TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jaguar Land Rover со технички центар во Унгарија

Авто Плус - 08.11.2018

Jaguar Land Rover потврди дека компанијата ќе создаде технолошки и инженерски центар во Будимпешта, кој ќе има за цел да и помогне на европската мрежа за снабдување Новиот центар на Jaguar Land Rover ќе почне да работи во почетокот на следната ...

Најдинамичниот Range Rover Sport на „Самитот на Македонија 2025“

Нова ТВ - 07.11.2018

Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за Jaguar и Land Rover во Македонија го поддржа “ Самитот на Македонија 2025” кој се одржува во хотел Мериот од 7 до 10 ноември, а за време на истиот во надворешниот дел од хотелот го изложи ...

Новата Tata има: Шасија од Land Rover, дизелски мотор од Fiat и менувач од Hyundai

24auto - 07.11.2018

Индискиот производител Tata Motors го претстави првиот модел, направен во новиот стил на брендот Impact 2.0. Кросоверот се нарекува Harrier и се изработува на адаптираната платформа D8 од Land Rover Discovery Sport.