TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси: Немаме право на грешка, секој натпревар за нас е финале

Слободен Печат - 26.11.2022

Вечерва Аргентина славеше победа против Мексико од 2:0 со која остана во игра за пласман во осминафиналето. И во оваа победа на „Гаучосите“ голема улога одигра Лионел Меси кој го постигна првиот гол.

Меси се израмни со легендарниот Марадона, но еден друг Аргентинец е најефикасен на Светските првенства

Спортманија

Меси: Немаме право на грешка, секој меч за нас е – финале!

Sport 1

Жива е Аргентина: Меси и Фернандез со два супер гола го урнаа Мексико (ВИДЕО)

Sport 1

Меси покажа класа и го „скрши“ стравот кај Аргентинците, Енцо ја потврди победата со фудбалска минијатура (Видео)

Дерби

Мајстории на Меси и Фернандез, Аргентина избегна елиминација (ВИДЕО)

24Фудбал

Maгичните водачи на Меси ја ослободија Аргентина после жестокото Мексико

Во Центар

SportSport МакФудбал Спортманија МКД Таратур

Мартино: Ја запревме Аргентина, но една мала грешка и Меси казнува!

Gol.mk - 27.11.2022

Мексико вечерва загуби од Аргентина со 2-0, во натпреварот од второто коло од групата Ц на Светското првенство. Стрелци на головите беа Лионел Меси и Енцо Фернандез во завршната четвртина од натпреварот.

Франција прв 1/8 финалист на Мундијалот во Катар, Аргентина се врати во игра за плеј-офот

ТВ21

Меси: Она што им го реков на нашите фанови по мечот со Саудиска Арабија..

Спортклуб

Меси и Фернандез со мајсторски голови го истурија бесот против Мексико

Оff.net

Аргентина и Мексико водеа војна на терен, а на трибини се случи – историја!

Спортклуб

СП 2022: Аргентина го победи Мексико и избегна предвремена елиминација

Независен

Револуција во Аргентина: Скалони промени пола тим за „финалето“ со Мексико (Фото)

Дерби

Gol.mk Спортклуб Слободен Печат Екипа СуперСпорт Н.Македонија МакФудбал МКД

ВИДЕО | Неапол уште еднаш се поклони пред Марадона

Слободен Печат - 26.11.2022

Вчера изминаа точно две години од смртта на аргентинската легенда Диего Армандо Марадона . Најголемата трага во кариерата како играч Марадона ја остави во Наполи и во Неапол му беше оддадена посебна почит.

Две години од смртта на Марадона! „Тој беше голем лидер во целиот свет, мора да продолжиме да го славиме“

Во Центар

Среде Мундијал одбележани две години од смртта на Диего Марадона

Gol.mk

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

OhridNews

Да се наежиш како Наполитанците му изразуваат почит на Марадона: Почнаа тројца оперски пеачи, па продолжија сите... (ВИДЕО)

24Фудбал

ФИФА од следниот Мундијал ќе има ден посветен на Марадона

Нетпрес

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

Опсервер

Н.Македонија Република 24 Вести Курир Независен ТВ21 Кајгана MakPress