TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точната бројка на загинати се уште се утврдува, 44 или 45 лица?

24 Вести - 25.11.2021

52 патници, 44 тела, 7 преживеани. Во остатоците од автобусот бугарските истражители нашле 44 тела. Добиле информација дека во автобусот патувале 52 патници, а во болница се лекуваат седум лица.

Нема туби со гориво, не е тероризам, можно е да недостасува еден преживеан – Што утврди досегашната истрага

Алсат-М

Дали има уште еден патник кој се спасил и мистериозно исчезнал?

Денешен

Кој е мистериозниот патник во автобусот кој се спасил и веднаш исчезнал?

Lider

Кој е мистериозниот патник во автобусот кој се спасил и веднаш исчезнал?

Република

Кој е мистериозниот осми патник со арапско потекло кој излегол жив од запалениот автобус и исчезнал

Слободен Печат

Постоел или не осми патник во автобусот?

Независен

Нетпрес Точка Н.Македонија CivilMedia ТВ21 Слободен Печат МКД +инфо

Има 44 трупа, не се знае каде е уште еден патник – обвинителите тврдат дека во автобусот немало туби со гориво

ТВ21 - 25.11.2021

Се претпоставува дека има уште еден преживеан од катастрофалната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Струма во Бугарија. Ова произлегува по денешната прес конференцијата на бугарските јавни обвинители кои истакнаа дека од остатоците на ...

Можно е осмиот преживеан да е патник со арапско потекло

Либертас

Каде е осмиот преживеан патник од автобусот во Бугарија?

Deutsche Welle

Можно е да има и осми преживеан во автобуската несреќа

360 степени

Каде е осмиот преживеан патник од автобусот во Бугарија?

Либертас

Каде е осмиот преживеан патник од автобусот во Бугарија?

Независен

МИЛЕВА: Пронајдени 44 тела во изгорениот автобус, еден патник никаде го нема!

Вечер Прес

Курир Пулс24 Zoom ММС Скопје1 Точка MTM

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Бугарските обвинители информираа за 44 загинати, се споменува преживеан патник со арапско потекло

Фактор - 25.11.2021

СТАНУВА ЗБОР ЗА 44 ЖРТВИ Локалните обвинители од местото каде што се запали автобусот на денешната прес-конференција фрлаат нова светлина на случајот - тврдат дека недостасува едно лице, а бројот на повредени наместо седум, бил осуммина.

Најдени се 44 трупа, не се знае каде е еден патник од изгорениот автобус

Фокус

ГОЛЕМА МИСТЕРИЈА Еден од преживеаните вели спасени се 8 лица, но каде е осмиот патник?

+инфо

Милева: Еден од преживеаните ми кажа дека преживеале осуммина, работиме на пронаоѓање на осмото лице

Сител

Милева: Согласно изјавата на сведок, недостасува еден преживеан

Алсат-М

Локалните бугарски обвинители: Не се 45, туку 44 загинати, еден од преживеаните недостасува

Фактор

Преживеано лице тврди дека се спасиле осум, а не седум патници

Нетпрес

Press24 Независен