TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче очекува идната недела по скратена постапка да се усвојат предложените рестриктивни мерки

24 Вести - 17.10.2020

Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство не се откажуваат од мерките носење маска на отворено, стоп за групирање по 22:00 часот и забраната за домашни посети на повеќе од четворица гости.

Филипче очекува законските измени да одат по скратена постапка

Сител - 17.10.2020

Од пратениците во Парламентот зависи дали ќе почнат да се спроведуваат мерките за заштита од Ковид-19. Измените во Законот за заштита од заразни билести се во собраниска процедура и ќе се носат по скратена постапка.

Филипче: Измените во Законот за заштита од заразни болести се очекува да се носат по скратена постапка

24 Вести - 17.10.2020

Законот за заштита од заразни болести веќе е во собраниска процедура и со амандманска интервенција ќе има можност веќе следната недела да се интервенира, најави денеска од Штип, министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче на Твитер одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

Канал5 - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, кој од почетокот на пандемијата постојано е активен на социјалните мрежи, на твитер со иронична објава, одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка.

Филипче: Колеги, Ви благодарам што не се откажувате!

ТВ21 - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги коишто не се откажале и даваат се од себе за да го спасат и зачуваат здравјето на пациентите.

Филипче очекува идната недела по скратена постапка да се усвојат предложените рестриктивни мерки

Мета - 17.10.2020

Предлозите од Комисијата за заразни болести за поригорозни мерки во вид на законски измени треба да бидат усвоени по скратена постапка во Собранието, заедно со владините уредби. Министерот за здравство, Венко Филипче денеска во Штип изјави дека ...

Mинистерот Филипче одговори „сликовито“ на барањето на ВМРО ДПМНЕ за да си поднесе оставка

Бриф - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче одговори со фотографија на барањето на ВМРО ДПМНЕ тој да си поднесе оставка од функцијата заради ситуацијата со Ковид 19. -Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, е содржината на ...

Филипче преку Твитер одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

Нова ТВ - 17.10.2020

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која е евидентно дека не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се ...

Министерот Филипче со твит одговори на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за негово разрешување од функцијата

Точка - 17.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот профил на Твитер објави фотографија од членови на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографијата на која наводно е настаната на состанок на ВМРО-ДПМНЕ, на кој се барала одговорност од владата за коронавирусот, се ...

Коронавирусот беснее, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ преку фотки се караат кој не носи маски

+инфо - 17.10.2020

Додека коронавирусот беснее во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со фотографии наТвитер се расправаат и меѓусебно се обвинуваат кој не партиските состаноци и собири не носи маски. Министерот за здравство Венко Филипче на Твитер објави фотографија на која ...

Филипче објави фотографија од партиски состанок на ВМРО-ДПМНЕ каде не се почитуваат заштитните мерки

Мета - 17.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија со членовите на ВМРО-ДПМНЕ на која дваесетина луѓе не носат заштитни маски, ниту одржуваат дистанца. „Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за корона ...

(ФОТО) Филипче на Твитер одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

360 степени - 17.10.2020

На фотографијата е забележително дека ниту еден од присутните на состанокот на Патриотскиот институт нема заштитна маска, ниту пак е запазено растојание, што го предвидуваат протоколите за организирање на настани.

Твитер војна меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за тоа кој носи маски, кој не

Независен - 17.10.2020

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која е очигледно не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се одржува ...

(ФОТО) Филипче преку краток твит одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за одговорноста од власта за Ковид-19

iPortal - 17.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која се наоѓаат членови на ВМРО-ДПМНЕ, а на која очигледно е дека не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се одржува дистанца.

Толку е твитот: Филипче објави како членови на ВМРО ДПМНЕ ги кршат мерките

Слободен Печат - 17.10.2020

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која е евидентно дека не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се ...

Пладневен преглед на вести: Филипче ги „замолчи“ ВМРО-ДПМНЕ со краток твит, Георгиевски во објаснувачка мисија во ...

Frontline - 17.10.2020

Филипче со краток твит им одговори на ВМРО-ДПМНЕ за повикот за негово разрешување. Подготвува ли ВМРО-ДПМНЕ бојкот на изборите за градоначалник на Штип? Продолжува јавниот повик од Град Скопје за субвенции за инвертер клима уреди.

Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Опсервер - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.

Филипче со краток твит им одговори на ВМРО-ДПМНЕ за повикот за негово разрешување

Frontline - 17.10.2020

Министерот за здравство Филипче со краток твит им одговори на ВМРО-ДПМНЕ кои повикуваат на негово разрешување и бараат одговорност. Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, напиша Филипче.

Филипче на Твитер го „искара“ членството на ВМРО-ДПМНЕ за непочитување мерки: Состанок за барање одговорност на власта ...

еМагазин - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот твитер-профил објави фотографија од членството на ВМРО-ДПМНЕ кои се во затворена просторија, но не ги почитуваат мерките за заштита од Ковид-19.

„ВОЈНА“ СО ФОТОГРАФИИ - Филипче објави слика на партиски состанок на ВМРО-ДПМНЕ без маски

Фактор - 17.10.2020

Откако партијата речиси секојдневно го прозива за лошо снаоѓање во справувањето со коронавирусот, м инистерот за здравство Венко Филипче синоќа објави фотографија на Твитер, за која вели дека е Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта ...

Филипче објави слика на ВМРО-ДПМНЕ, по реакциите замолкна (ФОТОГРАФИИ)

Expres - 17.10.2020

Во обид да прикаже дека ВМРО-ДПМНЕ не е одговорна партија во однос на коронавирусот министерот за здравство објави фотографија од состанок на кој се наоѓа претседателот на Патриотскиот институт Александар Пандов.

Филипче сподели фотографија од состанок на ВМРО-ДПМНЕ од каде бараат негова одговорност

Локално - 16.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче сподели фотографија од приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, на која не се почитуваат мерките пропишани за спречување на коронавирусот.

Филипче вечерва го демаскираше ВМРО ДПМНЕ со само една фотографија

24Инфо - 17.10.2020

Филипче објави фотографија од состанок на ВМРО ДПМНЕ, каде што не се почитуваат здравствените мерки и препораки за носење на маска. – Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, напиша министерот за здравство Венко ...

Венко доцна во ноќта објави фотографија со цел да ги замолчи функционерите на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 17.10.2020

Филипче објави фотографија од состанок на ВМРО ДПМНЕ, каде што не се почитуваат здравствените мерки и препораки за носење на маска. Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, напиша министерот за здравство Венко ...

Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

24Инфо - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Макфакс - 17.10.2020

„Во борба против коронавирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.За ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Курир - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Нетпрес - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

(ФОТО) Филипче на Твитер одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

Либертас - 17.10.2020

На фотографијата е забележително дека ниту еден од присутните на состанокот на Патриотскиот институт нема заштитна маска, ниту пак е запазено растојание, што го предвидуваат протоколите за организирање на настани.

ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневните високи бројки на заразени со КОВИД-19, ја потврдуваат неспособноста на Филипче и власта

Вечер - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Канал5 - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.

Филипче одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

Скопје1 - 17.10.2020

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која се гледа дека не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

МКД - 17.10.2020

Секојдневните драконски бројки на новозаразени од ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб и ја заслужувате најголемата почит

Локално - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги . „Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче: Колеги, Ви благодарам што не се откажувате!

Телма - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги коишто не се откажале и даваат се од себе за да го спасат и зачуваат здравјето на пациентите.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

Centar - 17.10.2020

„Во борба против коронавирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.За ...

Филипче: Колеги, Ви благодарам што не се откажувате!

Скопје инфо - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги коишто не се откажале и даваат се од себе за да го спасат и зачуваат здравјето на пациентите.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта поради својата неспособност носи на душа 821 починато лице

MakPress - 17.10.2020

Во борба против корона вирусот власта ништо не презема. Секојдневните драконски бројки на новозаразени од КОВИД-19 ја потврдуваат неспособноста на Венко Филипче и власта. Власта ја искачи Македонија на врвот во регионот по новозаразени и починати.

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

А1 On - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Ви благодариме што не се откажувате иако целиот товар е на вашиот грб

Frontline - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Ви благодарам што не се откажувате!

+инфо - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку Фејсбук им се заблагодари на своите колеги. – Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите пациенти.

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

24Инфо - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Либертас - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Вечер Прес - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче им се обрати на колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Вечер - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук-профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Опсервер - 17.10.2020

– Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Слободен Печат - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, во оваа борба вие сте нашите херои

Press24 - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

iPortal - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...

Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Кумановски м. - 17.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите ...