TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каевски: Обидите за поткопување на истрагата се поради средбите на Мицкоски и Палевски за кои ВМРО-ДПМНЕ молчи со ...

360 степени - 10.12.2023

„Бидејќи Мицкоски молчи со денови, еве шанса Ковачки да одговори што е разговарано и договарано на тие средби меѓу Мицкоски и Палевски“, изјави портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски, коментирајќи ја изјавата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, ...

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Макфакс

Ковачевски си ја ишка мувата од капата за повеќегодишната толенцијата на Палчо, па сега почна да обвинува коалициски партнери

Алфа

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Опсервер

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Фокус

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

А1 On

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Скопје инфо

Канал5 Вести плус Centar Бриф 24Инфо Во Центар Centar Вести плус

(ВИДЕО)СДСМ: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

Бриф - 10.12.2023

Со денови нема одговор на прашањето за средбите на Мицкоски со Палевски, осомничен за двете убиства, што ја потресоа и згрозија македонската јавност, рече денес на прес конференција пратеникот и портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски.

Каевски: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин

Бизнис Вести

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ!

24Инфо

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

А1 On

Каевски: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин

Либертас

(ВИДЕО) Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

Press24

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ!

Канал5

ТВ21 Centar Вести плус Zoom

Петровски: Дали на Палчо му било ветено и бил во преговори да влезе во извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ?

Centar - 10.12.2023

Во неговата емисијат на Инфомакс, Филип Петровски упати прашање до врвот на ВМРО-ДПМНЕ, дали на убиецот на 14-годишната Вања Ѓорчевска и пензионерот Панче Жежовски, Љупчо Палевски – Палчо му било ветено и преговарал да влезе во извршниот одбор на ...

Маркоска: Радикалните ставови на Палевски беа алатка на ДПМНЕ, треба да се истражат односите со Мицкоски

А1 On

СДСМ: Мицкоски да одговара за средбите со Палевски

Во Центар

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

4NEWS

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

А1 On

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

24Инфо

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

Фокус

Frontline Бриф Либертас 24Инфо Канал5 Zoom Пулс24 24 Вести