TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике со солзи во очите по незгодната повреда на коленото, Барса излезе со прва прогноза

24Фудбал - 22.11.2020

Жерард Пике со солзи во очите го напушти теренот на дуелот со Атлетико Мадрид, дефанзивецот имаше незгодна повреда на коленото а според првичните прогнози се работи за извиткување. „Каталонците“ не само што останаа со празни раце на „Ванда ...

Хорор повреда на Пике, дали ова значи крај на сезоната за него? (Видео)

Спортманија - 22.11.2020

Барселона загуби од Атлетико, но го загуби и еден од најискусните играчи Двојна штета има Барселона од гостувањето кај Атлетико Мадрид. Каталонскиот гигант загуби со 0:1 на „Ванда Метрополитано“, но тоа што е многу поважно е дека го загуби и Жерар ...

Катастрофални вести за Барселона: Пике го очекува долга пауза од терените!

Дерби - 22.11.2020

Барселона го загуби мечот со Атлетико Мадрид, но тоа дефинитивно не е најлошата вест за каталонците од пресметката на „Ванда Метрополитано“. Шпанскиот вицешампион за време на мечот остана без двајца стандардни првотимци Жерард Пике и Серхи Роберто, ...