TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп

Алсат-М - 13.03.2018

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во 2016 година, го изјави тоа на конференција во индискиот ...

ХИТ на интернет: Хилари Клинтон за малку ќе излеташе од скалите (ВИДЕО)

Курир - 13.03.2018

Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред 5 ...

Што се случи со Хилари Клинтон во Индија? (ВИДЕО)

Канал5 - 13.03.2018

Поранешниот државен секретар на САД , Хилари Клинтон имаше инцидент во Индија. Хилари Клинтон која само пред неколку месеци го скрши прстот на ногата по пад во Лондон , за малку ќе настрадаше и во Индија .

Хилари Клинтон предупредува: Ова се опасни времиња, САД не заслужува претседател како Трамп

Точка - 13.03.2018

Иако поминаа речиси две години од претседателските избори во САД на кои што за влез во Белата куќа се бореа Хилари Клинтон и Доналд Трамп, нивните препукувања траат и ден денес. Кандидатката на Демократите за претседател на Соединетите Американски ...

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Трамп

Макфакс - 13.03.2018

Кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон, изјави дека САД не заслужува претседател како Доналд Трамп. Клинон на конференција во Мумбаи, Индија наведе дека времињата се опасни, а републиканскиот претседател има афинитет да ...

Хилари Клинтон ќе се искршеше на скали во храм во Индија (ВИДЕО)

+инфо - 13.03.2018

Поранешната државна секретарка на САД и противкандидат на Доналд Трамп американските претседателски избори ќе се искршеше паѓајќи по скали. Таа вчера ја посети Индија и додека беше во еден храм два пати се лизна по скалите, но за среќа до неа беше ...

Хит на интернет: Хилари за малку ќе "полетала" преку скалите, телохранителите одвај ја задржале

Точка - 13.03.2018

Поранешаната американска прва дама, државна секретарка и демократска кандидатка на минатите претседателски избори, 70-годишната Хилари Клинтон, овие денови се наоѓа во Индија, каде ја промовира новата книга "Што се случи".

Едвај ја задржаа: Хилари Клинтон падна одејќи по скали (видео)

Хитпортал - 13.03.2018

Хилари Клинтон вчера беше на посета во Индија, каде имаше проблем со скалите во еден од храмовите. Екс кандидатката за претседател на Америка, два пати се лизна по скалите, а први за помош беше нејзиното обезбедување кое едвај ја задржа.

Хилари Клинтон повторно паѓа: Соработниците едвај ја задржаа на нозе (ВИДЕО)

Маркукуле - 13.03.2018

Поранешната државна секретарка на САД Хилари Клинтон два пати се слизнала и замалку ќе паднела за време на посетата на Индија. Клинтон за време на посетата на палатата Јахај Маја се слизнала слегувајќи по скалите и тоа два пати.

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп

+инфо - 13.03.2018

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во 2016 година, го изјави тоа на конференција во индискиот ...

(ВИДЕО) ХИЛАРИ КЛИНТОН ВО ИНДИЈА: Како се спаси да не падне по скали?

Фактор - 13.03.2018

Поранешната прва дама на САД, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, за малку ќе паднеше по скали.

Клинтон: САД не заслужува претседател како Трамп

Вечер - 13.03.2018

Кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон, изјави дека САД не заслужува претседател како Доналд Трамп. Клинон на конференција во Мумбаи, Индија наведе дека времињата се опасни, а републиканскиот претседател има афинитет да ...

Хилари Клинтон ќе паднеше по скали во храм во Индија

Слободен Печат - 13.03.2018

Поранешната државна секретарка на САД и противкандидат на Доналд Трамп американските претседателски избори ќе се искршеше паѓајќи по скали. Таа вчера ја посети Индија и додека беше во еден храм два пати се лизна по скалите, но за среќа до неа беше ...

Хит на интернет: Хилари за малку ќе "полетала" преку скалите, телохранителите одвај ја задржале

Вечер - 13.03.2018

Поранешаната американска прва дама, државна секретарка и демократска кандидатка на минатите претседателски избори, 70-годишната Хилари Клинтон, овие денови се наоѓа во Индија, каде ја промовира новата книга "Што се случи".

Хилари Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп

Алфа - 13.03.2018

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“.

(ВИДЕО+ФОТО) Хилари Клинтон продолжува да паѓа: Овојпат критични биле скалите во Индија!

Екран - 13.03.2018

Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет… Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга ...

Хилари Клинтон: Трамп има афинитет да биде диктатор, САД не заслужуваат таков претседател

А1 On - 13.03.2018

Кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон, изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп. Клинон на конференција во Мумбај, Индија, наведе дека времињата се опасни, а републиканскиот претседател има афинитет да ...

Хилари Клинтон ќе паднеше по скали во храм во Индија

Либертас - 13.03.2018

Поранешната државна секретарка на САД и противкандидат на Доналд Трамп американските претседателски избори ќе се искршеше паѓајќи по скали. Таа вчера ја посети Индија и додека беше во еден храм два пати се лизна по скалите, но за среќа до неа беше ...

Хит на интернет: Хилари полета по скалите, телохранителите едвај за задржаа

Сител - 13.03.2018

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи“.

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп

Независен - 13.03.2018

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во 2016 година, го изјави тоа на конференција во индискиот ...

Видео кое стана хит на интернет: Хилари полета по скалите, телохранителите едвај ја задржаа

Скопје24 - 13.03.2018

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи“.

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп...

Н.Македонија - 13.03.2018

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во ...

Хит на интернет: Хилари се струполи по скалите, телохранителите едвај за задржаа (Видео)

МК News - 13.03.2018

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи“.

Клинтон: САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп

Локално - 13.03.2018

Хилари Клинтон изјави дека САД не заслужуваат претседател како Доналд Трамп и го нарече неговиот мандат „опасни времиња“. Клинтон, која беше кандидат на демократите за претседател на САД во 2016 година, го изјави тоа на конференција во индискиот ...

(ВИДЕО) Хилари Клинтон се струполи по скали Индија

Вечер - 13.03.2018

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи".