TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган положи заклетва за трет мандат

Фокус - 03.06.2023

Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за својот трет мандат како претседател на Турција, и втор по транзицијата на земјата кон претседателски систем на управување. По пристигнувањето пред зградата на турскиот Парламент, Ердоган најпрво ја ...

Ердоган положи заклетва: На чело на Турција уште пет години

Локално - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат. „Се колнам во мојата чест и интегритет пред големата турска нација и историја дека ќе го зачувам постоењето и независноста на државата, дека ќе ...

Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат

Слободен Печат - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва како шеф на државата по победата на вториот круг на изборите, продолжувајќи го своето дведецениско владеење за уште пет години во време кога економските проблеми на Турција се влошуваат.

Мадуро во Анкара за инаугурацијата на Ердоган

Антропол - 03.06.2023

Претседателот на Венецуела – Николас Мадуро пристигна во Турција за да присуствува на претседателската инаугурација на Реџеп Таип Ердоган, кој победи на изборите одржани на на 28-ми мај. Боливарскиот лидер беше примен од Мурат Сојлу, заменик ...

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Бизнис Вести - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

ВИДЕО: Сите 600 пратеници на турскиот парламент положија заклетва пред Ердоган

Слободен Печат - 02.06.2023

Сите 600 пратеници на турското национално собрание дадоа заклетва во петокот, еден по друг, во процес кој траеше неколку часа. Утре, сабота и Реџеп Таип Ердоган ќе положи заклетва како претседател.

Ердоган, на 3 јуни ќе го претстави новиот кабинет

Во Центар - 02.06.2023

– Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во сабота ќе го претстави новиот кабинет, соопшти вчера шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството на Турција, Фахретин Алтун.

На церемонијата на инаугурација на Ердоган ќе учествуваат 20 државни лидери и над 40 министри

4NEWS - 02.06.2023

20 државни лидери и над 40 министри ќе учествуваат на церемонијата во сабота во Анкара за инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пренесува турскиот весник „Јени Шафак“.

Ердоган полага заклетва за трет претседателски мандат, Пендаровски на инаугурацијата

Независен - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција се ...

Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат

Република - 05.06.2023

Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за својот трет мандат како претседател на Турција, и втор по транзицијата на земјата кон претседателски систем на управување. По пристигнувањето пред зградата на турскиот Парламент, Ердоган најпрво ја ...

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

Макфакс - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција ...

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

24Инфо - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција ...

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

Канал5 - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години.

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

Press24 - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција ...

Ердоган ќе положи заклетва за трет претседателски мандат

Локално - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите, продолжувајќи го своето дведецениско владеење за уште пет години, откако економските проблеми во Турција се влошуваат.

По инаугурацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

MakPress - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Опсервер - 03.06.2023

– Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Либертас - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

Centar - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција ...

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Курир - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Во Центар - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Lider - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

Ердоган положува заклетва за трет претседателски мандат

Точка - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе положи заклетва како шеф на државата, откако победи на вториот круг од изборите за продолжување на неговото дведецениско владеење за уште пет години, во време кога економските проблеми на Турција ...

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Press24 - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Сител - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Нетпрес - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

По инаугирацијата Ердоган ќе го претстави својот нов кабинет

Вечер Прес - 03.06.2023

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе го претстави новиот кабинет, информираше шефот на Канцеларијата за комуникации на Претседателството, Фахретин Алтун, јави Анадолија.

Ердоган положи заклетва за трет мандат

24Инфо - 03.06.2023

Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за својот трет мандат како претседател на Турција, и втор по транзицијата на земјата кон претседателски систем на управување. По пристигнувањето пред зградата на турскиот Парламент, Ердоган најпрво ја ...

Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат

Нетпрес - 03.06.2023

Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за својот трет мандат како претседател на Турција, и втор по транзицијата на земјата кон претседателски систем на управување. По пристигнувањето пред зградата на турскиот Парламент, Ердоган најпрво ја ...