TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е Сергеј Горпишин? – Германски Русин висок два метри!

24 Ракомет - 26.03.2019

По низата најавени заминувања на Игор Карачиќ, Рожерио Мораес Фереира и Даинис Кристопанс, конечно еден нов играч доаѓа во Вардар. Станува збор за рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин кој има само 21 година и досега настапуваше за бундеслигашот ...

Нов Русин доаѓа во Вардар: Замената на Мораес најдена во Ерланген

SportMedia - 26.03.2019

Сергеј Горпишин ќе биде замената за Рожерио Мораес следната сезона во таборот на македонскиот првак. 21-годишниот Германец доаѓа од таборот на бундеслигашот Ерланген, кој денеска потврди дека следна дестинација на пикерот е токму Вардар.

Вардар најде замена за Рожерио во 21-годишен руски двометраш!

Sport 1 - 26.03.2019

Рожерио Мораес ќе го напушти Вардар на крајот од сезоната, ќе се пресели во Веспрем, а црвено-црните побрзаа да ја решат празнината на линијата од шест метри. Нов пивот на Вардар ќе биде 21-годишниот Сергеј Горпишин, син на некогашниот руски ...

Горпишин се договорил со Вардар

TopSport - 26.03.2019

Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Горпишин доаѓа на местото на Рожерио Мораеш кој ќе се пресели во Веспрем. Горпишин игра на пивотменската позиција, висок е 200 сантиметри и има 21 година.

Руски пивот го менува Мораеш во Вардар

Екипа - 26.03.2019

Сергеј Горпишин е името на пивотот што во следната година ќе го засили Вардар, како замена за Рожерио Мораеш. Руската колонија во таборот на „црвено-црните“ дополнително ќе се зголеми со ангажманот на 21-годишниот Горпишин, кој беше резервна опција ...

Вардар донесе уште еден Русин: Го договори Сергеј Горпишин!

Gol.mk - 26.03.2019

Вардар договори ново засилување за наредната сезона и го потпиша рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин. Горпишин, кој има 21 година и е висок два метри со 106 килограми, настапува на пивотменската позиција.

Бундеслигашко засилување: Горпишин потпиша за Вардар!

Курир - 26.03.2019

Македонскиот шампион Вардар замената за Рожерио Мораес Фереира ја најде во Бундес лигата, односно во тимот на Ерланген. Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин ќе се пресели во Скопје на стартот на следната сезона.

Конечно: Вардар купи нов ракометар и тоа од Бундес лигата – но повторно Русин

Спортклуб - 26.03.2019

Актуелниот македонски шампион Вардар по низата заминувања, се чини конечно го доби првото ново име за следната сезона. Германските медиуми утрово пренесуваат дека младиот 21-годишен пикер Сергеј Горпишин веќе потпишал за Вардар.

Горпишин се договорил со Вардар

Макфакс - 26.03.2019

Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Горпишин доаѓа на местото на Рожерио Мораеш кој ќе се пресели во Веспрем. Горпишин игра на пивотменската позиција, висок е 200 сантиметри и има 21 година.

Русинот Горпишин замена за Мораеш

Вечер - 26.03.2019

Македонскиот ракометен шампион Вардар, се засили за наредната сезона со рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин. Горпишин (21) е висок два метри и има 106 килограми, настапува на пивотменската позиција.

Бундеслигашко засилување: Горпишин потпиша за Вардар!

24 Ракомет - 26.03.2019

Македонскиот шампион Вардар замената за Рожерио Мораес Фереира ја најде во Бундес лигата, односно во тимот на Ерланген. Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин ќе се пресели во Скопје на стартот на следната сезона.

Горпишин се договорил со Вардар

Точка - 26.03.2019

Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Горпишин доаѓа на местото на Рожерио Мораеш кој ќе се пресели во Веспрем. Горпишин игра на пивотменската позиција, висок е 200 сантиметри и има 21 година.

Бундеслигашко засилување: Горпишин потпиша за Вардар!

Скопје инфо - 26.03.2019

Македонскиот шампион Вардар замената за Рожерио Мораес Фереира ја најде во Бундес лигата, односно во тимот на Ерланген, пренесува 24rakomet.mk. Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин ќе се пресели во Скопје на стартот на следната сезона.

Горпишин потпиша за Вардар!

24Инфо - 26.03.2019

Македонскиот шампион Вардар замената за Рожерио Мораес Фереира ја најде во Бундес лигата, односно во тимот на Ерланген. Рускиот репрезентативец Сергеј Горпишин ќе се пресели во Скопје на стартот на следната сезона.