TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синовите на Пипен и О’Нил ќе го носат дресот на Лејкерс

Дерби - 24.06.2022

Шекил О’Нил и Скоти Пипен се две големи кошаркарски имиња, асови кои оставија длабока трага во НБА лигата со извонредни партии и титули во клубовите во кои настапија. Сега тие се во пензија, па нивните наследници ќе се обидат да остават печат и да ...

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Кајгана - 24.06.2022

Лос Анџелес Лејкерс потпишаа договори со синовите на двете НБА легенди, Шекил О'Нил и Скоти Пипен, кои очигледно ќе добијат наследници во најсилната светска кошаркарска лига. Шариф О'Нил ќе игра за поранешниот клуб на неговиот татко во летната НБА ...

Шариф О’Нил не беше избран на драфтот, ќе игра за Лејкерси во НБА летната лига

TopSport - 24.06.2022

Шариф О’Нил, синот на легендата Шекил О’Нил ќе игра за поранешниот клуб на неговиот татко, Лос Анџелес лејкерс во Летната лига на НБА, откако не беше избран на НБА драфтот. Постариот О’Нил освои три НБА титули со Лејкерс од 2000 до 2002 година, а ...

Не беа одбрани на драфтот, но синовите на Пипен и О'Нил ќе добијат шанса во Лејкерси

Gol.mk - 24.06.2022

Лос Анџелес Лејкерси беа без право на избор на НБА драфтот за 2022 година, откако своите пикови ги дадоа во размена со ѕвезди во минатото. Поради тоа, „езерџиите“ мирно го следеа драфтот и одбраа само еден играч, Макс Кристи во зделка со Орландо.

Сакаат звучни имиња: Синовите на Пипен и О'Нил потпишаа за ЛА Лејкерс!

Sport 1 - 24.06.2022

Екипата на ЛА Лејкерс очигледно сака во своите редови да има кошаркари со звучни презимиња, откако веднаш по драфтот одржан ноќеска потпишаа договори со Шариф О'Нил и Скоти Пипен џуниор. Станува збор за синови на две големи НБА-легенди, Шекил О'Нил ...

Синовите на Шек и Пипен ќе играат за Лејкерс

Екипа - 24.06.2022

Лос Анџелес лејкерс се одлучија во своите редови на НБА драфтот да ги земат синовите на поранешните кошаркари, Шекил О’Нил и Скоти Пипен. Иако двајцата кошаркари не беа избрани на драфтот, по неговото завршување лејкерс се одлучија да ги потпишат ...

Лејкерс потпиша со синовите на Пипен и О’Нил

СуперСпорт - 24.06.2022

Лос Анџелес Лејкерс по драфтот, кој се одржа синоќа, потпишаа договори со синовите на легендарните кошаркари Шекил О’Нил и Скоти Пипен. Синовите на Пипен и О’Нил, Шариф и Скоти јуниор ставија потписи на договори со поранешниот шампион во НБА-лигата.

Која година сме? Пипен и О‘Нил потпишаа за Лејкерс!

Спортманија - 24.06.2022

НБА тимот Лос Анџелес лејкерс потврди дека постигнале договори со Скоти Пипен јуниор и Шариф О‘Нил. Станува збор за синовите на НБА-легендите Скоти Пипен и Шекил О‘Нил. Шариф има 22 години и ќе игра за Лејкерс во Летната лига, додека Пипен има ...

Шариф О’Нил не беше избран на драфтот, ќе игра за Лејкерси во НБА летната лига

Макфакс - 24.06.2022

Шариф О’Нил, синот на легендата Шекил О’Нил ќе игра за поранешниот клуб на неговиот татко, Лос Анџелес лејкерс во Летната лига на НБА, откако не беше избран на НБА драфтот. Постариот О’Нил освои три НБА титули со Лејкерс од 2000 до 2002 година, а ...

Синовите на Пипен и О’Нил потпишаа за Лејкерси

Спортски - 24.06.2022

Лос Анџелес Лејкерс по драфтот, кој се одржа синоќа, потпишаа договори со синовите на легендарните кошаркари Шекил О’Нил и Скоти Пипен. Синовите на Пипен и О’Нил, Шариф и Скоти јуниор ставија потписи на договори со поранешниот шампион во НБА-лигата.