TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За каква вистина зборуваше Заев за „Монструм“?

Алфа - 23.02.2021

Невините луѓе на Заев сепак биле виновни. Случајот „Монструм“ кој право беше разрешен уште за време на минатата Власт, беше повторно отворен поради тврдењата на актуелниот премиер – тогашен лидер на опозицијата Зоран Заев кој тврдеше дека во ...

Мицкоски: Заев од опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско и по неколку пати им ги ...

Курир - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

Заев го злоупотреби случајот Монструм за добивање политички поени: Се огласија од ВМРО-ДМНЕ по денешната пресуда

ММС - 23.02.2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку писмено соопштение се огласи во врска со предметот Монструм. Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за Монструм и дека други се убијците.

И Македонците и Албанците настрадаа oд истиот монструм – Зоран Заев

Република - 23.02.2021

Обвинетите за убиството кај Смиљковското Езеро на Велики петок 2012 година добија доживотна казна затвор, а Македонија доби потврда дека на чело на државата стојат монструми, кои ја злоупотребиле болката на родителите на убиените деца, но и болката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм"

Сител - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм". Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за "Монструм" и дека други се убијците. Денеска судот ги потврди казните, а друга вистина не е ...

Монструмот Заев да се извини за лагите за „Монструм“, бараат од ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за „Монструм“, бараат од ВМРО-ДПМНЕ потсетувајќи дека Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за „Монструм” и дека други се убијците. , велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се извини за лагите за „Монстум“

ТВ21 - 23.02.2021

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку партиско соопштение посочуваат премиерот Зоран Заев да се извини за лагите за предметот „Монструм“. „Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за “Монструм” ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм"

Канал5 - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм". Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за "Монструм" и дека други се убијците. Денеска судот ги потврди казните, а друга вистина не е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”

Курир - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”. Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за “Монструм” и дека други се убијците, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за „Монструм“

+инфо - 23.02.2021

Заев лажеше дека поседува докази, докази немаше. Заев лажеше и наведуваше цела јавност лаги и невистини. Заев мора да сноси одговорност. Доколку има грам морал ќе си даде оставка веднаш - велат од опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”

24Инфо - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”. Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за “Монструм” и дека други се убијците. Денеска судот ги потврди казните, а друга вистина не е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се извини за лагите за „Монстум“-лажеше и манипулираше со чувствата на роднините на убиените

Press24 - 23.02.2021

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку партиско соопштение посочуваат премиерот Зоран Заев да се извини за лагите за предметот „Монструм“. „Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за “Монструм” ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за „Монструм“

Нетпрес - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за „Монструм“. Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за „Монструм“ и дека други се убијците, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се извини за лагите за „Монструм“

360 степени - 23.02.2021

Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за Монструм и дека други се убијците. Денеска судот ги потврди казните, а друга вистина не е утврдена, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ по пресудата од Основниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”

PressingTV - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за “Монструм”. Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за “Монструм” и дека други се убијците, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски за случајот „Монструм“: Заев неколку пати ги одзема животите на тие млади луѓе

Сител - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

Мицкоски: Заев со манипулациите на убиените кај Смилковско и по неколку пати им ги одзема животите

24Инфо - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

Мицкоски: Заев манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско-неколку пати им ги одземаше животите ...

Press24 - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

Мицкоски: Заев од опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско езеро

Нетпрес - 23.02.2021

Премиерот Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско езеро и со таа манипулација неколкупати им ги одземаше животите на тие млади луѓе, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Со манипулацијата која ја правеше Заев за случајот „Монструм“ неколку пати им ги одземаше животите на младите ...

MakPress - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

Мицкоски: Заев од опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско

PressingTV - 23.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција зборуваше за случајот „Монструм“ каде истакна дека Зоран Заев додека беше во опозиција манипулираше со судбината на роднините на убиените кај Смилковско Езеро.

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм"

MakPress - 23.02.2021

Монструмот Заев да се извини за лагите за "Монструм". Заев со години ги лажеше родителите на убиените деца и нивните роднини дека има друга вистина за "Монструм" и дека други се убијците. Денеска судот ги потврди казните, а друга вистина не е ...