TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: За МВР клучна треба да биде безбедноста, а не да ги заморуваме граѓаните кој какви возила има

Телма - 14.01.2020

Институциите, посебно МВР, треба да се функционални за да се зачува безбедноста на граѓаните. Кој и да е дел од оваа влада треба да има политички сенс и да знае дека приоритет е да се продолжи со проектите, а се што е надвор од тоа е своеволно ...

Спасовски: Хосот во МВР ќе се среди

24Инфо - 14.01.2020

„Треба да се внимава во МВР, бидејќи не смее да има сериозни закани по безбедноста или тоа да го предизвикаат одредени постпаки кои ќе бидат преземени, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски. -Очекувам недоразбирањата да бидат надминати.

Спасовски: сите од власта да потврдат дека државата е во сигурни раце

Р.С.Европа - 14.01.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска, на првата прес конференција во зградата на владата откако е технички премиер, рече дека ова е исклучително важен период за земјава и побара од сите институционална и политичка одговорност.

Спасовски: Приоритет на оваа Влада е организирање на фер избори за избор на нова легитимна влада

Канал5 - 14.01.2020

Приоритет на оваа Влада е организирање на фер избори за избор на нова легитимна влада. Приоритет на оваа Влада е да обезбеди услови за одржување на фер и демократски избори кои на граѓаните ќе им овозможат избор на нова легитимна Влада, рече ...

Спасовски: Сите заедно мора да функционираме за граѓаните да бидат безбедни

Сител - 14.01.2020

Техничкиот премиер Спасовски ги повика функционерите во техничката влада, и од власта и од опозицијата да работат во интерес на граѓаните. Побара техничките министри и дополнителните заменици министри да имаат сенс за одговорност за да не се руши ...

Спасовски бара функционални институции, елеминирање на говорот на омраза и чисти избори

А1 On - 14.01.2020

Функционални институции, непречна работа, елеминирање на говорот на омраза и професинална соработка меѓу засегнатите страни кои треба да ги организираат престојните избори, очекува техничкиот премиер Оливер Спасовски, кој посочи дека сите услуги ...

Спасовски: Осудуваме насилство и говор на омраза против новинарите и медиумските работници

Алсат-М - 14.01.2020

Институциите се должни да го истражат секој напад врз интегритетот на новинарите, порача денеска техничкиот премиер, Оливер Спасовски, додавајќи дека професионалното и независно новинарство се гарант за развојот на демократијата во општеството.

Спасовски: Одговорни постапки од сите во техничката влада

Алсат-М - 14.01.2020

Политичка одговорност од сите субјекти што учествуваат во владата денеска побара техничкиот премиер Оливер Спасовски преку прес конференцијата одржана денеска во Владата. Спасовски посочи на неколку приоритети пред кои се наоѓаат владините ...

Спасовски: Граѓаните да не се грижат за функционирањето на институциите!

Фокус - 14.01.2020

Новиот технички премиер на Македонија, Оливер Спасовски, од денешната прес конференција порача „граѓаните да не се грижат за функционирањето на институциите“. Исто така, тој додаде дека владата ќе продолжи со политиките со кои нашата земја ќе ...

Спасовски: Да дадеме максимум за демократски процес за избор на нова политичка влада

Локално - 14.01.2020

Државата се наоѓа во значаен период кога се очекува непречено функционирање на сите институции. Постапките треба да потврдат дека владата и државата се во сигурни раце. Услугите и правата ќе продолжат непречено да се испорачуваат, рече техничкиот ...

Спасовски: Го осудуваме говорот на омраза против новинарите, институциите да ги истражат заканите

Макфакс - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливр Спасовски на прес-конфереција во Владата го осуди говорот на омраза и нападите врз новинарите и порача дека институциите треба да ги истражат случаите и да ги санкционираат.

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата ...

ТВ21 - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Институциите да го истражат секој напад врз новинарите и да го санкционираат

Мета - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска на прес-конференција апелираше институциите да го истражат секој напад врз новинари и да го санкционираат, бидејќи како што кажа медиумите се израз на демократијата.

Спасовски: Да се истражат и да се санкционираат нападите врз новинари (ВИДЕО)

+инфо - 14.01.2020

Земјата се наоѓа во исклучително важен период. Високата европски обоена култура е една од вредностите кон кои се стремиме и за кои и оваа влада треба да обезбеди континуитет, изјави премиерот Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција.

Спасовски: МВР да се грижи за безбедноста

iPortal - 14.01.2020

Институциите да продолжат да функционираат нормално, да ги испорачаат сите услуги кон граѓаните, пред се одржувањето на безбедноста и стабилноста на Република Северна Македонија. Оваа порака ја упати техничкиот премиер Оливер Спасовски до сите ...

Спасовски: Треба да се внимава во МВР, важно е да немаме закани за безбедноста

Локално - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски ги повика институциите да продолжат со нормална работа, пред се нагласувајќи дека е важно одржувањето на безбедноста и стабилноста на граѓаните и Република Северна Македонија.

Прес конференција на премиерот Спасовски (живо)

Локално - 14.01.2020

Во тек е прес конференција на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Во продолжение проследете го ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на премиерот Оливер Спасовски

Frontline - 14.01.2020

Проследете ја прес-конференцијата на премиерот Оливер Спасовски Проследете ја прес-конференцијата на премиерот Оливер ...

(ЖИВО) Прес-конференција во Владата

iPortal - 14.01.2020

Проследете ја во живо прес-конференцијата во Владата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Безбедност на државата не е престрелки по хотели и улици среде Скопје

Бизнис Вести - 13.01.2020

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ излегоа со реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Орце Ѓорѓиевски. Соопштението во ги пренесуваме во целост: „Безбедност на државата не е престрелки по хотели и улици среде Скопје.

Ѓорѓиевски: Заев, Спасовски и Петровска се во паника

24Инфо - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

„Заев, Спасовски и Петровска се во паника затоа што се гледа дека Лазе Евридики, не е единствениот кој полициските ...

Курир - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат, ова денеска на прес-конференција го истакна Орце Ѓорѓиевски од ...

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: По 12 април почнува вистинската реформа во МВР, секој ќе одговара за незаконското постапување

А1 On - 12.01.2020

„Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат. Затоа Спасовски и Заев ги плашат законските смени во МВР.

Ѓорѓиевски: По 12 април почнува вистинската реформа во МВР, секој ќе одговара за незаконското постапување

Сител - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат. Затоа Спасовски и Заев ги плашат законските смени во МВР.

Ѓорѓиевски: По 12 април почнува вистинската реформа во МВР, секој ќе одговара за незаконското постапување

Канал5 - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат. Затоа Спасовски и Заев ги плашат законските смени во МВР.

Ѓорѓиевски: По 12 април почнува вистинската реформа во МВР, секој ќе одговара за незаконското постапување

4NEWS - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат. Затоа Спасовски и Заев ги плашат законските смени во МВР.

ЃОРЃИЕВСКИ: Заев и Спасовски се во паника, не може веќе да се потпрат на Димовски, кој освен плата од МВР зел и 40.000 ...

Денешен - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски и само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат, истакна денеска Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорѓиевски: Лазе Евридики, не е единствениот кој ги злоупотребувал службените возила за лични потреби

Нетпрес - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат, ова денеска на прес-конференција го истакна Орце Ѓорѓиевски од ...

Ѓорѓиевски: Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски

MakPress - 12.01.2020

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат дека со такви ќе може да се пазарат и договараат. Затоа Спасовски и Заев ги плашат законските смени во МВР.

Спасовски: Го осудуваме говорот на омраза против новинарите, институциите да ги истражат заканите

Centar - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливр Спасовски на прес-конфереција во Владата го осуди говорот на омраза и нападите врз новинарите и порача дека институциите треба да ги истражат случаите и да ги санкционираат.

Спасовски: Врвен приоритет на Владата е фунционирањето на институциите и фер избори

Република - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Го осудуваме говорот на омраза против новинарите, институциите да ги истражат заканите

Н.Македонија - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливр Спасовски на прес-конфереција во Владата го осуди говорот на омраза и нападите врз новинарите и порача дека институциите треба да ги истражат случаите и да ги санкционираат.

СПАСОВСКИ: Земјава мора да организира избори што доликуваат на една европска демократија

Денешен - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите ...

Спасовски: Приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото

Frontline - 14.01.2020

– Врвен приоритет на сите министри во актуелната Влада без исклучок е да обезбедат континуитет на функционирањето на институциите, на владеење на правото и на демократијата. Да отвориме максимален простор за демократска волја на граѓаните да ...

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата

Press24 - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Сите наши постапки мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце

Слободен Печат - 14.01.2020

Тој нагласи дека сите услуги на граѓаните ќе бидат испорачани во целост, на време и непречено, независно дали станува збор за субвенциите за земјоделците, помошта на социјалните категории на граѓани, покачувањето на платите во јавниот сектори или ...

(ВИДЕО) Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и ...

Бриф - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата

24 Вести - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата

24Инфо - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни ...

PressingTV - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Техничкиот Спасовски во обид да ја смири тензијата која ја дигнаа неговите заменици-министри

Курир - 14.01.2020

Реално, познавачите потегот на техничкиот премеир го толкуваат како неуспешен обид за смирување на тензиите кои ги дигнаа токму неговите заменици-министри, кои предизвикаа редица проблеми и провокации кон техничките министри од опозицијата, ...

Спасовски: Го осудуваме говорот на омраза против новинарите, институциите да ги истражат заканите

Точка - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на прес-конфереција во Владата го осуди говорот на омраза и нападите врз новинарите и порача дека институциите треба да ги истражат случаите и да ги санкционираат.

Спасовски: МВР да се грижи за безбедноста

Вечер - 14.01.2020

Институциите да продолжат да функционираат нормално, да ги испорачаат сите услуги кон граѓаните, пред се одржувањето на безбедноста и стабилноста на Република Северна Македонија. Оваа порака ја упати техничкиот премиер Оливер Спасовски до сите ...

Спасовски го осуди говорот на омраза против новинарите

МКД - 14.01.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на прес-конфереција во Владата го осуди говорот на омраза и нападите врз новинарите и порача дека институциите треба да ги истражат случаите и да ги санкционираат.

Спасовски: Граѓаните да се безгрижни, затоа што услугите и правата ќе продолжат непречено да се реализираат

Тера - 14.01.2020

Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска одржа прес-конференција посветена на актуелните прашања од работата на Владата во претстојниот период. Во соопштението од Владата се вели: „Нашата држава се наоѓа во исклучително значаен период кога ...

Спасовски: Очекувам сите недоразбирања да бидат надминати и институциите да функционираат нормално

Press24 - 14.01.2020

Институциите да продолжат да функционираат нормално, да ги испорачаат сите услуги кон граѓаните, пред се одржувањето на безбедноста и стабилноста на Република Македонија. Оваа порака ја упати техничкиот премиер Оливер Спасовски до сите институциите, ...

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата

iPortal - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет во сите линии на ...

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото

Вечер - 14.01.2020

Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска на прес-конференција премиерот Оливер Спасовски, нагласувајќи дека секој политички чин на членовите на владиниот кабинет ...

Спасовски: Нула толеранција за говор на омраза и целосна одговорност од сите во политичкиот процес

AKO - 14.01.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска одржа прес-конференција посветена на актуелните прашања од работата на Владата во претстојниот период. Во продолжение на ова соопштение ви го пренесуваме обраќањето на ...

Спасовски: Ќе имаме фер, слободни, демократски и кредибилни избори

OhridNews - 14.01.2020

Имаме историска одговорност да продолжиме со организација на избори какви што доликуваат на една европска демократија, на земја која се стреми кон полноправно членство во ЕУ и која во овој период очекува сериозни одлуки за нашата европска иднина, ...