TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сери: Комуницираме на сите јазици, работиме повеќе од другите екипи

Gol.mk - 10.08.2022

Коренини промени направи Еурофарм Пелистер на позицијата лев бек во споредба со минатата сезона. Заминаа Обрадовиќ, Мандалиниќ и Табоада, а до овој момент ново име на оваа позиција е Французинот Руди Сери.

Сери: Пасијата на битолчани по ракометот е нешто ново за мене, импресиониран сум од амбиентот во салата

Слободен Печат - 10.08.2022

Екипата на Еурофарм Пелистер минатата сезона ја загуби битката за титулите со Вардар и управата на битолчани се одлучи да направи ремонт на екипата носејќи неколку нови ракометари меѓу кои е и левиот бек Руди Сери. Сери во Е.

Французинот Сери: Пасијата на битолчани по ракометот е нешто ново за мене

Екипа - 10.08.2022

Руди Сери е едно од бројните засилувања што Еурофарм Пелистер ги ангажираше како дел од ремонтот во играчкиот кадар. Францускиот интернационалец кој настапува на позицијата лев бек е презадоволен од почетокот на авантурата во мак-ракометот и со ...

Руди Сери: Одлично ми е тука во Битола и Е. Пелистер!(ФОТО)

SportMedia - 10.08.2022

На местото лев бек во Е. Пелистер ново име е Французинот Руди Сери кој ова лето дојде како засилување. Тој за првите впечатоци и импресии, за тоа како се снаоѓа во Битола и во новиот клуб, покрај другото истакна: „ Одлично ми е тука.

Сери: Пасијата на битолчани по ракометот е нешто ново за мене

24 Ракомет - 10.08.2022

Францускиот лев бек Руди Сери е едно од новите засилувања за тимот на Еурофарм Пелистер за следната сезона. Сери веќе гостуваше во Битола на меч од Лигата на шампионите кога играше за Бидасоа Ирун, а претходно беше дел од Селеста и Сесон Рен.

Сери: Пасијата по ракометот во Битола е нешто ново за мене

Спортски - 10.08.2022

Eурофарм Пелистер направи големи промени на позицијата лев бек, заминаа Обрадовиќ, Мандалиниќ и Табоада, а ново име до овој момент на оваа позиција е Французинот Руди Сери. Сери денес беше претставен пред медиумите, а 28-годишниот ракометар ги кажа ...

Руди Сели, новиот лев бек на Еурофарм Пелистер: пасијата по ракометот тука е нешто ново за мене

Битола Њуз - 10.08.2022

Еурофарм Пелистер од Битола на позицијата лев бек, како ново име на оваа позиција го претстави Французинот, Руди Сери. 28 годишниот парижанец официјално беше претставен пред медиумите и ги искажа своите импресии од градот и клубот.

Сери: работиме повеќе од останатите екипи, одушевен сум од вашата пасија за ракомет

Тера - 10.08.2022

Малку француски ракометари настапувале во македонскиот ракомет, а левиот бек Руди Сери е првиот кој ќе го обелеч дресот на Еурофарм Пелистер. Тој официјално беше претставен пред медиумите и говореше на својата презентација.

Сери по потписот со Еурофарм Пелистер: Задоволен сум што ќе живеам во Битола

Спортклуб - 10.08.2022

Екипата на Еурофарм Пелистер денес промовираше уште едно ново име во своите редови за кое веќе од претходно беше познато дека се обврза на верност кон клубод од Битола. Станува збор за левиот бек од Франција, Руди Сери кој ги сподели првичните ...