TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн се разделува од најскапиот играч во историјата на Бундеслигата

Канал5 - 04.05.2021

Баерн на својата официјална веб-страница објави дека ова лето се разделува од Хави Мартинез. Шпанецот пристигна во Баварија од Атлетик Билбао во 2012 година за 40 милиони евра, што во тоа време беше најскапиот трансфер во историјата на Бундеслигата.

Чави Мартинез и Баерн (М) ја завршуваат соработката

SportMedia - 04.05.2021

Играчот за врска на Баерн (М), Чави Мартинез, и официјално ќе го напушти клубот на крајот од оваа сезона. Како што потврдија од клубот, двете страни одлучиле да не го обновуваат договорот.

Беше најскап играч во Бундеслигата – Баерн ќе се раздели со својата амајлија

Спортманија - 04.05.2021

Ќе зи замине играчот што ја чека деветтата шампионска круна, а има два трофеи од ЛШ и пет пехари од германскиот куп Баерн објави дека ќе му дозволи на Хави Мартинес да си замине од клубот по девет години минати во редовите на најтрофејниот германски ...

Баерн и Хави Мартинез се разделуваат

Sport M - 04.05.2021

Баерн Минхен на својата официјална веб-страница потврди дека Хави Мартинез повеќе нема да биде член на баварскиот гигант. Шпанскиот фудбалер и Баерн на овој начин се разделуваат по девет одлични и трофејни години.

Заврши деветгоднишниот престој на Мартинез во Баерн Минхен

Sport 1 - 04.05.2021

Хави Мартинез по завршувањето на оваа сезона ќе си замине од таборот на Баерн Минхен по цели девет години. Клубот и фудбалерот заеднички се договорија дека нема да ја продолжат соработката и Шпанецот си заминува на 30 јуни како слободен агент.

Баерн Минхен се огласи – ја потврди разделбата по една деценија

Спортклуб - 04.05.2021

Баерн Минхен на својата официјална веб-страница потврди дека Чави Мартинез повеќе нема да биде член на баварскиот гигант. Шпанскиот фудбалер и Баерн на овој начин се разделуваат по девет одлични и трофејни години.

Официјално: Мартинез и Баерн Минхен се разделија по девет години

Дриблинг - 04.05.2021

Екипата на Баерн Минхен денеска на својата официјална страница потврди дека на крајот на сезоната се разделува со шпанскиот интернационалец Хави Мартинез. Шпанскиот фудбалер и Баерн се разделуваат после девет години.

Oфицијално: Хави Мартинез си заминува од Баерн

Спортски - 04.05.2021

Баерн Минхен на својата официјална страница потврди дека Хави Мартинез повеќе нема да биде член на баварскиот гигант. Шпанскиот фудбалер и Баерн така се разделуваат после девет одлични и трофејни години. Договорот на Мартинез истекува на 30.

Баерн продолжува со ремонтот – уште еден голем ас кажа збогум

Екипа - 04.05.2021

Баерн Минхен продолжува со „ремонтот“ во играчкиот кадар, па по заминувањата на Давид Алаба и на Џером Боатенг денеска беше официјално објавено дека нема да биде продолжена соработката ниту со Хави Мартинез.

Баерн Минхен нема да смета на Хави Мартинез

Курир - 04.05.2021

Актуелниот германски фудбалски шампион Баерн Минхен објави денеска дека нема да биде продолжена соработката на Шпанецот Хави Мартинез. Шпанскиот интернационалец пристигна во Баерн во 2012 година и секоја сезона оттогаш стигнуваше до титулата во ...