TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блокотехна ептен лесно до десеттата победа во Првата лига!

Sport 1 - 13.01.2018

Кошаркарите на Блокотехна без поголеми проблеми дојдоа до десеттата победа во денешното градско дерби против Кожув (91-54) во првиот меч од 12. коло од Првата лига. Прашањето околу победникот беше решено уште по првата четвртина, кога домаќинот ја ...

Блокотехна го демолираше Кожув во градското дерби

Спортклуб - 13.01.2018

Екипата на Блокотехна го демолираше градскиот ривал од Гевгелија Кожув со 91:54 во првиот натпревар од 12. коло во македонската кошаркарска лига. Избраниците на Марјан Илиевски доминираа на натпреварот и триумфот го најавија практично по првата ...

Блокотехна го растури Кожув

Екипа - 13.01.2018

Блокотехна славеше убедлива победа (91-54) над Кожув во првиот натпревар од 12.коло во Првата кошаркарска лига. Тимот на Марјан Илиевски беше доминатен на овој меч и триумфот го најави уште во првата четвртина, која ја доби со 33-11.

Блокотехна го блокираше Кожув со убедлива победа од 37 разлика

SportMedia - 13.01.2018

Блокотехна убедливо го доби гевгелиското дерби со Кожув, а разликата на крајот од мечот беше огромна, односно цели 37 поени разлика. Блокотехна славеше со 91:54, а дека нема да биде неизвесно, домаќините најавија со одлична игра уште од стартот на ...

Кожув даде само 54 поени и со 38 разлика загуби од Блокотехна!

Gol.mk - 13.01.2018

Есенскиот вицешампион на кошаркарската Суперлига, Блокотехна, на фантастичен начин ја започна новата натпреварувачка година, откако денес во првиот меч од 12. коло го декласира Кожув, победувајќи го со убедливи 91-54.