TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го изнеле Села од салата

Нова ТВ - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Зекири сведочеше: Видов како го вадеа Села, со навредливи зборови беше извикувано и моето име

Поглед - 16.04.2018

Колку што се сеќавам на тој ден, Села стоеше на нозе, но беше наведнат во моментот кога напаѓачите го одвоија од толпата, рече Мухамед Зекири во денешното сведоче за слуачјот обид за убиство на Зијадин Села.

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене извикувајќи го моето име

Фокус - 16.04.2018

Мухамед Зеќири, кој денеска сведочи на судењето за обидот за убиство на пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села на прашање на одбраната рече дека освен Села и другите пратеници биле цел на нападите, меѓу кои и тој.

Мухамед Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го извлекле Села од останатите пратеници

Фокус - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот. -Кога толпата влезе во прес центарот, јас бев во галеријата.

Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

Макфакс - 16.04.2018

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири, кој сведочеше во случајот за обид за ...

Зекири посочи двајца од обвинетите дека го изнеле Села од собранискиот прес-центар

Сакам да кажам - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зекири го посочи обвинетиот Александар Јаневски како лице кое го изнело Зијадин Села од прес-центарот на судењето за обид за убиство на лидерот на Алијансата за Албанците на 27 април минатата година. „Бев во галеријата.

Зекири препозна две лица што го извадиле Села од прес-салата

Макфакс - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зекири посочи кон обвинетиот Александар Јаневски за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот Сашо Сенков за кого вели дека му помагал на првиот ...

Зеќири: Лице со црн елек и наочари го повлече Села, а му помагаа уште двајца

+инфо - 16.04.2018

Пратеникот сведочи на рочиштето за обид за убиство на на 27 април 2017 година во Собранието. -Јас со дел од пратениците бевме горе го галеријата на прес салата. До еден период можевме да гледаме што се случува.

Случај „Села“, исказ дава Мухамед Зеќири: Ацо Тошта го извлече Села од топлата

ТВ21 - 16.04.2018

Во случајот за обид за убиство на Зијадин Села, на прашањата на обвинителот Дарко Јакимовски, одговори пратеникот Мухамед Зеќири. Во неговиот исказ за настаните од 27 април во Собранието на РМ, Зеќири рече дека кон Села биле фрлани тврди предмети, а ...

Зекири во судница препозна двајца напаѓачи на Села, кои барале „албанска крв“

Мета - 16.04.2018

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, во сведочењето во Основен суд Скопје 1 за обидот за убиство на Зијадин Села што се случи на 27 април минатата година во Собранието, рече дека во обвинетите препознал двајца што го извлекле Села од групата ...

Зеќири препозна напаѓачи на Села, видел кој прв го нападнал

Слободен Печат - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири денеска сведочи за обидот за убиство на Зијадин Села за време на крвавиот четврток во Собранието. Тој опиша како се случувал целиот настан. Посочувајќи на обвинетиот Александар Јаневски, Зеќири изјави дека видел лице со црн ...

Зекири: Толпата во Собрание го извикуваше моето име, не бев нападнат зашто не успеаја да дојдат до мене

Канал 77 - 16.04.2018

Денешното рочиште за обидот за убиство на Зијадин Села од 27 април, продолжи со сведочење на пратеникот Мухамед Зекири. Тој во судницата препозна еден од обвинетите, кој беше препознат и од претходниот сведок Аљими.

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

24 Вести - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Мухамед Зеќири препозна двајца кои го извлекле Села од останатите пратеници

Либертас - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот. -Кога толпата влезе во прес центарот, јас бев во галеријата.

(ВИДЕО) Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

А1 On - 16.04.2018

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири, кој сведочеше во случајот за обид за ...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

А1 On - 16.04.2018

Пратеникот, Мухамед Зекири, посочи кон обвинетиот Александар Јаневски, за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата, пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот Сашо Сенков, за кого вели дека му помагал на ...

Зекири во судница препозна двајца напаѓачи на Села, кои барале „албанска крв“

Локално - 16.04.2018

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, во сведочењето во Основен суд Скопје 1 за обидот за убиство на Зијадин Села што се случи на 27 април минатата година во Собранието, рече дека во обвинетите препознал двајца што го извлекле Села од групата ...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Стандард - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

Точка - 16.04.2018

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири, кој сведочеше во случајот за обид за ...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

Sky - 16.04.2018

Пратеникот, Мухамед Зекири, посочи кон обвинетиот Александар Јаневски, за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата, пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот Сашо Сенков, за кого вели дека му помагал на ...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Независен - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Зекири препозна две лица што го извадиле Села од прес-салата

Точка - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зекири посочи кон обвинетиот Александар Јаневски за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот Сашо Сенков за кого вели дека му помагал на првиот ...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Сител - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

На пратеникот Зеќири му се јавиле да го прашат дали Села е мртов

еМагазин - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Канал5 - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...

Мухамед Зеќири: Додека бев во кабината слушнав како толпата ме бара и мене

Фактор - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири сведочеше на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села на 27 април лани и го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта.

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене, но не успеаја да ме пронајдат

Н.Македонија - 16.04.2018

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел ...