TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриени нови детали за смртта на фудбалерот: Емилијано Сала и пилотот починале уште пред да се урне авионот во ...

Sport 1 - 14.08.2019

Фудбалерот Емилијано Сала почина во авионска несреќа на 21 јануари откако авионот во кој се возеше падна во Англискиот канал. Меѓутоа, по повеќе од половина година по несреќата е констатирано дека Емилијано Сала и пилотот Дејвид Ибонсон биле ...

Сала и пилотот пред несреќата биле затруени со јаглероден моноксид?

Независен - 14.08.2019

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон пред авионската несреќа на 21 јануари што се случи над Ламанш биле изложени на поголеми количини јаглероден моноксид. Новите информации по повод смртта на Сала се наведени во извештајот ...

Нови информации: Сала бил затруен уште пред авионот да се урне!

Спортски - 14.08.2019

Нови детали вои страгата на авионската несреќа во која животот го загуби фудбалерот, Емилијано Сала. Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала кој почина во авионската несреќа на 21-ви јануари на летот од Нант кон Кардиф бил затруен со голема доза на ...

Шокантно откритие: Сала имал смртоносна супстанца во крвта пред падот на авионот!

Gol.mk - 14.08.2019

Резултатите од токсиколошките испитувања на телото на Емилијано Сала открија дека фудбалерот имал голема доза на јаглерод моноксид во крвта. Аргентинецот го загуби животот на 21 јануари, кога авионот кој го носеше во Кардиф се сруши во каналот ...

Нови докази околу падот на авионот на Сала!

Екипа - 14.08.2019

Истрагата за смртта на Емилијано Сала денеска обелодени нови докази околу авионската несреќа, утврдувајќи дека во авионот пред уривањето имало огромно количество на јаглерод моноксид. Тестирањето врз мртвото тело на Сала дало изненадувачки ...

Сала и пилотот биле мртви пред да падне авионот?

TopSport - 14.08.2019

Фудбалерот Емилијано Сала и неговиот пилот Дејвид Иботсон биле изложени на фатално ниво на јаглерод моноксид пред нивниот авион да падне во Ла Манш на 21 јануари, објави Британското биро за воздушни несреќи (ААИБ).

Причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид

+инфо - 14.08.2019

Наводно, причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид од моторот на бродот. Точната причина допрва треба да биде соопштена и официјално, пренесуваат медиуми.

Сала и пилотот биле мртви пред да падне авионот?

Макфакс - 14.08.2019

Фудбалерот Емилијано Сала и неговиот пилот Дејвид Иботсон биле изложени на фатално ниво на јаглерод моноксид пред нивниот авион да падне во Ла Манш на 21 јануари, објави Британското биро за воздушни несреќи (ААИБ).