TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган призна дека во Либија има протурски сириски борци

МКД - 21.02.2020

Реџеп Таип Ердоган денеска првпат го призна присуството на протурски сириски милитанти во Либија, каде што ги поддржуваат силите на меѓународно признаената влада во Триполи. Турскиот претседател рече дека „Турција е таму со сили за обука.

Ердоган: Во Либија има сириски милитанти

Опсервер - 21.02.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во Триполи, пренесува Анса.

Хафтар: ЕУ треба да ја контролира испораката на оружје за сириските и турските платеници во Либија

Слободен Печат - 21.02.2020

Тој додава дека Либиската национална армија ја поддржува идејата за поморски патроли на европските држави за да се спречи Турција да префрла оружје за Владата на националното единство во Триполи.

Сераџ: Мировните преговори ги „надминаа“ случувањата на терен

MakPress - 19.02.2020

Меѓународно признатиот либиски премиер Фајез ал Сераџ изјави денеска дека разговорите за продолжување на мировните преговори ги „надминале“ случувањата на терен со постојаното гранатирање на источните фракции кои се обидуваат да го заземат Триполи.

Хафтар: Ердоган и Сараџ префрлаат платеници во Либија

Денешен - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

24Инфо - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

Опсервер - 21.02.2020

– Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

А1 On - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

Сител - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

+инфо - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Хафтар: Ердоган и Сараџ го искористија примирјето и сега префрлаат платеници во Либија

Вечер - 21.02.2020

Турција и Владата на Фајез Сараџ го искористија привременото примирје за префрлање на поголем број сириски платеници, турски војници, терористи и оружје во Триполи, преку море и воздух. Тоа е прекршување на примирјето.

Ердоган: Во Либија има сириски милитанти

24Инфо - 21.02.2020

– Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во Триполи, пренесува Анса.

Ердоган: Во Либија има сириски милитанти

А1 On - 21.02.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во Триполи, пренесува Анса.

Ердоган: Во Либија има сириски милитанти

Либертас - 21.02.2020

– Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во Триполи, пренесува Анса.

Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија

Слободен Печат - 21.02.2020

Ердоган рече дека „на терен има припадници на Сириската народна армија”. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во ...

Ердоган: Во Либија има сириски милитанти

MakPress - 21.02.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија, каде ги поддржува силите од меѓународно признатата влада во Триполи, пренесува Анса.