TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гром втор пат за пет дена удира во далековод, дел од Кисела Вода повторно без струја

Фокус - 13.06.2018

Дел од општина Кисела Вода повторо остана без струја откако при невремето гром удрил во далековод. Од ЕВН велат дека екипите веднаш по пријавата излегле на терен, но не се знае кога корисниците повторно ќе имаат струја и препорачуваат да се исклучат ...

ГРОМ повикаа на протест: Нема да го поддржиме договорот кој е понижување за секој Македонец

Press24 - 13.06.2018

ГРОМ се огласија по прес-конференцијата на премиерот Заев на која тој кажа дека името Северна Македонија е решението до кое дошле со грчкиот колега Ципрас. - Гром со загриженост ги следи случувањата и нема да го поддржи договорот меѓу Заев и Ципрас, ...

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром: Кога грми, овие работи задолжително направете ги

Сител - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...

СОВЕТИ: Што да направите при грмотевици и невреме?

Женски магазин - 12.06.2018

При невреме и грмотевици доколку сте на отворено, веројатно првиот ваш инстинкт ќе биде да се засолнете под некое дрво. Тоа ни случајно немојте да го правите, посебно ако во прашање е осамено дрво, затоа што има голема шанса гром да удри во него.

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром: Што да правите, а што не кога грми

Курир - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром

Пулс24 - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...