата европски шампион ќе се борат Фенербахче (Турција), ЦСКА Москва (Русија), Реал Мадрид (Шпанија) и Жалгирис (Литванија). Завршниот „Фајнал фор“ турнир од кошаркарската Евролига што претстојниот викенд ќе се ...

Белград очекува 18 милиони евра приход од Ф4

А1 On - 17.05.2018

Завршниот „Фајнал фор“ турнир од кошаркарската Евролига што претстојниот викенд ќе се игра во Белград ќе донесе приход од 18 милиони евра за српската метропола, смета градскиот менаџер Горан Весиќ.

Белград очекува 18 милиони евра приход од Ф4

Sport M - 17.05.2018

Завршниот „Фајнал фор“ турнир од кошаркарската Евролига што претстојниот викенд ќе се игра во Белград ќе донесе приход од 18 милиони евра за српската метропола, смета градскиот менаџер Горан Весиќ.