TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре блокада на дел од Илинденска со 200 автобуси на приватните превозници

Сител - 01.12.2022

Приватните автобуси не се откажуваат од своето и утре ќе го блокираат главниот град. Од Влада до крстосницата кај СРЦ Борис Трајковски ќе затворат една лента од булеварот Илинденска и над 200 автобуси ќе бидат паркирани пред град Скопје.

Блокада на приватните превозници, Град Скопје апелира за ревидирање на одлуката, граѓаните колатерална штета

Телма

Данела му го раскина договорот, Ленин вели дека се однесува уличарски!

Вечер Прес

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Опсервер

Скопскиот автобуски превоз како кула од карти

Р.С.Европа

Приватните превозници утре ќе ја блокираат Илинденска, ако нема решение, од понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

360 степени

ОДБИВАВМЕ ДА ПРОДАВАМЕ БИЛЕТИ БЕЗ ФИСКАЛНИ Ленин со документи ги негираше обвинувањата на Арсовска

+инфо

Слободен Печат Слободен Печат Мета Скопје инфо МКД Алсат-М 24 Вести 24 Вести

Скопје утре ќе биде блокирано со околу 200 автобуси – Ако нема договор, од понеделник ќе следи целосна блокада на ...

Алфа - 01.12.2022

Околу 200 автобуси на приватните превозници од утре изутрина во 6 часот па во текот на целиот ден ќе бидат паркирани речиси по целата должина на булеварот Илинден во Скопје, од потегот на владата до булеварот 8 септемрви, додека нивните шофери ќе ...

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат едната страна на булеварот „Илинденска“

Радио МОФ

Приватните превозници утре ќе ја блокираат „Илинденска“, од понеделник најавуваат целосна блокада

24 Вести

ИЛИНДЕНСКА ПОД ОПСАДА Приватните превозници ќе паркираат 200 автобуси пред Град Скопје

+инфо

Утре делумна блокада на „Илинденска“, в понеделник целосна на три крстосници

Алсат-М

Приватните превозници утре од 6 часот повторно ќе го блокираат Скопје

ТВ21

200 автобуси утре од 6 часот ќе ја блокираат Илинденска, од понеделник се најавува целосна блокада на Скопје

Точка

Слободен Печат Press24 Курир ММС Локално 24 Вести Република Lider

Приватните превозници утре ќе го блокираат сообраќајот во центарот на Скопје

Канал5 - 01.12.2022

Кулминираат недоразбирањата помеѓу Град Скопје и приватните превозници. Сликата пред „Мавровка“ од вторникот, утре од 6 часот наутро ќе се преслика на „Илинденска“. Приватните превозници најавија дека ќе паркираат 200 автобуси во десните коловозни ...

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Фактор

Утре ќе биде блокиран дел од „Илинденска“, 200 автобуси ќе се паркираат пред Град Скопје

Локално

Утре од 6 часот приватните превозници ќе ја блокираат десната лента на Илинденска

Сител

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ од Влада до МИ-ДА

Независен

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Скопје инфо

Приватниците утре ќе протестираат со 200 автобуси

Фокус

Zoom Канал5 24Инфо Република Опсервер еМагазин CivilMedia МКД

Арсовска се однесува уличарски, рече Ленин Јовановски и за утре најави блокада на Илинденска со 200 приватни автобуси

Сакам да кажам - 01.12.2022

Приватните превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре ќе ја блокираат една од најпрометите скопски сообраќајни артерии, улицата Илинденска на потегот од Влада до крстосницата кај салата „Борис Трајковски“.

Арсовска не попушта: Договор со уценувачи нема – во петок целосна блокада, партиите наместо решенија, со препукувања

ТВ21

Арсовска не планира оставка, доколку не се усвои буџетот – ќе има избори!

Вечер Прес

Данела Арсовска- од ЖЕНА ТИТАН до маќеа

24Инфо

Арсовска за заканите за блокада: Не се преговара со луѓе што уценуваат

24Инфо

Не се преговара со луѓе што уценуваат, има позадина тоа што некој сака да направи привид на хаос, вели Арсовска

Н.Македонија

КАКО ДА ИМА РАБОТА СО ТЕРОРИСТИ!? „Не се преговара со луѓе што уценуваат“, рече Данела Арсовска за протестот на приватните превозници

+инфо

Вечер Прес МКД Независен Слободен Печат Скопје инфо Кајгана Centar