TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗА ВОЛУМЕН НА КОСАТА: Како правилно се користат пената и сувиот шампон?

Слободен Печат - 22.07.2019

Бујноста на косата воопшто не е тешко да ја постигнете во својот дом, наместо да одите на фризер. Девојките со поретка коса која нема многу волумен лесно можат да ја стилизираат со помош на пена за коса.

НЕГА И ШМИНКА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Слободен Печат - 22.07.2019

Најчести грешки се прават при миењето коса, нанесувањето бронзер, изборот на крема за лице... Можеби мислите дека веќе имате усвоено правилни начини на нега и дека не правите грешки кога се шминкате, но размислете уште еднаш за тоа.

Фризури што ќе ви помогнат да издржите 6 дена без миење на косата

Црнобело - 21.07.2019

Не постои жена која барем еднаш не го занемарила миењето на косата. Можеби сте немале време, сте немале услови, или пак едноставно ве мрзело. Во овие ситуации најчесто посегаме по шампони за суво миење, но тие не се секогаш најдоброто решение.

Совети за како да ја заштитите косата од оштетување и дехидрација после сончев ден на плажа

Среќа.mk - 20.07.2019

Летото е посебен период кога морате да водите грижа за вашата коса. Сонцето, хлорот, солената вода, она на што највеќе му се восхитувате во текот на летото може да ја оштети вашата коса. Летните фактори влијаат на здравјето и квалитетот на косата, ...

Најмодерни додатоци за коса ова лето!

Divian Arts - 20.07.2019

За декорација на косата, доволно е да додадете еден додаток (или повеќе). Големите шноли, кои се повеќе за убавина отколку за функционалност, сè уште се во мода. Но, сега тие треба да бидат дополнети со големи перли, кои се наоѓаат по должината на ...