TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно и постудено

Сител - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет ...

Облачно и постудено

МКД - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Од утре постудено и ветровито со врнежи од снег

+инфо - 12.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север, од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег.

Натрупа еден метар снег - овие места побелеа низ Македонија

Press24 - 12.02.2019

Не чека врнежливо и снежно време денеска. Висината на снежната покривка е 80 Попова Шапка, 49 Маврови Анови, 26 Крушево, 15 Лазарополе, 9 Пожаране, 4 Тополчани, Битола, 1 Ѓуриште. Најмногу наврна во лазарополе, 23 литри, 14 Маврово, Дебар, 11 Охрид, ...

Студено и ветровито-Снег на Шапка и Маврово до еден метар

Локално - 12.02.2019

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во см (во 7 часот) 80 Попова Шапка, 49 Маврови Анови, 26 Крушево, 15 Лазарополе, 9 Пожаране, 4 Тополчани, Битола, 1 Ѓуриште. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (за 24 часа во литри на квадратен метар) 23 Лазарополе, 14 Маврово, Дебар, 11 ...

Променливо облачно време со локален снег

Скопје1 - 12.02.2019

Денес времето ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад. Температурата ќе се движи од 0 до 9 степени.

Снегот се врати во Македонија – УХМР ги објави најновите детали

Centar - 12.02.2019

Снежната покривка на планините ќе се зголеми, а помала снежна покривка ќе се формира и во местата над 600 м.н.в. Под влијание на многу студен бран од север од денес следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време со ...

Се врати снегот во Македонија: Во Скопје вечерва дожд, а еве каде во моментов вее снег!

Курир - 11.02.2019

Вечерва во Македонија времето е врнежливо и студено. На различни места низ земјава врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките ...

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Centar - 14.07.2019

Продолжува периодот на променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи. Денес, особено претпладне ќе има врнежи од дожд кои во јужните и источните делови ќе бидат пообилни проследени со грмежи, ...

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате, детали на Славчо Попоски

1tv - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

Од вечерва промена на времето со врнежи од дожд и снег и засилен ветер

Канал5 - 11.02.2019

Синоптичарите најавуваат значителни промени на временските прилики. Најавените промени се очекуваат од вечерва за кога се навестува постудено и нестабилно време. Повеќе за ова во разговорот на Мирјана Мирчевска Јовановиќ со дежурниот синоптичар во ...

Чудна временска прогноза за до крајот на месецот – не чекаат многу промени

Скопје24 - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за цел Февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако Март е месец кој има промени и се смета за женски месец, изгледа и Февруари ќе биде чуден. Времето се менува.

Чудна временска прогноза за до крајот на месецот - не чекаат многу промени

Press24 - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за цел Февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако Март е месец кој има промени и се смета за женски месец, изгледа и Февруари ќе биде ...

Времето денеска: сончево, па облачно

Р.С.Европа - 11.02.2019

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Пресврт со времето, заборавете на сонцето: Студен бран кон Македонија

Press24 - 11.02.2019

Времето оваа недела целосно се менува, по сонцето, следат дожд и снег. Што се однесува до температурите, минимумот речиси секаде ќе бидат под -10 а дневната ќе порасне најмногу до +7 степени Целзиусови.

Временска прогноза за Гостивар – Се враќаат врнежите и студот

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

По топлиот и стабилен викенд, во новата работна недела на подрачјето на Гостивар повторно ќе има врнежи од дожд и заладување. Денес, понеделник, во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со засилен јужен ветер.

Вонредна најава: Еве какво време не очекува наредните денови

Lady - 11.02.2019

Денес низ земјава ќе започне да дува умерен до наместа и засилен јужен и југозападен ветер, што воедно ќе биде и најава за промената која допрва следи. Очекуваме локално удари на ветер и од над 80 км/ч.

ЗИМАТА Е УШТЕ МЕЃУ НАС: Неделава големи промени во временската прогноза

Фактор - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Променливо облачно време со ветер и повремен снег

Мета - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено, со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Од утре постудено и облачно врме

ТВ21 - 12.02.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Денес студено време, од утре снег

Курир - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Снег провејува во Охрид, Битола и во Прилеп

Макфакс - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег, и тоа во Охрид, Битола, ...

Облачно и постудено време во наредните денови

Нетпрес - 12.02.2019

Променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад. Утре пак нѐ очекува променливо облачно со локални слаби врнежи од снег ...

УХМР издаде најново метео предупредување

Centar - 11.02.2019

Во понеделник ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час, најавува УХМР во своето најново метео предупредување. Попладне од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

1tv - 10.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Огромна промена на времето: Температурите ќе одат во драматичен минус

Centar - 10.02.2019

Денес во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Се врати снегот во Македонија: Еве каде во моментов вее снег!

Сител - 11.02.2019

Вечерва во Македонија времето е врнежливо и студено. На различни места низ земјава врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките ...

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате

Press24 - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

Многу промени во времето до крајот на месецот- еве дали не очекува снег

Курир - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако март е месец кој често има променлива временска прогноза, изгледа и февруари ќе биде чуден. Времето се менува.

Претпладне облачно, попладне поројни врнежи од дожд

МКД - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Курир - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Заборавете на сонцето - вонредна временска најава

Press24 - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Времето денеска променливо облачно и постудено

Канал5 - 12.02.2019

Променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Во централните делови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува засилен северен ветер најизразен на север во Кумановско, во делови од Скопско, во Штипско и ...

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

Либертас - 10.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Следи постудено време со силен ветер и дожд

Макфакс - 10.02.2019

Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Се врати снегот во Македонија: Во Скопје вечерва дожд, а погледнете каде во моментов вее снег

Press24 - 11.02.2019

Вечерва во Македонија времето е врнежливо и студено. На различни места низ земјава врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките ...

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате, детали на Славчо Попоски

Либертас - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Пулс24 - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Студен бран, облачно време со локален снег

24 Вести - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Снег во Охрид, Битола, Прилеп

А1 On - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола, ...

Следи драстична промена на времето – Температури до -12°C и ветер од над 70 км/час

iPortal - 11.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Следи постудено време со силен ветер и дожд

А1 On - 10.02.2019

Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Вечерва врнежливо време, на некои места повторно паѓа снег

Либертас - 11.02.2019

Вечерва во Македонија времето е врнежливо и студено. На некои места врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките места ќе ...

Неделава големи промени во временската прогноза

Скопје инфо - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Променливо облачно и постудено време

Н.Македонија - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Денеска услови за дожд и постудено

Кумановски м. - 12.02.2019

Времето рано утринава е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола ...

Пристигнува невреме: Метеоролозите издадоа предупредување - во овие денови ќе биде најкритично

Press24 - 11.02.2019

Времето се менува. Ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи кон крајот на денот и навечер, односно ...

Денес врнежи од дожд и ветер до 80 километри на час, од утре снег

Скопје1 - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи ...

Ноќеска врнежливо време, на некои места повторно паѓа снег

Локално - 12.02.2019

Ноќеска во Македонија времето повторно е е врнежливо и студено. На некои места врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките места ...

Денеска ладно, со температура до 7 степени

Нетпрес - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема да ви се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...