TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13 повторно однесен во болница

Канал5 - 12.09.2019

Бојан Јовановски денеска повторно бил пренесен на скопките клиники. Откако бил прегледан, вратен е во затворот во Шутка и е во добра состојба, велат од управата. Ова е трет пат откако е во притвор, тој да биде пренесен на прегледи..

Боки 13 повторно пренесен на клиника, судот треба да одлучи утре за притворот

Телма - 12.09.2019

Боки 13 денеска повторно бил однесен на скопските клиники, потврдуваат за Телма судски извори. Од таму велат дека Бојан Јовановски бил однесен на клиника за дополнителни испитувања по претходно направен преглед.

Боки 13 повторно однесен во болница

Фокус - 12.09.2019

Бојан Јовановски денеска повторно бил однесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки во истражниот затвор „Скопје“, дознава „Фокус“ од извори од одбраната. Сѐ уште не е познато дали Јовановски ќе биде задржан на лекување, или ќе биде ...

Боки 13 повторно однесен на прегледи

Слободен Печат - 12.09.2019

Во период од четири недели, Јовановски неколку пати беше носен на прегледи како последица на оперативен зафат. Бојан Јовановски познат и како Боки 13, кој е притворен за аферата „Рекет“, денеска повторно бил однесен на скопските клиники на преглед ...

Боки 13 пак во болница

Expres - 12.09.2019

Првоосомничениот во сѝлучајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска пак бил пренесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки, дознава „Фокус“ . Боки 13 веќе неколку пати, откако е во притвор во истраѓниот затвор „Шутка“, бил носен на прегледи ...

Боки 13 повторно пренесен на скопските клиники

Вечер - 12.09.2019

Боки 13 денеска повторно бил однесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки во истражниот затворво Шутка, објави Телма повикувајќи се на судски извори. Од таму велат дека Бојан Јовановски бил однесен на клиника за дополнителни испитувања ...

Боки 13 повторно однесен на Клиника

Курир - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, дознава Курир. Според нашите информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, ...

Боки 13 повторно однесен во болница

Алсат-М - 12.09.2019

Бојан Јовановски денеска повторно бил однесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки во истражниот затвор „Скопје“, дознава „Фокус“ од извори од одбраната. Сѐ уште не е познато дали Јовановски ќе биде задржан на лекување, или ќе биде ...

Боки 13 повторно пренесен на скопските клиники

ТВ21 - 12.09.2019

Боки 13 денеска повторно бил однесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки во истражниот затворво Шутка, потврдуваат за Телма судски извори. Од таму велат дека Бојан Јовановски бил однесен на клиника за дополнителни испитувања по ...

Боки 13 повторно однесен на Клиника

Нетпрес - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, објави Курир. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во ...

Боки 13 повторно пренесен на скопските клиники

Скопје1 - 12.09.2019

Бојан Јовановски денеска повторно бил однесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки во истражниот затвор „Скопје“, дознава „Фокус“ од извори од одбраната. Сѐ уште не е познато дали Јовановски ќе биде задржан на лекување, или ќе биде ...

Боки 13 повторно пренесен на клиника

Либертас - 12.09.2019

Боки 13 денеска повторно бил однесен на скопските клиники, пренесе Телма повикувајќи се на судски извори. Од таму велат дека Бојан Јовановски бил однесен на клиника за дополнителни испитувања по претходно направен преглед.

Боки 13 однесен на Клиника

Сител - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Според нашите информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил ...

Боки13 повторно пренесен на Клиника

Press24 - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, дознава Курир. Според нашите информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, ...

Боки 13 повторно на Клиника

Република - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во затворот Шутка.

Боки 13 однесен на Клиника

4NEWS - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Според нашите информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил ...

Боки 13 повторно однесен на Клиника

Точка - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, објави Курир. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во ...

Боки 13 повторно однесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“, па вратен во затвор

Пулс24 - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“, дознава “Курир“. Според нивните информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на ...

Боки 13 повторно однесен на Клиника

PressingTV - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во затворот Шутка.

Боки 13 повторно во болница

Н.Македонија - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, утринава повторно бил однесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во затворот Шутка.

ГРИЖА ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА РЕКЕТ: Боки 13 утрово повторно од Шутка бил донесен во Клиничкиот центар на ...

Денешен - 12.09.2019

Првоосомничениот во криминалната афера Рекет, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, дознава Курир. Според информации на порталот, на Јовановски му биле извршени испитување и снимања ...

Боки 13 пак бил на Клиника

24Инфо - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, објави Курир. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во ...

Боки 13 повторно однесен на Клиника

Скопје24 - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, по што бил вратен во затворот Шутка.

Боки13 повторно пренесен на Клиника

Centar - 12.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, дознава Курир. Според нашите информации на Јовановски му биле извршени испитување и снимања на абдоменот, ...