TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Верушевски мозокот на нелегалното прислушување бил Груевски, а не Мијалков!

Фокус - 10.10.2019

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, на денешното рочиште продолжи да одговара на прашања на Обвинителството поврзани со нелегалното прислушување во УБК.

Мијалков немаше прашања за Верушевски при нивното соочување

Н.Македонија - 10.10.2019

Поранешниот разузнавач, а сега советник во Владата, Зоран Верушевски, кој се појави како сведок и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој е обвинет во „Таргет-тврдина“, се соочија на денешното рочиште за случајот.

Верушевски и Мијалков се соочија во „Таргет Тврдина“

Телма - 10.10.2019

На рочиштето „Таргет Тврдина“ денеска се соочија поранешниот разузнавач а сега советник во Владата, Зоран Верушевски и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој е обвинет во овој случај. Верушевски се појави како сведок.

„Таргет - Тврдина“: Мијалков не сака да го испрашува Верушевски

Р.С.Европа - 10.10.2019

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска се откажа од испрашување на поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, на рочиштето за случајот „Таргет - Тврдина“, на кое двајцата требаше да се соочат како обвинет и сведок.

Мијалков немал што да го праша Верушевски за „бомбите“

Фокус - 10.10.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ одбраната требаше вкрстено да го испрашува сведокот Зоран Верушевски, но тие се откажаа од ваквото право. -Немаме прашања, му се обрати обвинетиот Сашо Мијалков на судот.

ВЕРУШЕВСКИ СО НОВА БОМБА: Бегалците Грујевски и Бошковски соработуваат со странски служби

Слободен Печат - 10.10.2019

Во 2010 во СДСМ имаше документи и сознанија за ограничениот демократски капацитет на власта и постоење на проект за контрола на комуникациите, посебно насочени кон опозицијата ваквите информации доаѓаа од побеќе извори и јас имав прилика да ја видам ...

Мијалков немал што да го праша Верушевски за „бомбите“

Press24 - 10.10.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ одбраната требаше вкрстено да го испрашува сведокот Зоран Верушевски, но тие се откажаа од ваквото право. -Немаме прашања, му се обрати обвинетиот Сашо Мијалков на судот, пренесе Фокус.

Мијалков и Јанкулоска немаа прашања за Верушевски

+инфо - 10.10.2019

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков и сите други обвинети и адвокати во случајот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“, денеска немаа прашања за Зоран Верушевски, кој на претходното рочиште имаше исказ во кој меѓудругото рече оти „бомбите“ ...

Судска битка на разузнавачките титани

Р.С.Европа - 10.10.2019

Во судот за предметот „Таргет Тврдина“ треба да се соочат поранешните први разузнавачи-сведокот Зоран Верушевски наспроти обвинетиот Сашо Мијалков. Кој нелегално прислушувал над 20 илјади граѓани преку три системи за следење на комуникации во УБК е ...

„Таргет и Тврдина“: Мијалков ќе го испрашува Верушевски за нелегалното прислушување

Фокус - 10.10.2019

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премеирот Зоран Заев, денеска во Кривичниот суд треба да го продолжи своето сведочење за случајот „Таргет и Тврдина“, односно за масовното нелегално прислушување во УБК.

Мијалков немал што да го праша Верушевски за „бомбите“

Курир - 10.10.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ одбраната требаше вкрстено да го испрашува сведокот Зоран Верушевски, но тие се откажаа од ваквото право. -Немаме прашања, му се обрати обвинетиот Сашо Мијалков на судот.

Мијалков и Јанкулоска немаа прашања за Верушевски, Ристоска и Пеливанов имаат

24Инфо - 10.10.2019

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков како и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и сите други обвинети и адвокати во случајот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“, денеска немаа прашања за Зоран Верушевски, иако одбраната ...

Мијалков немал што да го праша Верушевски за „бомбите“

1tv - 10.10.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ одбраната требаше вкрстено да го испрашува сведокот Зоран Верушевски, но тие се откажаа од ваквото право, јавува фокус . -Немаме прашања, му се обрати обвинетиот Сашо Мијалков на судот.

Верушевски полека ја врти плочата – одговара општо, многу зборува, ништо не кажува

Република - 10.10.2019

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи сослушувањето на сведокот Зоран Верушевски во случајот „Таргет-Тврдина“. Верушевски одговара вкрстено на прашања на обвинителството застапувано од обвинителите Ленче Ристоска и Артан Ајро и на ...

Мијалков немал што да го праша Верушевски за „бомбите“

Либертас - 10.10.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ одбраната се откажа од вкрстено испрашување на сведокот Зоран Верушевски. -Немаме прашања -изјави обвинетиот Сашо Мијалков. Обвинителката Ленче Ристеска претходно побара од судот да постави ...

Верушевски вели дека Груевски, бил „мозокот“ на прислушувањето, а не Мијалков

еМагазин - 10.10.2019

Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски на денешното вкрстеното испрашување за случајот „Таргет – Тврдина“, рече дека документацијата (како што тој ги нарекува „бомбите“) била создадена и креирана од ...

За Верушевски мозокот на нелегалното прислушување бил Груевски, а не Мијалков!

Алсат-М - 10.10.2019

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, на денешното рочиште продолжи да одговара на прашања на Обвинителството поврзани со нелегалното прислушување во УБК.

Верушевски: Мозокот на нелегалното прислушување беше Груевски не Мијалков

Press24 - 10.10.2019

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, на денешното рочиште продолжи да одговара на прашања на Обвинителството поврзани со нелегалното прислушување во УБК и кажа дека според него мозокот ...

Верушевски: Груевски е мозокот на прислушувањето, Грујоски и Бошковски уште соработуваат со странски служби

24Инфо - 10.10.2019

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, на денешното рочиште одговараше на прашања на Обвинителството поврзани со нелегалното прислушување во УБК, откако обвинетит во „Таргет-Тврдина“, меѓу ...