TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер сити: Разочарани сме, но не сме изненадени од УЕФА

Sport 1 - 14.02.2020

УЕФА денеска го суспендираше Манчестер сити на две години од сите европски натпреварувања и го казни со 30 милиони евра поради прекршување на Финансискиот фер-плеј. Клубот веднаш излезе со официјално соопштение.

УЕФА ги потопи „граѓаните“: Сити доби двегодишна суспензија од ЛШ!

Дерби - 14.02.2020

Англискиот фудбалски прволигаш, Манчестер Сити доби двегодишна суспензија од Лигата на шампионите и парична казна од дури 30 милиони евра од Европската фудбалска федерација (УЕФА). Дисциплинците при УЕФА одлучија дебелот да го казнат премиерлигашот, ...

Сити одговори на одлуката на УЕФА: Разочарани сме, но не и изненадени...

Gol.mk - 14.02.2020

Екипата на Манчестер Сити доби забрана за настап на претстојните две сезони во Лигата на шампионите. Оваа одлука ја донесе УЕФА со образложение дека премиерлигашот го прекршил финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити: Разочарани сме, но не и изненадени

SportMedia - 14.02.2020

По шокантната вест која стигна од УЕФА, од Манчестер Сити излегоа со официјален коментар на одлуката според која „граѓаните“ ќе бидат исфрлени од европските купови на две сезони. Од Сити велат дека се разочарани, но не изненадени од одлуката на УЕФА.

УЕФА го исфрли Манчестер Сити од ЛШ на две години

Спортски - 14.02.2020

Европската фудбалска федерација го казни Манчестер Сити со исфрлување од ЛШ во наредните две години. УЕФА поради кршење на фер плеј правилата ги казни граѓаните на двегодишна суспензија во ЛШ и дополнителни 30 милиони евра. „По сослушувањето на 22.

УЕФА го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите за наредните две сезони

Сакам да кажам - 14.02.2020

Актеулниот англиски првак Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите за наредните две сезони откако УЕФА утврдила дека направил сериозни прекршувања на правилата за лиценцирање и на финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити – Разочарани сме, но не сме изненадени од одлуката на УЕФА

Екипа - 14.02.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука да го исфрли Манчестер сити од европските натпреварувања две сезони поради бројните финансиски прекршоци. Околу одлуката на УЕФА преку соопштение се огласија од англискиот шампион.

ТЕШКИ ДЕНОВИ НА „ЕТИХАД“: Сити исфрлен од Лигата на шампионите на две години!

Слободен Печат - 14.02.2020

Екипата на Пеп Гвардиола е сурово казнета за кршење на финансискиот фер-плеј… Шок и неверување на „Етихад“, Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите во наредните две години поради грубо кршење на финансискиот фер-плеј.

Жестока казна: УЕФА го отстрани Манчестер Сити од Лигата на Шампиони!

OhridNews - 14.02.2020

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) му изрече жестока санкција на англискиот првак Манчестер Сити за нарушувањето на финансискиот фер плеј. „Граѓаните“ добија забрана од две години за сите натпреварување под капата на УЕФА.

Шокантна вест од УЕФА: Манчестер сити две години исфрлен од Лигата на шампионите!

Екипа - 14.02.2020

Шокантна вест од Европската куќа на фудбалот. Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука да го исфрли Манчестер сити од европските натпреварувања две сезони поради бројните финансиски прекршоци.

УЕФА детонира БОМБА: Манчестер Сити и официјално доби забрана за настап во Лигата на шампионите следните две години

СуперСпорт - 14.02.2020

Од редовите на УЕФА предмалку потврдија дека Манчестер Сити и официјално доби забрана за настап во Лигата на шампионите и Лигата на Европа за следните две години. „Граѓаните“ ќе имаат право да ја доиграат оваа сезона во натпреварувањето, но следните ...

Шок за „граѓаните“: Манчестер Сити две години исфрлен од ЛШ!

Локално - 14.02.2020

УЕФА му изрече драконска казна на англискиот првак Манчестер Сити заради кршење на финансискиот фер плеј. На „граѓаните“ им е забрането учество во натпреварувањата под покровителство на УЕФА, Лигата на шампиони и Лига на Европа во наредните две ...

ШОК ЗА НАВИВАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ: УЕФА го суспендираше Сити од ЛШ на две години!

SportMedia - 14.02.2020

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) денеска излезе со ригорозна санкција за англискиот шампион Манчестер Сити поради сериозни прекршувања на УЕФА системот за лиценцирање и финансирање. Како што објавија од УЕФА, Манчестер Сити ќе биде суспендиран на ...

УЕФА на две години го суспендира Манчестер Сити од Лигата на шампионите

Канал5 - 14.02.2020

УЕФА објави одлука да го казни Манчестер Сити на две години неиграње во ЛШ. Англискиот шампион исто така ќе треба да плати казна од 30 милиони евра. Независниот судски совет за финансиска контрола (ЦФЦБ) ја донесе одлуката поради тоа што Манчестер ...

Манчестер сити доби двегодишна суспензија од ЛШ и парична казна!

Sport 1 - 14.02.2020

УЕФА го суспендираше Манчестер сити на две години од Лигата на шампиони и сите европски натпреварување и го казни со 30 милиони евра. Наскоро ...

Шок за „Граѓаните“! УЕФА го исфрли Манчестер Сити од Лигата на шампионите на две години!

Спортклуб - 14.02.2020

Долго време малите клубови се жалеа што УЕФА нив жестоко ги казнува, а на големите им прогледува низ прсти. Но, дојде денот кога и големите клубови се соочуваат со потешкотии. Како бомба одекна веста на Островот дека Дисциплинската комисија на УЕФА ...

Манчестер Сити казнет со исфрлање од Лигата на шампионите во наредните две години!

Sport M - 14.02.2020

Европската фудбалска федерација го казни Манчестер Сити со исфрлање од Лигата на шампионите во наредните две години. -текстот продолжува по рекламата- УЕФА ги казни Сити поради кршење на правилата за финансиски фер-плеј (ФФП), со исфрлање од ...

УЕФА со шлаканица за Манчестер сити – две години без Лигата на шампиони и казна од 30 милиони евра!

TopSport - 14.02.2020

УЕФА донесе шокантна одлука да го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите во следните две сезони и да го казни богатиот тим со 30 милиони евра поради прекршување на финансискиот фер-плеј.

УЕФА со шлаканица за Манчестер сити – две години без Лигата на шампиони и казна од 30 милиони евра!

Макфакс - 14.02.2020

УЕФА донесе шокантна одлука да го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите во следните две сезони и да го казни богатиот тим со 30 милиони евра поради прекршување на финансискиот фер-плеј.