TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родени под среќна ѕвезда: Најсреќните хороскопски знаци

Кајгана - 12.02.2019

Кога на некој му оди добро во животот, се вели дека е роден под среќна ѕвезда. Астролозите, пак, би рекле дека е роден во среќен знак. Кога станува збор за основните потреби на луѓето, ултимативната цел е едноставно среќата.

Вечно во солзи: Ова е најтажниот хороскопски знак

Екран - 12.02.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Знакот за кој пишуваме е познат по својата недлучност и макотрпно размислување за се… Секако, станува збор за ...

Три хороскопски знаци кои не можат да ѝ се предадат само на една личност

Точка - 12.02.2019

Хороскопскиот знак може да открие дали сте склони на долги врски или повеќе преферирате авантури. Додека Рибите, Раковите и Шкорпиите се познати како исклучително верни знаци, тоа не се однесува и на следната тројка.

Дневен хороскоп за 12 февруари

Локално - 12.02.2019

Во вторникoт ќе се соочиме со избори, ќе мораме да обрнеме внимание на комуникацијата и работите. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп. Овен Следете ги вашите првични планови. Дејствувате со умерено темпо и не поттикнувајте околу себе.

4 причини зошто секој треба да има Водолија во животот

Кумановски м. - 12.02.2019

Тие се скогаш подготвени да помогнат, внимателно слушаат, трпеливо бараат решение за проблемот и нивните совени секогаш помагаат во тешки ситуации. Доволно е само да се биде покрај нив и ќе покажат искреност и разбирање.

Дневен хороскоп за 12.02.2019 - Биковите ќе бидат среќни, Стрелците - ранливи

Црнобело - 12.02.2019

Што ќе ви донесе овој вторник? Дали нова возбуда, работни предизвици или љубовни ...

Најопасните хороскопски знаци: Бегајте од последниот

Press24 - 11.02.2019

Хороскопскиот знак на кој му припаѓате многу говори за вашиот карактер. Сега се откри кои се трите знаци од хороскопот кои немаат влакна на јазикот и со кои не треба да се задевате. ВОДОЛИЈА Опсесивно-компулсивни невротици, перфекционисти кои ...

Вечно во солзи: Ова е најтажниот хороскопски знак

Точка - 11.02.2019

Знакот за кој пишуваме е познат по својата неодлучност и макотрпно размислување буквално за сè. Се разбира, станува збор за Вагите, кои всушност поради вечните дилеми не можат да го одберат вистинскиот пат, што често ги растажува.

Хороскопски знаци кои повеќе сакаат авантури отколку врски

Кајгана - 11.02.2019

Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Астролозите тврдат дека голема улога во тоа има и хороскопскиот знак. Токму затоа одвојуваат три знаци кои секогаш ќе одберат секс без обврски пред љубовна врска. 1.

Овие 3 хороскопски знаци се вистински темпирани бомби!

Среќа.mk - 11.02.2019

Иако не е пожелно некој да се извлекува поради тоа што е „темпераментен“ хороскопски знак, има нешто и во ѕвездите. Овен Станува збор за огнен знак и затоа има краток фитиљ. Она што другите не забележуваат, тие го доживуваат како напад на своето его.

Одлучуваат дали ве сакаат или мразат во првата минута од запознавањето - зошто ги сакаме Водолиите?

Црнобело - 11.02.2019

Времето на Водолијата е во полн ек. Периодот започна на 21 јануари, а ќе заврши на 18 февруари. 11 знак во зодијакот се одликува со умереност, независност и е вљубен во слободата. Ќе ги импресионирате само доколку ги насмеете и ги натерате да ...

Хороскопски знаци кои повеќе уживаат во авантурите без обврски отколку во врските

Точка - 11.02.2019

Луѓето се различни по карактер – додека едни бараат партнер за цел живот, други попрво би “скокале” од една авантура во друга. Астролозите тврдат дека голема улога во тоа игра и хороскопот, а тие издвојуваат три знаци кои честопати го избираат ...

Дневен хороскоп за 11 февруари

Локално - 11.02.2019

Понеделникот ќе биде динамичен и возбудлив ден. Некои од хороскопските знаци чекаат љубовни емоции, други заработувачка. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп. Овен Ќе ви биде тешко да одлучувате за дел од вашите професионални задачи.

Хороскопски знаци кои повеќе уживаат во авантурите без обврски отколку во врските

24Инфо - 11.02.2019

Луѓето се различни по карактер – додека едни бараат партнер за цел живот, други попрво би “скокале” од една авантура во ...

Дневен хороскоп за 11.02.2019 - Овните ќе бидат спонтани, Скорпиите – заштитнички настроени

Црнобело - 11.02.2019

Како ќе ви започне новата работна недела и што да очекувате во текот на овој ден? Дневниот хороскоп ви открива дали работите ќе се одвиваат со посебна леснотија, или ќе ви бидат поставени пречки на патот.

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК (11.2.2019)

Убавина и Здравје - 10.02.2019

Почетокот на работната недела никогаш не е очекуван со нетрпение. Каков ден ве очекува на работа, но и на љубовен и здравствен план, прочитајте во продолжение на оваа објава! Овен Не прифаќајте понуди кои во ниту еден случај не ви одговараат, ...

Поради кои причини хороскопските знаци ги прекинуваат врските?

Локално - 10.02.2019

Луѓето наоѓаат разни причини за прекинување на врската кои за другата личност можат да бидат целосно несфатливи. Но доколку верувате во хороскоп, голема улога во раскинувањето има и хороскопскиот знак.

Дневен хороскоп за 11 февруари 2019 година

Слободен Печат - 11.02.2019

Понеделникот ќе биде динамичен и возбудлив ден. Некои од хороскопските знаци ги чекаат љубовни емоции, други заработувачка. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп. Овен Ќе ви биде тешко да одлучувате за дел од вашите професионални задачи.