TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Honda e » Едноставно предвидување на иднината

Авто Магазин - 11.09.2019

Како прототип кој беше верна инспирација за серискиот модел, Honda e ни е позната веќе некое време. Уште при првата средба со неа јавноста доста позитивно реагираше на електричниот автомобил кој ќе ја освојува Европа, од што подоцна се изроди ...

Honda e – премиера за серискиот атрактивен ретро електричен градски превоз / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 11.09.2019

Кога станува збор за електричните автомобили во Европа, тука главниот збор го води Renault Zoe. Сега на пазарот влегува и Honda која сака парче од пазарниот колач во сегментот со урбаниот мал модел со едноставно име – „е“.

Дебитираше „џебната ракета“ на Хонда

Канал5 - 11.09.2019

Ова е продукцискта верзија од моделот „е“ која е речиси идентична како прототипот од ова возило кое беше претставено во март. Хонда „е“ ја имапше својата светска премиера на актуелниот франкфуртшки авто- саем.

Франкфурт 2019: Светска премиера за Honda E

Авто Плус - 11.09.2019

Паралелно со премиерата на производната верзија на првиот досега целосно електричен градски автомобил за Европа - Honda E, компанијата ја објави и цената по која ќе се нуди моделот Основната цена на Honda E, за германскиот пазар, е одредена на ...

Тивката “џебна ракета“ од Јапонија - дебитираше малата електрична „Хонда е“

Точка - 11.09.2019

Продукциската верзија на моделот “е“ речиси е идентичен прототип на ова возило кое беше претставено во март. „Хонда е“ имаше светска премиера во актуелниот франкфуртски авто-салон, а кога подоцна ќе се појави во продажните салони купувачите ќе можат ...

Франкфурт 2019: Ford се обложува на електрификација

Авто Плус - 11.09.2019

На саемот во Франкфурт, Ford е присутен со целосна хибридна постава на своите актуелни модели Од компанијата се уверени дека овие предлози ќе бидат успешни и дека нивното учество на пазарот ќе биде поголемо од конвенционалните автомобили до 2022 ...

Франкфурт 2019: Honda E по иста цена со CR-V

Automedia - 11.09.2019

Колку на идните сопственици на електричниот автомобил на Honda им значи тоа што нивниот „Е“ чини исто колку пристоен и комотен СУВ? Точно така, ништо! Меѓу главните новитети на салонот во Франкфурт секако е електричниот автомобил на Honda.

Плановите на Ford за Европа: Осум електрични возила оваа година, 17 до 2024 година

Денар - 11.09.2019

Компанијата Ford Motor најави лансирање на 17 електрични возила во период до 2024 година, од кои осум до крајот на оваа година. Од Ford велат дека очекуваат најголем број од продадените возила до 2022 година да бидат од набавка на електрични возила.

Плановите на Ford за Европа: Осум електрични возила оваа година, 17 до 2024 година

USB - 11.09.2019

Компанијата Ford Motor најави лансирање на 17 електрични возила во период до 2024 година, од кои осум до крајот на оваа година. Од Ford велат дека очекуваат најголем број од продадените возила до 2022 година да бидат од набавка на електрични возила.