TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анчелоти се спротиставил на една одлука на Перез

SportSport - 08.12.2023

Шпанските медиуми откриваат дека помеѓу првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез и тренерот Карло Анчелоти се појавиле првите несогласувања, а причината е Ферландо Менди. Според Перез овој фудбалер мора да биде продаден бидејќи не ги оправдал ...

Тензии во Реал Мадрид: Перез ќе избрка звучно име од клубот

СуперСпорт - 08.12.2023

Реал Мадрид не планира да се засилува во јануарскиот преоден рок, но Флорентино Перез планира да избрка дел од играчите, меѓу кои е и едно звучно име. „Кралевите“ сакаат да го продадат Ферланд Менди затоа што не ги оправдал вложените пари и се ...

Тензии во Реал: Перез веќе во јануари брка големо име, Анчелоти не сака ни да чуе

Спортклуб - 08.12.2023

Зимскиот преоден рок е се поблиску и веќе многу се шпекулира за трансфери. Исклучок не е ниту Реал Мадрид, а се чини дека имало и првото несогласување меѓу Флорентино Перез и Карло Анчелоти поради (не)важен играч.

Тензии во Реал: Први несогласувања меѓу Перез и Анчелоти

Екипа - 08.12.2023

Како се наближува јанурскиот трансфер период очигледно на површина избиваат и првите несогласувања во Реал Мадрид меѓу претседателот Флорентино Перез и тренерот Карло Анчелоти. И тоа поради Ферландо Менди. Реал и натаму планира да го продаде Менди.

Тензии во Мадрид: Перез во јануари сака да избрка еден од фудбалерите

Sport 1 - 08.12.2023

Реал Мадрид не планира да се засилува во јануари со нови фудбалери, како што кажа тренерот Карло Анчелоти, но претседателот на клубот Флорентино Перез затоа размислува да избрка еден од играчите.

Родригез откри дека имал две подобри понуди за трансфер пред Реал 2014

Спортклуб - 07.12.2023

Некогашниот колумбиски репрезентативец, Хамес Родригез, откри дека во 2014 година кога се пресели во Реал Мадрид, имало и други две, по поволни понуди за трансфер на друго место. Тој по одличното Светско првенство, беше купен од Реал Мадрид за тогаш ...

Teнзии во Мадрид: Перез сака да го избрка – тој не заминува!

Спортски - 08.12.2023

Реал Мадрид не планира да се засилува во јануарскиот преоден рок, но Флорентино Перез планира да избрка дел од играчите, меѓу кои е и едно звучно име. „Кралевите“ сакаат да го продадат Ферланд Менди затоа што не ги оправдал вложените пари и се ...