TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во двор од куќа со „пасат“ го удрил малолетниот внук

Фокус - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен жител на скопското село Цветово со автомобил „Пасат“ во двот во куќа во село Батинци го удрил малолетниот внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Скопјанец го удрил со возило неговиот малолетен внук

Сител - 01.08.2020

27-годишен скопјанец во с.Батинци со патничко моторно возило го удрил сопствениот малолетен внук. Од МВР соопштуваат: „На 31.07.2020 во 12.30 часот било пријавено дека пред дворно место на ул.„3“ во с.Батинци,скопско, Р.Б.

Со автомобил го прегазил внукот пред куќата во Батинци

Press24 - 01.08.2020

27-годишен жител на селото Цветово со автомобил го удрил својот малолетен внук пред куќа во Батинци. -Вчера во 12.30 часот било пријавено дека пред дворно место на ул.„3“ во с.Батинци,скопско, Р.Б.

Скопјанец со автомобилот удрил во својот малолетен внук

Макфакс - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Дваесетгодишен возач со „Ауди А4“ удрил во пешак – малолетник кој завршил во болница

Фокус - 01.08.2020

Дваесетгодишен возач од скопското село Сингелиќ вчера попладне со автомобил „Ауди А4“ удрил во пешак-малолетник. Несреќата се случила околу 14 часот на улица „Методија Андонов Ченто“ во Скопје.

Прегазено дете во Ченто

Макфакс - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Со „ауди“ прегазил малолетник во Ченто

Press24 - 01.08.2020

20-годишен скопјанец вчера со своето возило удрил во малолетник во Ченто. -Вчера околу 14,25 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје патничко моторно возило „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ф.И.

Тешко повреден малолетен пешак во Скопје

Сител - 01.08.2020

Вчера во Скопје 20-годишник со патничко возило „ауди а4“ удрил во малолетен пешак. Пешакот со тешки телесни повреди е пренесен на клиника. Како што стои во соопштението од МВР: „На 31.07.2020 околу 14,25 часот на ул.

Прегазен малолетник во Скопје

Слободен Печат - 01.08.2020

По незгодата малолетникот бил пренесен во болницата Систина каде му биле констатирани тешки телесни повреди од страна на доктор. Увид на местото на несреќата изршила екипа на СВР ...

Малолетник прегазен во Ченто

Курир - 01.08.2020

Автомобил „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.И.(20) од с.Сингелиќ вчера удрил во малолетник пешак. Несреќата, информира МВР, се случила околу 14:25 часот на улицата „Методија Андонов Ченто“.

Малолетник тешко повреден по удар од автомобил

МКД - 01.08.2020

Дваесетгодишен скопјанец вчера со своето возило удрил во малолетник во Ченто. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје. „Вчера околу 14,25 часот на ул.„Методија Андонов Ченто" во Скопје патничко моторно возило „ауди А4" со ...

Прегазено дете во Ченто

Вечер - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Прегазено дете во Ченто

Centar - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Прегазено дете во Ченто

Точка - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Прегазено дете во Ченто

24Инфо - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Прегазено дете во населбата Ченто

Скопје инфо - 01.08.2020

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело. Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје. По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од ...

Скопјанец со автомобилот удрил во својот малолетен внук

Вечер - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Несреќа во скопско: Пред двор со автомобил удрил во малолетниот внук

Курир - 01.08.2020

На 31.07.2020 во 12.30 часот било пријавено дека пред дворно место на ул.„3“ во с.Батинци,скопско, Р.Б.(27) од с.Цветово, скопско управувајќи патничко моторно возило „пасат“ удрил во негов малолетен внук од с.Цветово.

Скопјанец со автомобилот удрил во својот внук

Н.Македонија - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Во двор со „пасат“ го удрил малолетниот внук

Локално - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен жител на скопското село Цветово со автомобил „Пасат“ во двот во куќа во село Батинци го удрил малолетниот внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Скопјанец со автомобилот удрил во својот малолетен внук

24Инфо - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Скопјанец со автомобилот удрил во својот малолетен внук

Centar - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...

Со автомобил го прегазил внукот пред куќата во Батинци

МКД - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен жител на селото Цветово со автомобил го удрил својот малолетен внук пред куќа во Батинци. „Вчера во 12.30 часот било пријавено дека пред дворно место на ул.„3" во с.Батинци,скопско, Р.Б.

Скопјанец со автомобил си го прегазил сопствениот внук

Граѓански збор - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишен жител на скопското село Цветово со автомобил „Пасат“ во двот во куќа во село Батинци го удрил малолетниот внук. По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле ...