TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две години од војната во Украина - дали Русија ќе тргне кон Балканот?!

24 Вести - 26.02.2024

Две години од војната во Украина. Две години поминати во борба за опстанок, страдање, болка.. На денешната конференција „Украина-две години хероизам“, присутните нагласија дека војната не е само против Киев, туку и против демократскиот свет и НАТО.

Украинската амбасадорка Дир: Руската агресија не е само војна против Украина, туку и против демократскиот свет

Р.С.Европа

Одбележани две години од руската агресија во Украина

Алсат-М

Маричиќ: Македонскиот народ останува заедно со украинскиот народ на патот до мирот, безбедноста, демократијата и членството во ЕУ

24Инфо

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи во иднина

А1 On

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи во иднина

Сител

Пендаровски: Целосна поддршка за Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

Рацин

Либертас Бриф Zoom Р.С.Европа Во Центар 360 степени Независен

Грковска на конференцијата „Две години хероизам“: Украинците се борат за слобода

Канал5 - 26.02.2024

„Украинките и Украинците цели две години му покажуваат на светот колку е скапоцена борбата за слобода и борбата за сите оние вредности, кои само во слобода можат да се негуваат“. „Украинките и Украинците цели две години му покажуваат на светот колку ...

Грковска: Битката за мирот е подалекусежна, таа е и за правото, правдата и демократијата

CivilMedia

Грковска на конференцијата „Две години хероизам“: Украинците се борат за слобода, но и за врвните принципи на хуманоста, правдата и демократијата

Макфакс

Грковска на конференцијата „Две години хероизам“: Украинците се борат за слобода, но и за врвните принципи на хуманоста, правдата и демократијата

Опсервер

Грковска на конференцијата „Две години хероизам”: Украинците се борат за слобода, но и за врвните принципи на хуманоста, правдата и демократијата

24Инфо

Грковска на конференцијата „Две години хероизам”: Украинците се борат за слобода, но и за врвните принципи на хуманоста, правдата и демократијата

Локално

Грковска на конференцијата „Две години хероизам“: Украинците се борат за слобода, но и за врвните принципи на хуманоста, правдата и демократијата

Centar

Вести плус

Конференцијата „Украина – две години хероизам“ (во живо)

24Инфо - 26.02.2024

Конференција „Украина – две години хероизам“ се одржува денеска во Скопје, во организација на Амбасадата на Украина, во соработка со ЦИВИЛ – Центар за слобода. Претседателот Стево Пендаровски и амбасадорката на Украина Лариса Дир се првите говорници ...

Конференцијата „Украина – две години хероизам“ (во живо)

Независен

„Украина – две години хероизам“ мултимедијална конференција

Независен

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

Frontline

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

24Инфо

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

Рацин

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

Вести плус

Centar Бриф Рацин Frontline

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз меѓународните односи во иднина

ТВ21 - 26.02.2024

Војната во Украина е најголемата закана за мирот и за европската безбедност, чијшто исход ќе влијае врз поредокот, не само на нашиот континент, туку и во меѓународните односи низ годините што доаѓаат.

Завршницата од војната во Украина ќе влијае врз идните меѓународни односи, изјави Пендаровски

Нетпрес

Пендаровски смета дека исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи во иднина

Слободен Печат

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи во иднина

24 Вести

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи во иднина

Press24

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз меѓународните односи во иднина

Вечер Прес

Пендаровски: Исходот од војната во Украина ќе влијае врз поредокот и меѓународните односи

Канал5

(Видео) Пендаровски на конференцијата „Украина – две години хероизам“: Оваа војна е најголемата закана за мирот и за ...

Макфакс - 26.02.2024

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на конференцијата „Украина – две години хероизам“ организирана од Амбасадата на Украина во Република Северна Македонија во соработка со невладината организација ЦИВИЛ – Центар за слобода, а која се ...

(Видео) Пендаровски на конференцијата „Украина – две години хероизам“: Оваа војна е најголемата закана за мирот и за европската безбедност

Опсервер

Цел државен врв на Конференција „Украина-две години хероизам“: Војната не е само против Киев, туку и против демократскиот свет и НАТО

Zoom

Конференција „Украина-две години хероизам“: Војната не е само против Киев, туку и против демократскиот свет и НАТО

Бриф

Пендаровски на конференцијата „Украина – две години хероизам“: Оваа војна е најголемата закана за мирот и за европската безбедност

Точка

Пендаровски: Војната во Украина е најголемата закана за мирот и за европската безбедност

Скопје инфо

(Видео) Пендаровски на конференцијата „Украина – две години хероизам“: Оваа војна е најголемата закана за мирот и за европската безбедност

Centar

Слободен Печат